Česká Třebová – Chotěboř 4:5 sn (3:1, 1:1, 0:2 – 0:0)

Diváci chtěli výhru, všechno jsme zpackali

Branky: 2. Janda (Řehák, Pelán), 5. Hemský (Zadina, Vlček), 6. Fúzik (Dítě, Jindřich), 40. P. Vlček (Hemský, Lesák) – 8. Svoboda (Marek), 38. Žemlička (M. Vlček, Piskač), 46. Marek (Hospodka), 49. Hospodka (Fibikar, Činčila).

Rozhodčí: Čížek – Huryta, Buček. Vyloučení: 9:7 (navíc Hemský na 10 minut). Využití: 2:0. Diváků: 354. Nejlepší hráči: Zadina – Marek. Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Matys, Řehák – Zadina, P. Vlček, Hemský – Dítě, Fúzik, Jindřich – Zítka, Janda, Pelán.

Chotěboř: Pešek – Fibikar, Ludvík, Veselý, Kadlec, Hajšman, Novotný – Činčila, Petržílek, Hospodka – Dvořák, Svoboda, Marek – Piskač, M. Vlček, Žemlička.

V čase 1:45 využili Kohouti první přesilovou hru, autorem jejich vedoucí branky byl Janda – 1:0. V čase 4:57 kapituloval chotěbořský brankář Pešek podruhé, když jej zblízka překonal Hemský – 2:0. A do třetice, v čase 5:21 přidal třetí gól Fúzik – 3:0. Hosté byli v tu chvíli zralí na ručník. Po nesmyslné rozehrávce českotřebovských obránců se v čase 7:52 díky přesné střele Svobody opět vynořili z vody – 3:1.

Domácí tým měl převahu, ale nedokázal proměňovat šance. V polovině první třetiny vychytal Pešek nejprve Hemského, poté Poula. V závěru prvního dějství byli během necelých dvou minut vyloučeni Janda, Pelán a Poskočil, Kohouti se ve třech naštěstí ubránili.

Českotřebovský festival zahozených šancí pokračoval na začátku druhé třetiny. Jindřich mířil vedle, Pelán a po něm i Lesák mířili v gólových pozicích do brankáře Peška. Při přesilové hře za sebou domácí obránci nechali Hospodku, který přestřelil. Další vyloženou gólovku spálil po Hemského přihrávce P. Vlček. V rušném závěru druhé třetiny udeřilo na obou stranách. V čase 37:14 trestal poziční propadák třetí českotřebovské pětky Žemlička – 3:2. Odpověď Kohoutů byla blesková, v čase 39:38 se výstavní ranou trefil P. Vlček – 4:2.

Nic dobrého nevěstil úvod třetí třetiny. V čase 43:37 byl vyloučen Zadina, v čase 43:50 jej na trestnou lavici následoval Fúzik. Domácí hráli dlouhou dobu (106 vteřin) ve třech, ani ve dvojnásobném oslabení neinkasovali. Chotěboř skórovala pět vteřin po návratu Fúzika, z kontaktní branky se radoval Marek – 4:3. Černý scénař se naplnil v čase 48:09, kdy po hrubé chybě debutujícího brankáře Nimmerrichtera vyrovnal Hospodka – 4:4.

V závěrečné desetiminutovce doplatili Kohouti na špatnou disciplínu. Přehlídku marnosti odstartoval Hemský, který za řečnění vyfasoval deset minut na trestné lavici. Domácí pak dvakrát získali výhodu přesilové hry, jenže vlastními fauly (Lesák, Zadina) tuto možnost zmařili. Těsně před sirénou měl gól na své holi P. Vlček, štěstí přálo brankáři Peškovi.

Pětiminutové nastavení o dělbě bodů nerozhodlo, na řadu přišly samostatné nájezdy. Chotěboř se dostala do vedení po blafáku M. Vlčka (0:1, vzápětí vyhořel českotřebovský P. Vlček. Hostující Hospodka mířil přesně pod horní tyčku (0:2) , Fúzik nedal a bylo hotovo.

Tomáš Topol, trenér České Třebové: „Cítím obrovské zklamání. Na začátku utkání jsme vedli 3:0, v závěru druhé třetiny 4:2. Ztratit takto dobře rozehraný zápas, to je trestuhodné. Někteří hráči mne svým výkonem zklamali.“

Pavel Meloun, trenér Chotěboře: „Důležité bylo, že jsme se nevzdali. Hráli jsme jednoduchý, účelný hokej, na naší straně bylo více bojovnosti. Samostatné nájezdy rozhodla větší kvalita našeho brankáře.“

Příští zápas – středa 3. prosince: Choceň - Česká Třebová (18.30).