Ocenění nejlepších českotřebovských sportovců starostou města se konalo v úterý 25.2. 2014 od 15 hodin v obřadní síni českotřebovské radnice za přítomnosti vedení města, zástupců sportovní komise, rodičů a přátel odměněných sportovců.

Justýna Bouchalová sportovní odvětví radiový orientační běh
Reprezentantka ČR a dvojnásobná mistryně ČR. Úspěšně reprezentovala na ME žákyň, kde se umístila na 6. a 12. místě. V klasických disciplínách pak vybojovala 1. a 3. místo v soutěži družstev. Je členkou TJ Lokomotiva Česká Třebová.

Sára Serbousková sportovní odvětví běh
Sára závodí za SKI klub Česká Třebová. Získala 1. místo v běhu na 200 m na Čokoládové tretře Ostrava, 1. místo v poháru ISCAREXu v seriálu závodů cross a dráha, absolutní vítězka ISCAREX CUPu v dětské kategorii 9 - 17 let, 1. místo na Zemské míli.

Michaela Stránská sportovní odvětví atletika
1. místo v Českém poháru v běhu do vrchu juniorek, 1. místo v ISCAREX CUPu juniorek
2. místo na MČR v běhu do vrchu juniorek, 3. místo na MS v běhu do vrchu juniorek, soutěž
týmů, 10. místo na MS v běhu do vrchu juniorek, soutěž jednotlivců. Míša je reprezentantkou
ČR ve své kategorii a závodí za klub ISCAREX Česká Třebová.

Eliška Štichauerová sportovní odvětví plavání
J
e několikanásobnou přebornicí kraje a z MČR přivezla řadu medailí. Je Mistryní ČR mladších žákyň v dálkovém plavání. Eliška závodí za Lokomotivu Česká Třebová.

Vít Škrkoň sportovní odvětví judo
2. místo na přeboru ČR starších žáků ve váze do 42 kg. Závodí za judo Česká Třebová a je členem RVŽ Liberec.

Marek Švestka sportovní odvětví judo
Mistr České republiky v kategorii dorostenců ve váze do 81 kg, 3. místo na MČR juniorů. Marek závodí za Femax Hranice na Moravě. S tímto družstvem obsadil 1. místo v dorostenecké lize.

Adam Vágner sportovní odvětví plavání
Adam plave za Lokomotivu Česká Třebová a v roce 2013 vytvořil jako žák oddílový rekord na motýlkářské trati dospělých. Je několikanásobným krajským přeborníkem na motýlkářských tratích a 1 500 m kraul. Na MČR získal bronzovou medaili na 100 m motýlek. Na mládežnické olympiádě ve Zlíně byl 2 x čtvrtý. Získal zlatou medaili na závodech ve Vídni.

Lukáš Vašina sportovní odvětví volejbal
Kapitán mužstva T.J. Sokol Česká Třebová II, které získalo titul mistra ČR v kategorii ml. žáků, na MČR vyhlášen jako nejlepší hráč, mistr ČR České obce sokolské v beach volejbalu žáků, reprezentant širšího výběru ČR lvíčat, kapitán družstva Krajského centra mládeže Pardubického kraje. Lukáš je členem TJ Sokol Česká Třebová II.

Jan Friš sportovní odvětví atletika
2. místo na MČR juniorů v hale na 3000m, 3. místo na MČR juniorů v hale na 1500 metrů,
1. místo v celostátním žebříčku na 1500 m. Vrcholem pak účast na diamantové lize v Curychu.
Honza závodí za SKK Vítkovice Ostrava.

Jan Friš se ze slavnosti omluvil, účastnil se halových závodů v Praze.

Kristýna Černá sportovní odvětví biatlon
2x 1. místo na MČR RZ a SZ, 1. místo v Českém poháru juniorek, 3. místo ve štafetě na SP v Ruhpoldingu, 1. místo ve Středoevropském poháru juniorek. Kristýna Černá závodí za klub KB Letohrad.
Kristýna Černá se ze slavnosti omluvila, cenu přebral tatínek.

Jana Jiroušková sportovní odvětví  aquatlon, triatlon
Jana Jiroušková zvítězila na MČR v triatlonu, dále obsadila 3. místo na MČR, 3 místo na MČR v aquatlonu, 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v triatlonu, 4. místo na Mistrovství ČR ve sprintu triatlonu. Závodí za RC Bike Česká Třebová.

Lea Johanidesová sportovní odvětví biatlon
1. místo ve štafetě na MČR, na ME v bulharském Bansku získala stříbrnou medaili ve štafetě, 2x medailové umístění na MČR v letním biatlonu. Lea Johanidesová závodí za klub SKP Kornspitz Jablonec. (Cenu přebrala maminka)

Miloslava Keprtová sportovní odvětví běh
1. místo na závodech World Games ve štafetě 4x400 m W60, na dalších 3 tratích v závodech jednotlivců pak obsadila 5, 7 a 10 místo. Na MS v běhu do vrchu W65 skončila 5. Je mistryní ČR v běhu do vrchu W65 a druhá na MČR na 5 000 m na dráze v kategorii W65. Míla Keprtová je členkou klubu českotřebovského běžeckého klubu ISCAREX

Šárka Klaclová  sportovní odvětví běh na lyžích
V roce 2013 zvítězila na MČR ve smíšeném družstvu dospělých v běhu na lyžích, 2. místo na MČR v běhu na 15 km klasicky a 10 km volně v kategorii juniorek, 2. místo na Akademickém MČR v běhu na 10 km volně žen, 1. místo v českém poháru a v neposlední řadě pak účast na MS juniorů v Liberci a na Světové univerziádě ve Vall di Fiemme. Šárka Klaclová závodí za SK Nové Město na Moravě

Monika Simonová sportovní odvětví cyklistika
Monika závodí za lanškrounský klub Cyklotrénink Františka Trkala. Je mistryní světa amatérek, 2. místo na MČR profesionálek v časovce dvojic. Výčet jejich mezinárodních i republikových úspěchu je obrovský. Z 30 závodů stála 18x na stupních vítězů, z toho 12x na nejvyšším stupínku, na prvním místě.

Michael Válka sportovní odvětví automodelářství
Michal patří k nejlepším v republice v závodech auto- dráhových modelů. V roce 2013 zvítězil na poháru Slot It a je mnohonásobným vítězem Faro Cupu. Závodí za Automodelářský klub při AMK Česká Třebová.
Ceny byly sportovcům předány 25. února 2014 v obřadní síní českotřebovské radnice.

A ještě jaký byl loňský ročník:
Ocenění nejlepších sportovců z České Třebové  - obřadní síň města 26.2. 2013

Justýna Bouchalová  (Radiový orientční běh) 2. a 3. místo na MČR
Kristýna Černá (biatlon)  6. místo na MS, 6. místo na ME, 2 x 2. místo na MČR, 2. místo na ČP
Lea Johanidesová biatlon a kolečkové brusle
Účastnice světových  pohárů, 24. místo na ME, 7. a 11. místo na MS juniorů a 3. místo v krosu
Miloslava Keprtová (běh) 4. místo na ČP, 2 x 1. místo a 3 x 2. místo na MČR, 14. místo na MS
Šárka Klaclová (běh na lyžích) 1. místo, 2 x 2. místo, 3. místo MČR
Monika Simonová (cyklistika) 2. místo na MS amatérů a 1. místo na ME amatérů
Michaela Stránská (atletika) 2. místo na MČR a 2. místo MČR v běhu
Eliška Štichauerová  (plavání) 9 x 1. místo na MČR
Jan Friš (atletika) 1. a 2. místo na MČR a  2 x 2. místo na halovém MČR
Václav Glaser  (duatlon a triatlon) 3 x 1. místo, 8 x 2. místo, 4 x 3. místo na otevřených závodech
Petr Kvasnička (hokejbal) jako člen reprezentačního týmu 2. místo na MS
Aleš Stránský (běh)  2 x 1. místo a 1 x 2. místo na MČR, 15. místo na MS a 4. místo  na ČP
Vít Škrkoň (judo) 2. místo na přeboru ČR mladších žáků
Denis Špička (cyklistika)  účastník OH v Londýně
Marek Švestka (judo) 1. místo na MČR
Filip Záveský  (běh)  4. a 5. místo na MČR, 3. a 13. místo na ME
kolektiv mládeže – oddíl volejbalu TJ Sokol Česká Třebová II.
(U13 - Mistři ČR ve své kategorii Mladší žáci MR ČOS Beach volejbal MR ČOS
Starší žáci hrají mezi 12 nejlepšími mužstvy republiky Český pohár - Kadeti vedou po třech kolech celorepublikový Český pohár Junioři hrají v popředí I. ligu  Zástupci: Lubomír Vašina,  Lukáš Vašina,  Jakub Řehák

• Slavnostní ocenění nejlepších sportovců, vybraných radou města na doporučení sportovní komise se uskutečnilo v úterý 26. února od 15 hodin v obřadní síni českotřebovské radnice. Sedm z oceněných sportovců patří do kategorií  mládeže (6 jednotlivců a jeden kolektiv) a dále bylo oceněno deset dospělých sportovců, jednotlivců nebo reprezentantů ČR v týmových sportech.