Litomyšl - Česká Třebová 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)

Branky: 6. Ropek, 4. Koudelka (Drobný, Š. Švec), 8. Ropek (Vomočil), 37. Pavlák (Ondráček) – 2. Fúzik (Dítě), 8. Fúzik, 34. Vlček (Zadina, Hemský).
Rozhodčí: Prchal – Holeček, Škorpil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváků: 520. Nejlepší hráči: Ropek – Zadina.
Litomyšl: Kalousek – Ondráček, Fajfr, Lustyk, Kosejk, Vacek, Skalník – Pavlák, M. Švec, Jankovský – Š. Švec, Koudelka, Drobný – Ropek, Dospěl, Vomočil – Dvořák, Hynek.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Klíma, Poskočil, Papadopulos, Matys, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Jindřich, Fúzik – Zítka, Janda, Pelán.

Zápas měl pekelný úvod. Hosté se ujali vedení v čase 1:55, Dítě naservíroval přesnou přihrávku Fúzikovi, který pálil rychle a přesně – 0:1. Radost Kohoutů však měla velmi krátký život. Po zaváhání dvojice Matys – Řehák se k puku dostal Ropek, jehož následnou střelu si Matys nešťastně srazil do vlastní branky – 1:1. Obrat Litomyšle byl dokonán v čase 3:52, kdy se českotřebovskou obranou protáhl veterán Koudelka a podruhé překonal brankáře Mahdala – 2:1.
Hosté pak přečkali vyloučení Klímy, šest vteřin po jeho návratu z trestné lavice zásluhou Fúzika dokonce vyrovnali – 2:2. Časomíra ukrojila pouhých 39 vteřin a znovu bylo všechno jinak. Hosté propadli v útočném pásmu (do obrany se nestačil vrátit Matys), domácí se dostali do přečíslení a Ropek jim vrátil jednogólové vedení – 3:2. Další minuty se na ledě nic zajímavého nedělo, závěr první třetiny patřil domácímu brankáři Kalouskovi, který pochytal střely Pelána, Fúzika a Hemského.

Na začátku druhé třetiny, přesněji ve 24. minutě, mohlo být vyrovnáno. Útočník Hemský však ve vyložené pozici domácí branku netrefil. O dvě minuty později měl další šanci Dítě, z prostoru mezi kruhy přestřelil. Kohouti potom zahrozili ve vlastním oslabení, Jindřich však mířil do dobře postaveného gólmana Kalouska. V polovině střetnutí se vytáhl také Mahdal, když zlikvidoval gólovou příležitost Drobného. Ve 33. minutě přálo štěstí Kalouskovi, po Jandově ráně ho zachránila levá tyčka.
Z vyrovnávací branky se Kohouti radovali v čase 33:30, kdy Zadina připravil perfektní střeleckou pozici Vlčkovi – 3:3. Hosté pak zcela propadli při přesilové hře. Domácí se bez potíží ubránili a v čase 36:25 udeřili počtvrté. Jednoduché nahození z roku kluziště před branku, Mahdal puk vyrazil a pohotový Pavlák, kterého obránci nechali trestuhodně volného, předvedl gólovou dorážku – 4:3. Závěr druhé třetiny? Úplně stejný jako té první! V gólových šancích neuspěli Hemský a Zadina.

Kohouti ovládli také začátek třetí třetiny, ve 44. minutě lapil Kalousek střelu Jindřicha, o malý okamžik později přestřelil Pelán. Domácí se z českotřebovského sevření dostali až ve 49. minutě, kdy po individuální akci trefil Ondráček tyčku. Ve stejné minutě byl vyloučen Řehák, při gólovce Koudelky držel Kohouty nad vodou Mahdal. Stejně tomu bylo v 53. minutě, kdy po chybě Papadopulose vychytal ofenzívně hrajícího beka Ondráčka.
V čase 54:03 se Kohoutům naskytla příležitost k vyrovnání, i tuto přesilovku však zahráli tragicky. Po dalším kiksu naopak mohli inkasovat, únik Dospěla vyřešil Mahdal. Poslední příležitost k vyrovnání měl v 58. minutě Vlček, slabou střelou z otočky však na Kalouska nevyzrál. Závěr si domácí pohlídali a soupeři nic nedovolili.

Příští zápas – neděle 23. listopadu: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17).