Krajská hokejová liga: Česká Třebová – Chrudim 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky: 6. Pelán (Klíma), 17. Fúzik (Matys), 21. Fúzik (Dítě, Matys) – 36. Holub, 36. Králíček (Kněžour, Urban), 44. Dobiáš (Kišš), 59. Kišš (Ježek).

Rozhodčí: Padevět – Schaffer, Holeček. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváků: 406. Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 3:2, 3:3, 3:4.

Česká Třebová: Mahdal - Krejnus, Lesák, Poul, Papadopulos, Poul, Řehák – Zadina, Vlček, Hemský – Matys, Fúzik, Dítě – Klíma, Janda, Pelán.

Chrudim: Ament (21. Chalupa) – Urban, Formánek, Brychta, Budínský, Dvořák, Zrůst – Dobiáš, Plch, Kišš – Cvrček, Ježek, Holub – Králíček, Novák, Polák – Kněžour, Brožek.

První pět minut se hrálo před českotřebovskou brankou, potom však nečekaně udeřilo na druhé straně. V čase 5:45 zužitkoval přesnou Klímovu přihrávku pohotový Pelán – 1:0. Další příležitost měl v 11. minutě Hemský, ale nedal. Chrudimští měli první gólovou příležitost ve 13. minutě, Cvrček však mířil vedle. Navlas stejně dopadl o malý okamžik později domácí Zadina, kterému vypracoval gólovou šanci Hemský. V 16. minutě Kohouty podržel brankář Mahdal. O minutu později vyrobili chrudimští obránci školáckou chybu. K puku se dostal Matys, rychle přihrál Fúzikovi, který nic nevymýšlel a příklepem tvrdě a přesně vystřelil – 2:0. V závěru první třetiny se Kohouti úspěšně bránili ve čtyřech.

Obrovskou radost přinesla českotřebovským fanouškům 21. minuta. Dítě našel před brankou Fúzika, který přesnou zadovkou vyhnal gólmana Amenta na střídačku – 3:0. Střídající Chalupa si první vážný zásah připsal ve 27. minutě, kdy jeho pozornost prověřil Janda. Hosté začali po třetí inkasované brance více bruslit a měli stále výraznější převahu. Ve 29. minutě chyboval obránce Krejnus, šanci Kněžoura zmařil pozorný Mahdal.

Další důležité chvíle přišly vzápětí. Ve 35. minutě byl za chrudimskou brankou faulován útočník Pelán, rozhodčí Padevět však ostrý zákrok nepotrestal. Pro zraněného Pelána zápas skončil, odjel na vyšetření do Orlickoústecké nemocnice. V čase 35:12 vstřelili hosté první branku, po hrubce Lesáka měl snadnou úlohu Holub – 3:1. Domácí postihlo krátké zatmění, v čase 35:53 (po dalších zmatcích v obraně) inkasovali z hole Králíčka podruhé – 3:2. Na tom, že hosté nevyrovnali ještě ve druhé třetině, měl největší zásluhu dobře chytající Mahdal. Těsně před druhou sirénou našel Fúzik před brankou volného Matyse, jehož teč skončila vedle.

Třetí třetina odstartovala šancí Dítěho, který ve 43. minutě mířil do brankáře Chalupy. Chrudimská odpověď byla mnohem účinnější. V čase 43:08 předvedli domácí hokejisté další hrubku v rozehrávce (Lesák si neporozuměl s Hemským) a první chrudimský útok toho využil. Po přihrávce Kišše velmi snadno vyrovnával Dobiáš – 3:3.

Hráčů Chrudimi bylo plné kluziště, ve 45. minutě ujel Kněžour, Kohouty držel při životě Mahdal. Domácí měl potom dvakrát výhodu přesilové hry, ale hráli je tak špatně, že branku soupeře prakticky neohrozil. V čase 55:51 byli vyloučeni Janda s Urbanem, hostující obránce dostal čtyřminutový trest a tak Kohouti hráli další přesilovku. Všechno zhatila další hrubá chyba, po které musel v čase 56:29 na trestnou lavici faulující Krejnus. Chrudimský kouč Fibiger si vzal oddechový čas a dobře udělal. Jeho svěřenci si počkali na krátkou přesilovku a v čase 58:25 jejich nejproduktivnější útočník Kišš rozhodl – 3:4. Kohouti se v závěru snažili o vyrovnání, dvakrát sáhli ke hře bez brankáře, ovšem bez kýženého efektu.

Tomáš Topol, trenér České Třebové: „Nedokážu si vysvětlit, proč hráči nedodržují to, co si před zápasem řekneme. V kabině tomu všichni rozumí, na ledě to bohužel neplatí. Chrudim má silné mužstvo, které umí hrát naplno celých 60 minut.“

Jiří Fibiger, trenér Chrudimi: „Za stavu 0:3 nám dobře nebylo. Provedli jsme změny v sestavě a zjednodušili svoji hru, což nás vrátilo do zápasu. Nasazením a vůlí jsme soupeře zlomili a zaslouženě získali tři body.“

Příští zápas – neděle 14. prosince: Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou (17).