Kohouti doma propadli

Po překvapivém postupu přes Choceň přišla studená sprcha. Českotřebovští Kohouti nezvládli první zápas o páté místo, když na domácím ledě propadli v souboji s Chrudimí. Omluvou nemůže být ani absence útočníka Hemského, který odjel na krátkou dovolenou do zahraničí. Odveta se hraje v neděli 2. března v Chrudimi.

Česká Třebová – Chrudim 3:9 (0:3, 2:5, 1:1)

Branky: 28. Provaz (Jambor), 32. Mlejnek (Krejnus, Vlček), 55. Váně (Provaz, Kopečný) – 5. Budínský (Holub), 8. Langr (Dvořák), 17. Dobiáš (Seidler), 22. Dobiáš (Novák, Hudec), 25. Novák (Formánek), 33. Dobiáš (Kišš), 35. Novák (Formánek), 40. Langr (Zrůst, Dvořák), 55. Holub.

Rozhodčí: Hájek – Teplý, Říha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:3. Diváků: 317. Nejlepší hráči: Mahdal – Dobiáš. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 1:5, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8, 2:9, 3:9.

Česká Třebová: Mahdal – Mlejnek, Krejnus, Matys, Jambor, Šťastný, Zeman - Váně, Vlček, Černý - Kopečný, Provaz, Jetmar – Voleský, Teplý, Hašek.

Chrudim: Chalupa – Zrůst, Formánek, Budínský, Švadlenka, Novotný, Brychta, Hudec – Kišš, Novák, Dobiáš - Polák, Cvrček, Holub - Seidler, Dvořák, Langr - Brožek.

Kvalitní příprava se hostům, kteří již 75 minut před utkáním hráli fotbalové báčko na vedlejším stadionu, štědře vyplatila. Domácí se na ledě nestnačili ani rozkoukat a v 8. minutě prohrávali 0:2. Kohoutům vzápětí nepomohly ani dvě přesilové hry, jejich výkon byl velmi slabý. V 16. minutě spálil vyloženou šanci Kopečný, Chrudim o minutu později udeřila třetím gólem, další tutovku Holuba zmařil brankář Mahdal.

V úvodu druhé třetiny neproměnil gólovou příležitost Vlček a vzápětí přišel čtvrtý úder v pohodě hrajícího soupeře. Když ve 25. minutě Chrudim vstřelila pátou branku, byli Kohouti zralí na ručník. Na chvíli se vzchopili a během tří minut korigovali brankami Provaze a Mlejnka, jenže to bylo z jejich strany prakticky všechno. Po školáckých chybách českotřebovských hráčů přidali hosté další tři góly a nebylo co řešit.

Zmar domácího mužstva potvrdila na začátku třetí třetiny dlouhá přesilovka pěti proti třem, Kohouti během 73 vteřin neohrozili chrudimskou branku. Domácí promrhali další dvě přesilovky, po dalším hloupém kiksu inkasovali devátý gól.

Pavel Táborský, trenér HC Kohouti Česká Třebové: „Všude jsme byli druzí, totálně propadali obránci. Citelně nám chyběl útočník Hemský.“
Jiří Fibiger, trenér Chrudimi: „Zápas jsme měli od první minuty pod kontrolou, po všech stránkách jsme byli lepší.“