Česká Třebová – Světlá n. S. 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky: 8. Hemský (Vlček), 40. Jindřich (Dítě), 43. Pelán (Vlček), 46. Lesák (Zadina, Vlček) – 2. Dolínský (P. Blažek), 27. Křišťan (Žák), 59. Dolínský (Žák).
Rozhodčí: Najman – Kolář, Škorpil. Vyloučení: 6:11 (navíc: Janda na 5 minut a do konce utkání – Žák, Kubát, O. Včela všichni na 10 minut, P. Včela na 10 minut + osobní trest do konce utkání). Využití: 1:1. Diváků: 431. Nejlepší hráči: Mahdal, Pelán – Dolínek. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3.

Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Papadopulos, Matys, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Jindřich – Klíma, Janda, Pelán.

Světlá: Zvolánek – O. Včela, Šíma, Kubát, Špatenka – P. Včela, Žák, Křišťan – Šudoma, Jar. Doležal, Kopecký – Štros, Dolínek, P. Blažek – Dušátko.

Zápas začal pro Kohouty nešťastně. Na ukazateli svítíl čas 1:09, když sérii chyb tří domácích hráčů potrestal světelský útočník Dolínský – 0:1. Českotřebovští se mohli zvednout při přeilové hře, ale hráli ji špatně a po faulu Fúzika se naopak ami museli bránit ve čtyřech. Hosté měli obrovskou příležitost ke zvýšené svého náskoku v 9. minutě, šanci Jar. Doležala zmařil výtečným zákrokem pozorný brankář Mahdal.
V polovině první třetině se proháhl mezi dvěma obránci Hemský, byl zahákován, ale rozhodčí Najman trestné střílení nenařídil. Bek Špatenka vyfasoval dvouminutový trest, domácí však ani při této přesilovce nic nevymysleli. Téměř ideální možnost k vyrovnání měli Kohouti ve 13. minutě, kdy na trestnou lavici zamířili Kubát s Žákem. Domácí však při hře pěti proti třem zcela selhali, na vstřelení gólu přitom měli dlouhých 99 vteřin!! Podobně si vedli hosté, v oslabení mohl skórovat Dítě, Světlou podržel gólman Zvolánek. Kohouti se radovali až v čase 17:25. Důrazný Vlček dojel dlouhou přihrávku, zpoza branky puk naservíroval Hemskému, který bleskově zavěsil – 1:1. V dramatické koncovce první třetiny se vyznamenali oba brankáři. Zvolánek nejprve kryl pohotovou střelu Fúzika, vzápětí na druhé straně Mahdal vychytal P. Včelu.

Začátek druhého dějství Kohouty opět zaskočil. Ve 22. minutě byl vyloučen obránce Lesák a domácí měli obrovské štěstí, když gólovou příležitost Dolínského zlikvidoval Mahdal a P. Blažek vzápětí mířil vedle odkryté českotřebovské branky.
Ve 27. minutě doplatili Kohouti na další chybu v defenzívě, po nádherné přihrávce Žáka nezbylo Křišťanovi nic jiného než skórovat – 1:2. Stalo se v čase 26:58 a co bylo ještě horší, v čase 27:10 byl po souboji se Štrosem za sekání vyloučen na pět minut a do konce utkání útočník Janda!!! Pro další vývoj zápasu bylo strašně důležité, že se domácí hokejisté pětiminutové přesilovce velmi silného protivníka s vypětím všech sil ubránili.
V této fázi zápasu však ztratili útočníka Hemského, který po nepotrestaném zákroku soupeře skončil s tržnou ránou v obličeji v orlickoústecké nemocnici a do utkání již nezasáhl. Kohouti nevyužili další dvouminutovou přesilovou hru, po ráně Dolínského zachránila Mahdala levá tyčka. Další klíčový moment přišel v závěru druhé třetiny. V čase 39:07 byl vyloučen Jar. Doležal a v čase 39:55 vstřelil vyrovnávací branku Jindřich – 2:2. Kohouti využili až sedmou přesilovku.

Třetí třetinu Kohouti odmakali jako jeden muž a během neclých tří minut dali favorizované Světlé dokonalý mat. V čase 42:20 prokázal velkou odvahu Pelán, který po individuálním průniku dostal Kohouty poprvé do vedení – 3:2. V čase 45:01, po přesné střele Lesáka, se domácí radovali počtvrté – 4:2.
Frustrovaní hosté si stále častěji ulevovali směrem k rozhodčím, za což zákonitě pykali. V 52. minutě měli Kohouti znovu výhodu dlouhé přesilovky (81 vteřin) pěti proti třem, znovu branku nevstřelili. Potom byl vyloučen Dítě, jeho spoluhráči se ubránili. V čase 57:42 se nechal vyloučit Klíma. Kouč Světlé si vzal oddechový čas, vzápětí odvolal brankáře a risk mu vyšel. Při hře šesti proti čtyřem, v čase 58:32, vykřesal naději Dolínský – 4:3. Víc toho loňský vítěz krajské ligy na českotřebovském ledě nestihl.

Tomáš Topol, trenér České Třebové: „Klíčové bylo, že jsme ubránili pětiminutovou přesilovku soupeře. Vedoucí branka na 3:2 mužstvo uklidnila. Hráči se přesvědčili, že to i s tak silným protivníkem může jít. I když jsme v závěru dostali třetí gól, věřil jsem, že vítězství uhájíme. Celý tým chválím za velké nasazení a bojovnost, zejména ve třetí třetině.“

Jan Krajíček, trenér Světlé nad Sázavou: „Promarnili jsme obrovskou šanci v podobě pětiminutové přesilové hry. Třetí branka soupeře nás srazila do kolen, to byly klíčové momnty celého střetnutí. V závěru jsme při další přesilovce vssadii na hru bez brankáře, což nám vyšlo, ale na případné vyrovnání nám nezbýval čas.“