ZH Pardubice - Česká Třebová 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Branky: 5. Vlček (Zítka), 6. Pelán, 29. Vlček (Zadina, Lesák), 32. Klíma (Janda, Pelán), 35. Dítě (Poul), 39. Fúzik (Dítě), 41. Zítka (Lesák, Vlček), 48. Fúzik (Dítě), 53. Fúzik (Dítě, Zadina).
Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváků: 66. Nejlepší hráči: Lesák, Vlček, Zadina, Fúzik, Dítě.
Pardubice: Čaladi (41. Truhlář) – Janecký, Procházka, Mlateček, Havrda – Fousek, Verner, M. Šejba – Musil, J. Šejba, Čapek – Martinec, Čermák, Hrabánek.
Česká Třebová: Mahdal – Lesák, Šťastný, Poskočil, Poul, Krejnus, Řehák – Zadina, Vlček, Zítka – Dítě, Jindřich, Fúzik – Pelán, Janda, Klíma.
Českotřebovští hokejisté měli od začátku jasně navrch. V 1. minutě neproměnil vyloženou gólovou příležitost Lesák, ve 2. minutě si stejně počínal Dítě, jehož šanci zneškodnil pardubický brankář Čaladi. Kohouti se ujali vedení v čase 4:05. Zítka od zadního mantinelu přihrál Vlčkovi, který pálil rychle a přesně – 0:1. Vzápětí mohli další branky přidat Fúzik s Jandou, v obou případech se vytáhl gólman Čaladi. Dvoubrankové vedení zařídil České Třebové v čase 5:43 Pelán – 0:2. Smůlu měl v 11. minutě Zítka, který trefil tyčku pardubické branky. Domácí tým se v první třetině k přímého ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostal, platonický tlak si vytvořil pouze při dvou přesilových hrách.
Na začátku druhé třetiny mohli Kohouti své vedení bohatě navýšit, jenže Jindřich, Pelán, Janda a Fúzik své gólovky nevyužili. Na třetí gól se po akci celého zápasu čekalo do 29. minuty, kdy nádhernou biliárovou akci Lesáka, Zadiny a Vlčka gólově zakončil posledně jmenovaný – 0:3. Jiný recept na vstřelení branky nabídli jiní dva českotřebovští hráči. Ve 32. minutě tvrdým příklepem zavěsil puk pod horní tyčku Klíma – 0:4, ve 35. minutě se parádní bombou předvedl Dítě – 0:5. Ve stejné minutě se radovali domácí, ale jak se ukázalo, předčasně. V čase 34:39 překonal brankáře Mahdala volný Fousek, kterého domácí funkcionáři zapomněli uvést do zápisu o utkání, a tak branka Pardubic nemohla být uznána. Závěr druhé dvacetiminutovky patřil opět Kohoutům. V čase 38:15 našel Dítě přesnou přihrávkou zpoza branky Fúzika a ten odstartoval svoji cestu k druhému hattricku sezony – 0:6.
Druhý pardubický gólman Truhlář inkasoval v úvodu třetí třetiny, přesněji po 38 vteřinách hry. Lesákova rána od modré se odrazila od zadního mantinelu k volnému Zítkovi – 0:7. Domácí se pak po několika chybách českotřebovských obránců dostali do dvou gólových šancí, v prvním případě Verner přestřelil, ve druhém vychytal J. Šejbu pozorný Mahdal. Závěrečné minuty patřily jednoznačně Kohoutům. V čase 47:13 skóroval, po perfektní spolupráci s Dítěm, důrazný Fúzik – 0:8. Ve stejné minutě měl smůlu expardubický Jindřich, jehož střelu Truhlář zázračně vyrazil. Hosté pak hráli dvě minuty bez vyloučeného Lesáka, vyloženou tutovku neproměnil Dítě. V čase 52:29 se potřetí v utkání trefil Fúzik – 0:9. Fanoušky vyvolávaná desítka se nekonala, přesto mohli být příznivci Kohoutů navýsost spokojeni.
HLAS PO UTKÁNÍ:
Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Po domácím klopýtnutí s Poličkou jsme sehráli důležitý zápas, který zvedne náladu a psychiku mužstva. Stalo se, máme tři body a to je nejdůležitější. Chvílemi jsme předváděli velmi kvalitní hokej. Děkujeme fanouškům za hlasité povzbuzování. Nyní máme týden na to, abychom se dobře připravili na těžké domácí utkání s Hlinskem.“
Příští zápas – neděle 9. listopadu: Česká Třebová – Hlinsko (17.00).