Českotřebovský zpravodaj 33/2014
Na Pekláku máme dostatek sněhu na obou sjezdovkách. Všechny služby v provozu (mimo snowparku).
Hlavní svah upravujeme 2 x denně. Po nočním mrazíku sjezdovka pě›kně› zatažená, slunsluničko - parádní lyžovačka. Lyžařská škola v provozu denně› 9-16 hodin. Informace a rezervace výuky přímo v kancelíři nebo na tel. 734 862 484 Na shledanou na Pekláku.

Škoda zahozených šancí  Česká Třebová – Choceň 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)

Žádné vraždění neviňátek (které před utkáním na klubovém webu prorokoval jeden hokejový „odborník“) se nekonalo. Českotřebovští Kohouti odehráli první zápas ve skupině o páté až osmé místo se ctí a favorizované Chocni, která ve čtvrtfinále překvapivě klopýtla s Litomyšlí, byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodla efektivnější koncovka soupeře. Odveta se hraje v neděli 16. února v Chocni.
Branky: 14. Váně (Matys, Vlček), 28. Hemský (Vlček, Váně), 42. Jetmar (Kvasnička, Provaz), 46. Hemský (Vlček, Matys), 58. Vlček, (Hemský) – 7. Šeda (Knytl, L. Pilař), 9. L. Pilař (P. Prachař), 21. P. Prachař (T. Prachař), 38. Krejza (T. Prachař), 39. Lesák (Knytl, Fikejz), 48. T. Prachař (P. Prachař).
Rozhodčí: Najman – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváků: 327. Nejlepší hráči: Hemský – T. Prachař. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.
Česká Třebová: R. Černý II (41. Mahdal) - Matys, Mlejnek, Jambor, Šťastný, Zeman – Váně, Vlček, Hemský - R. Černý I, Provaz, Jetmar - Kvasnička, Kopečný, Hašek - od 41. minuty navíc D. Špička.
Choceň: Sajdl - Novák, Florián, L. Pilař, Voříšek, Lesák, Růžička - Krejza, T. Prachař, P. Prachař - Fikejz, Šeda, Knytl - Král, Šplíchal, L. Vích.
Začátek utkání patřil Kohoutům, hned v 1. minutě přihrál Vlček do šance Hemskému, jehož dělovka mířila vedle choceňské branky. Hosté měli první vyloženou příležitost ve 4. minutě, kanonýra P. Prachaře však vychytal skvělým zákrokem mladičký brankář Černý. Favorit se prosadil při přesilově hře v 7. minutě, kdy předvedl krásnou indikviduální akci Šeda – 0:1. O dvě minuty se Choceň radovala z druhé branky, kterou vstřelil L. Pilař – 0:2.
Kohouty dvoubrankové manko vyprovokovalo k ještě větší aktivitě. Ve 12. minutě podržel hosty gólman Sajdl, která pochytal střely Jetmara a Matyse. Uhodilo až ve 14. minutě: Sajdl neudržel Matysovu ránu od modré a Váně puk pohotově doklepl za jeho záda – 1:2. V 19. minutě fauloval L. Pilař ujíždějícího Provaze, rozhodčí Najman správně nařídil trestné střílení, které domácí útočník neproměnil. V závěru první třetiny mohl skórovat choceňský Krejza, dalším výborným zákrokem mu to překazil českotřebovský gólman Černý.
V hektickém úvodu druhé třetiny se situace opakovala. Ve 21. minutě si nejprve na Sajdlovi vylámali zuby Vlček s Hemským, na druhé straně si ve stejné minutě vybral slabší chvilku Černý, kterého z pravé strany nepříliš prudkou střelou zaskočil P. Prachař – 1:3. Ve 22. minutě přálo domácím štěstí, po ráně L. Pilaře orazítkoval puk horní tyčku jejich branky.
Krásný hokejový moment přišel ve 28. minutě, kdy se mezi choceňskými obránci prosmýkl Vlček, zadovkou našel Hemského, po jehož ráně se puk zastavil až v síti – 2:3. Kohouti soupeři zatápěli, ale nedokázali proměňovat své šance. Ve 30. minutě spálil jednu z nich Jetmar, při přesilové hře vypálil jako z děla Vlček, puk těsně minul horní levý růžek choceňské branky. Závěr druhého dějství ovládla Choceň, která během necelé minuty přidala další dvě branky. Ve 38. minutě se nejprve prosadil Krejza – 2:4, ve 39. minutě se prosadil ofenzivní obránce Lesák – 2:5.
Třetí dvacetiminutovka začala znovu náporem Kohoutů, kteří se konečně prosadili i střelecky. Ve 42. minutě přihrál Kvasnička od zadního mantinelu volnému Jetmarovi, na kterého doslova „zívala“ odkrytá branka soupeře – 3:5. Hosté vzápětí nevyužili přesilovou hru, domácí si potom v pěti proti čtyřem počínali mnohem lépe. Ve 46. minutě roztleskal diváky nádhernou individuální akcí Hemský – 4:5.
Klíčové momenty celého zápasu přinesla 47. minuta. Domácí soupeře přimáčkli, vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Útočník Hašek však 150% šanci neproměnil, krátce po něm neskóroval ani Kopečný. Následoval rychlý brejk Chocně, na jehož konci byl P. Prachař – 4:6. Domácí hokejisté se nevzdávali, další slibnou příležitost nevyužil v 55. minutě Provaz, v čase 57:43 vykřesal naději přesným švihem Vlček – 5:6. Kohouty pak při šanci T. Prachaře podržel skvělým zákrokem střídající brankář Mahdal. V čase 59:36 si domácí tým vybral oddechový čas, zkusil power play, ale bez kýženého gólového efektu.
Pavel Táborský, trenér HC Kohouti Česká Třebové: „Pozitivní je, že si v utkání s tak silným soupeřem dokážeme vytvořit poměrně velké množství vyložených gólových šancí. Trestuhodné je, že většinu z nich zahodíme.“
Pavel Beránek trenér HC Spartak Choceň: „Za stavu 5:4 jsme přečkali tlak České Třebové a vzápětí jsme dokázali vstřelit šestý gól, to bylo rozhodující. Dokázali jsme gólově trestat soupeře, který své šance neproměňoval“

Semifinále play off:
Moravská Třebová – Chotěboř 7:1. Stav série: 1:0.
Světlá nad Sázavou – Litomyšl 1:2. Stav série: 0:1.                                                                 www.kohouti-ceskatrebova.cz

Prodám zahradu s ovocnými stromy v chatové oblasti Brázdov v České Třebové. Celkem 879m2 za 30.000,- Kč + poplatky Tel. 777 255 698"