Kohouti porazili Choceň a budou hrát o 5. místo Krajské ligy

Českotřebovští Kohouti dokázali zdánlivě nemožné. Po těsné domácí prohře s Chocní (5:6) zvítězili ve druhém vzájemném střetnutí na ledě soupeře rovněž nejtěsnějším rozdílem (5:4) a srovnali stav série 1:1 na utkání. O vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, v osmé sérii pečetil celkovou výhru Kohoutů útočník Petr Vlček. Nejlepším hráčem našeho mužstva byl brankář Michal Mahdal, který v průběhu prvních dvou třetin přiváděl choceňské útočníky málem k šílenství. V neděli 23. února čeká Kohouty první zápas o pátou příčku s Chrudimí.
Choceň - Česká Třebová 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Branky: 10. Schejbal (Kopsa), 36. Schejbal, 39. Voříšek (P. Prachař), 58. Krejza (Král) – 23. Vlček (Krejnus), 28. Provaz (Mahdal, Černý), 44. Hašek (Kopečný, Krejnus), 44. Jetmar (Provaz, Černý), 45. Hemský (Vlček, Krejnus). Samostatné nájezdy: 1:2.
Rozhodčí: Bacek – Mrázek, Teplý. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváků: 353. Nejlepší hráči: Schejbal – Mahdal. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 4:5.
Choceň: Dundáček (45.Sajdl) – Jehlička, Florián, L. Pilař, Voříšek, Kopsa, Růžička - Krejza, T. Prachař, P. Prachař - Šeda, Knytl, Král – Bednář, Schejbal, Šplíchal.
Česká Třebová: Mahdal – Mlejnek, Krejnus, Matys, Šťastný - Váně, Vlček, Hemský - R. Černý I, Provaz, Jetmar - Kopečný, Hašek, Voleský.

Festival gólových šancí zahájil Vlček, který ve 2. minutě nejprve zblízka přestřelil, vzápětí mířil do brankáře Dundáčka. Potom předvedl čtyři skvělé zákroky českotřebovský brankář Mahdal, který během čtyř minut zlikvidoval nájezd nejlepšího střelce soutěže P. Prachaře a potom vyložené šance L. Pilaře, Krále a Schejbala. Domácí se ujali vedení v 10. minutě, po chybě Jetmara získal puk obránce Kopsa, jehož střelu šikovně tečoval Schejbal – 1:0. O minutu později mohlo být vyrovnáno, po střele Vlčka však domácímu brankáři přáli svatí. Hlavní roli měl nejen v prvním dějství fantastický Mahdal. Ve 12. minutě si na něj po dalším sólovém nájezdu nepřišel L. Pilař, vzápětí chytil „tutovku“ Krále. Do vyložených střeleckých pozic se dostávali také hosté, ve 13. minutě spálil jednu z nich Černý. V čase 15:25 byl po zbytečném faulu v útočném pásmu vyloučen Hašek a Choceň mohla při přesilové hře svůj náskok navýšit. Čaroděj v brance Kohoutů se však při šanci Schejbala znovu překonat nenechal. Ve 20. minutě přihrál Vlček skvěle Hemskému, jehož prudkou ránu lapil brankář Dundáček. Gólové šance v první třetině: 7:4.

Úvod druhé třetiny patřil Kohoutů. Ve 22. minutě poslal Černý do šance Provaze, který ji neproměnil. Po vystřídání, v čase 22:56, projel celým kluzištěm Vlček, přesnou přihrávkou našel Hemského, který s přehledem vyrovnal -1:1. Hokejisty Chocně vyrovnávací branka soupeře vyprovokovala k ještě většímu úsilí, jenže ve finále si dlouho jeden po druhém vylamovali zuby na skvělém Mahdalovi. Ve 25. minutě ujeli bratři Prachařové, Tomáš střílel do prázdné poloviny českotřebovské branky, puk skončil v bleskurychlé lapačce Mahdala. Ve stejné minutě ujel českotřebovským zadákům Pavel Prachař, jeho blafák zneškodnil Mahdal. Ve 28. minutě si výborný Mahdal připsal druhou gólovou asistenci, dlouhou přihrávkou našel Černého, ten přihrál rozjetému Provazovi, který z ostrého úhlu zaskočil domácího brankáře Dundáčka – 1:2. V polovině zápasu si domácí útočníci Šeda s Knytlem vypracovali další dvě stoprocentní gólové šance, i oni byli na Mahdala krátcí. Ve 32. minutě napřáhl ze tří metrů neobsazený Jehlička, diváci se téměř radovali z vyrovnávací branky, jenže puk skončil v lapačce Mahdala. Na druhé straně mohl dvakrát skórovat Hemský, dvakrát mířil vedle choceňské branky.

Obětavě bránící Kohouti neudrželi koncentraci a po chybách přeci jen inkasovali. Ve 36. minutě potrestali domácí chybu Krejnuse, zblízka se trefil Schejbal – 2:2. Stejný hráč mohl ve stejné minutě přidat třetí branku, Mahdal však jeho střelu vytěsnil na levou tyčku. Ve 38. minutě si nejlepší muž na ledě poradil s gólovkou T. Prachaře, ve 39. minutě jej spoluhráči nechal na holičkách a Voříšek to měl velmi snadné – 3:2. Hosté se mohli ještě před druhou sirénou znovu vrátit do hry. V neuvěřitelně hektické 39. minutě se nedokázal zblízka trefit do černého Provaz, který o pár vteřin později neproměnil ani samostatný nájezd. Gólové šance ve druhé třetině: 9:5.

Závěrečná třetina začala vyloučením Krejnuse. Kohouti se bez větších problémů ubránili a vzápětí předvedli neuvěřitelný zvrat, když během pouhých 76 (!) vteřin vstřelili tři góly. V čase 43:19 vypracoval Kopečný šanci Haškovi, který bez váhání vyrovnal – 3:3. V čase 43:58 zaúřadoval druhý útok, ze spolupráce s Provazem a Černým vytěžil vedoucí gól Jetmar – 3:4. A překvapení nebralo konce. V čase 44:35 předvedl další útočný výpad Vlček, na rozdíl dvou branek zvyšoval Hemský – 3:5. Šokovaná Choceň si vybrala oddechový čas, do branky domácího týmu nastoupil Sajdl. Hosté byli aktivnější a měli další gólové šance. V 50. minutě se choceňskou obranou protáhl Vlček, po jeho dělovce zazvonil puk na levé tyčce. V 52. minutě poslal Vlček do šance Hemského, kterého vychytal střídající gólman Sajdl. O minutu později byl vyloučen Jetmar, v oslabení mohl přidat gólovou pojistku Provaz. V 57. minutě se znovu předvedl výborný Vlček, štěstí přálo Sajdlovi. V čase 57:13 byl znovu vyloučen Jetmar a domácí se vyplatila hra bez brankáře, za pouhých 7 vteřin snížil Krejza – 4:5. Tlak Chocně gradoval. V čase 57:56 hráli domácí podruhé v šesti, na hru bez brankáře vsadili ještě v čase 58:40. V čase 59:31 netrefil prázdnou branku soupeře Kopečný. Znovu se vhazovalo před Mahdalem, domácí potřetí odvolali brankáře, ale vyrovnat již nestihli. Gólové šance ve třetí třetině: 1:4.

První zápas vyhrála Choceň, druhý Česká Třebová, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V první sérii skóroval P. Prachař (1:0), po něm neuspěli Matys a Krejza. O vyrovnání se ve druhé sérii postaral Vlček (1:1), vzápětí neskórovali Schejbal a Hemský. Ve čtvrté sérii neuspěli Vlček a P. Prachař, v páté Hemský a Florián, v šesté Vlček a P.Prachař, v sedmé Matys a Šeda. V osmé sérii mířil přesně Vlček (1:2), nájezd Krále vzápětí zmařil Mahdal.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebové: „Klobouk dolů před fantastickým výkonem brankáře Michala Mahdala. Poděkování patří celému mužstvu, který si zahraje o páté místo v krajské lize. Je to úspěch, který možná nikdo z nás nečekal. Věřím, že nás v prvním souboji s Chrudimí přijde v neděli 23. února povzbudit hodně fanoušků.“

Další výsledek:

Chrudim – Pardubice 13:3.

O 5. místo: Česká Třebová – Chrudim (23.2. a 2.3.)

O 7. místo: Pardubice – Choceň.

Semifinále play off:

Moravská Třebová – Chotěboř 8:2. Stav série: 2:1. Světlá nad Sázavou – Litomyšl 8:5. Stav série: 2:1.