Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Branky: 2. Poskočil (Dítě), 4. Fúzik (Jindřich, Poul), 18. Hemský (Jindřich), 22. Hemský, 35. Zadina (Vlček), 43. Matys (Hemský), 59. Poskočil (Hemský, Janda) – 36. Štěrba (Zadražil, Duben).

Rozhodčí: Kratochvíl – Teplý, Silacký.Vyloučení: 7:8 (navíc Hrabaň na 10 minut). Využití: 3:0. Diváků: 326. Nejlepší hráči: Hemský, Jindřich - Štěpán. Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1,7:1.

Česká Třebová: Mahdal - Krejnus, Lesák, Poul, Šťastný, Poskočil, Matys – Zadina, Vlček, Klíma – Zítka, Jindřich, Fúzik – Hemský, Janda, Dítě.

Ledeč: Holec – Duben, Kříž, Hrabaň, Tobola, Vala – Štěrba, Štěpán, Zadražil – Krajíček, Brýdl, Hlavnička – Varlamovič, Bernard, Beneš.

Domácí měli skvělý start. V čase 1:31 využili přesilovou hru pěti proti třem, když se trefil obránce Poskočil -1:0. Přesilovka Kohoutů pokračovala, v čase 3:12 – pouhou jednu vteřinu před návratem vyloučeného Hlavničky – si mezi kruhy nabruslil Jindřich, jehož střelu tečoval Fúzik – 2:0. Českotřebvský gólman Mahdal si poprvé sáhl na puk v 8. minutě, kdy zmařil příležitost Kříže. Jinak se hrálo na jednu branku. Hosté byli pod silným tlakem, domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou, jenže Jindřich, Matys, Zadina, Zítka a Hemský se v koncovce neprosadili. Fanoušci se radovali potřetí až v 18. minutě, kdy předvedli brilantní spolupráci Jindřich s Hemským – 3:0.
Druhé dějství začalo podobně, zahozenými šancemi Zítky a Jandy. Naštěstí přišla 22. minuta a individuální akce Hemského, který se od mantinelu protáhl až před ledečskou branku a nezaváhal – 4:0. Kohouti měli převahu, ve dvou případech jim však nepřálo štěstí. V polovině zápasu pálil do tyčky Fúzik, v závěru druhé třetiny jej napodobil Hemský. V této fázi jednostranně se vyvíjejícího se střetnutí padly dvě branky. Ve 35.minutě vybídl Vlček krásnou přihrávkou ke skórování Zadinu – 5:0. O minutu později se dočkali jediného úspěchu hosté, konkrétně Štěrba – 5:1.
Ve 43. minutě se od modré trefil českotřebovský kapitán Matys – 6:1. Domácí prošvihli další dvě přesilové hry, potom se naopak museli bránit početní převaze soupeře. Kohoutům bylo nejhůř deset minut před koncem, nejprve se ubránili ve třech proti čtyřem (29 vteřin) a pak dokonce ve třech proti pěti (71 vteřin). Poslední slovo měl nejlepší hráč na ledě, útočník Marek Hemský, který byl u zrodu třetí využité přesilovky. V 59. minutě pálil Hemský od modré, před brankou Ledče se prosadil důrazný Poskočil – 7:1.

Tomáš Topol, trenér České Třebové: „V první třetině předvedlo mužstvo velmi dobrý výkon, náš náskok mohl být mnohem vyšší. Vedle tří vstřelených branek jsme neproměnili pět vyložených šancí. Za rozhodnutého stavu měl náš výkon spíše sestupnou tendenci. Důležité je, že se nám povedlo přerušit sérii porážek.“

Miroslav Duben, kapitán Ledče: „Soupeř je minimálně o třídu lepší. Nechtěli jsme udělat ostudu a prohrát nějakým divokým výsledkem, což se nám do určité míry podařilo.“

Příští zápas – čtvrtek 18. prosince: Polička - Česká Třebová (18.30).