Úspěchy atletů z České Třebové na „Gigantu“

„Gigantem“ je pro svou rozsáhlost nazýváno atletické Mistrovství České republiky kategorií dorostu (16-17 let) a juniorů (18-19 let). Koná se jednou ročně v hale a jednou ročně na otevřené dráze. 22. až 23. února se konalo to letošní halové, opět v Praze, opět ve Stromovce v hale Otakara Jandery.
Česká Třebová měla své zastoupení ve třech kategoriích. Početně sice malé, ale co se výsledků týče, tak velmi, velmi úspěšné. Jednalo se pouze o běžce na středních a delších tratích.
V kategorii dorostenek startovala za třebovský Iscarex Michaela Stránská (trenér pan Aleš Stránský). V sobotu v závodě na 3000 m zaběhla druhý nejrychlejší čas  10:44,65 a získala stříbrnou medaili. V neděli si Míša nadělila ještě dárek na patnáctistovce, kde doběhla třetí za 4:58,63 a byl z toho dorostenecký bronz.
V kategorii dorostenců Patrik Vebr v dresu ústeckoorlické Jiskry v běhu na 1500 m  doběhl na finálovém osmém místě s časem 4:24,17.
Jeho oddílový kolega Vojtěch Vondra svým houževnatým výkonem v závodě na 3000 m vybojoval další dorosteneckou medaili, tentokráte bronzovou za výkon 9:28,30.
Trenérem běžců z Jiskry je pan Jan Vencl.
V kategorii juniorů startoval Jan Friš (SSK Vítkovice, trenér pan Vladimír Černý) v bězích na 3000 m a 1500 m. Honza vyhrál oba závody v časech 8:25,11 a 3:53,10. Stal se tak dvojnásobným mistrem republiky ve své kategorii.
Krátký sestřih z „Gigantu“ bude uveden zítra (27.2) na ČT24 v 16:45.