Žáci odehráli 14. a 15.kolo

Neděle: 30.11.2014 – Česká Třebová
Starší žáci:

TJ Lokomotiva Česká Třebová –  HC Hlinsko 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)

Branky ČT:  2´Stolín (Umlauf), 5´Novotný, 24´Bogdány (Švub), 32´Bogdány (Nesejt)
Vyloučení: 1 : 4  Využití: 1:0   Zásahy brankářů: 31 : 24   Diváků: 62
Sestava ČT: Hriško – Verner, Nesejt; Hernych, Novotný – Stolín, Umlauf,Havránek  - Ruda, Švub, Bogdány – Jansa, Palán
Komentář: Hosté z Hlinska přijeli na náš led jako jasný favorit. Jenže naši hráči potvrdili svoji zlepšující se herní tendenci a se soupeřem hráli téměř po celé utkání vyrovnanou partii. Hlinsko jsem na úvod zaskočili vedením po úniku Stolína, který s přehledem zavěsil nad brankářovu vyrážečku. Jenže hosté za malou chvilku vyrovnali, abychom po individuální akci Novotným šli opět do vedení. Hlinsko nám však toto oplatilo dvěma trefami a do šatny jsme odcházeli za stavu 2:3. Po přestávce byla hra spíše bojem. Hlinsko trochu přitvrdilo, aby zastrašilo naše menší hráče a to se jim nakonec vyplatilo. Zároveň se jim podařilo vsítit 4 branku, na tu jsme ještě dokázali odpovědět Bogdánym. Hosté však poté poměrně snadno dvěma trefami odskočili na rozdíl tří branek. Snížili jsme však opět  Bogdánym. Pak jsme si i my vytvořili několik slibných šancí ke skórování, ty ale vychytal hostující brankář a dvě velké šance, které jsme promarnili sami, nejdříve na volný kotouč u brankové čáry nedosáhl Umlauf a 20 vteřin před druhou sirénou lehkovážně naložil s 100%šancí Švub, když přestřelil z brankoviště prázdnou branku. Tato fáze hry byla pak rozhodující pro celé utkání. Ve třetí části zápasu, herně vyzrálejší hosté, hru už jen kontrolovali, a když poměrně lehce prostřelili z úhlu našeho brankáře, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. V závěru nám rychle ubývaly síly a tak jsme hosty ohrožovali jen sporadicky a spíše se bránili. Přes prohru s těžkým soupeřem kluci herně nezklamali a za výkon a nasazení zaslouží pochvalu.

Mladší žáci:

TJ Lokomotiva Česká Třebová –  HC Hlinsko 7:9  (3:2, 2:4, 2:3)

Branky ČT: 7´a 9´Novotný A.(Fikejz), 37´a 42´Páv(2xHošpes), 13´Fikejz(Šoulák), 39´Hošpes, 57´Fiala(Novotný A.)
Vyloučení: 5:3, Využití: 0:1 Diváků:39
Sestava ČT: Lepša – Hošpes, Kolář,  Pojezný, Viktorin, Doleček, Fiala, Fikejz, Novotný A., Novotný J., Pachl, Páv, Verner Jakub, Langer, Šoulák, Kučera

Komentář:  Hlinsko předvedlo oproti domácímu utkání daleko větší nasazení a jejich pohyb našim hráčům způsoboval velké problémy. Soupeř se dostal do vedení a v aktuální sestavě jsme mu těžko mohli konkurovat. Ve třetí třetině, po zredukování sestavy, jsme dostali soupeře pod tlak a podařilo se mám vyrovnat na 6:6 a Hlinsko hrozilo jen z brejkových situací, které zužitkovalo ke vstřelení dvou branek. Poté jsme snížili a pokusili se o vyrovnání při závěrečné hře bez brankáře. Hlinsko však rozhodlo na konečných 7:9. Bez nadprůměrných  výkonů našich brankářů  náš tým jen velmi  těžce vyhrává.  Celý tým však zaslouží pochvalu a kluci předvedli výkon na hranici svých možností.

_________________________________________________________________________________

Sobota: 29.11.2014 - Moravská Třebová

HC Slovan Moravská Třebová - TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky ČT:  44´Umlauf (Stolín), 48´Stolín (Umlauf), 54´Bogdány (Švub)
Vyloučení: 3 : 4  Využití: 0:1   Zásahy brankářů: 31 : 31   Diváků: 75
Sestava ČT: Prokop – Verner, Nesejt; Hernych, Novotný – Stolín, Umlauf, Havránek  - Ruda, Švub, Bogdány – Jansa, Palán

Komentář: Naši starší žáci si připsali první mistrovské body za výhru. V Moravské Třebové se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli šťastnější nakonec my. V úvodu první třetiny jsme přečkali téměř dvouminutovou hru v oslabení 5:3. Šance se rodily na obou stranách, dokonce zazvonili na obou stranách tyče, ale brankáři měli stále navrch. Ve druhé třetině  pokračoval oboustranně opatrnější hokej, nikdo nechtěl inkasovat, přesto se šance rodili opět na obou stranách. V půli utkání jsme slušně odehráli hru v početní nevýhodě, aby jsme chvíli po jejím ukončení poprvé inkasovali, když jsme nebyli důrazní před vlastní brankou. Do přestávky již žádný gól nepadl. Do třetí třetiny jsme nastoupili s touhou utkání zvrátit. Vytvořili jsme si několik slibných šancí, když se nakonec prosadil sám před brankářem Umlauf a bylo srovnáno 1:1. O čtyři minuty později po sólovém úniku skóroval podél brankáře Stolín. Pak jsme měli poměrně velkou herní převahu, při které jsme zahodili několik tutových šancí a nastřelili tyč. Nakonec se nám podařilo skórovat při přesilové hře Bogdánym a to jsme již vedli 3:1. Domácí se, ale nevzdávali a snažili se o korekci výsledku. My jsme však v čele s brankářem Prokopem odváděli dobrou obrannou práci. Nakonec přeci jen domácí po akci 2 na 1 snížili na 2:3. Po našem oddechovém čase jsme po buly vnikli do domácího obranného pásma a domácím tak neumožnili ihned odvolat brankáře. Ti přeci jen závěrečné power-play hráli, ale jen asi závěrečných 18 vteřin, to už jsme však měli kotouč pod kontrolou my. Tak po závěrečné siréně propukla velká radost z výhry, kterou si kluci za předváděnou hru už zasloužili. Patří jim velká gratulace.

HC Slovan Moravská Třebová - TJ Lokomotiva Česká Třebová 7:7 (2:3, 3:2, 2:2)

Branky ČT: 13´,33´a 49´Fikejz (2xPáv), 17´a 52´Páv, 14´Fiala, 27´Pojezný(Novotný A.)
Vyloučení: 4:4,  Využití: 0:1 Diváků:69
Sestava ČT: Borovička – Hošpes, Kolář,  Pojezný, Viktorin, Čečotková, Doleček, Fiala, Fikejz, Novotný A., Novotný J., Pachl, Páv, Verner Jakub,

Komentář: Do Moravské Třebové jsme přijeli s vědomím jejich síly a hned od začátku utkání se to potvrdilo. První tři minuty nás soupeř nepustil z našeho obraného pásma. Ujal se vedení 2:0 a měl i další velké šance. Kluci se ale nepoložili a v utkání všichni bojovali a utkání zvrátili. Ještě čtyři minuty před koncem jsme vedli 7:5. Domácí však opět zvýšil svůj tlak na naší branku a snížil na 7:6. Velkou šanci v závěru utkání však naši útočníci neproměnili a z následujícího protiútoku jsme inkasovali na konečných a spravedlivých 7:7. Celý tým zaslouží pochvalu. Exkluzivní výkon předvedl náš brankář Michal „Smíšek“ Borovička, bez kterého bychom  ani ve snu nemohli pomýšlet na takový výsledek.

Minihokej:

Ročník 2005

Sobota: 29.11.2014  – Choceň

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Pardubice 2.                       3 : 7

TJ Lokomotiva Česká Třebová – TJ Lanškroun                           5 : 9

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Spartak Choceň               12 : 3

Sestava ČT: Kalousek - Šoulák, Slezák, Telecký, Lepša, Kučera, Rudová, Stříteský, Mach Matyáš, Kubíček, Novák, Čečotka

Komentář: Tento turnaj byl z naší strany doposud nejlépe odehraným turnajem v sezóně. Výborně zachytal brankář Kalousek a i někteří další hráči podávali nadprůměrné výkony. Někdo sice ze svého průměru nevystoupil, ale celkově je vidět herní zlepšení.