Běh Javorkou po dvacáté
V sobotu 26. dubna se Javorka přeměnila na jedno velké sportoviště, už po dvacáté.  ČTBK Iscarex zde uspořádal tradiční jarní závod všech kategorií od nejmenších předškoláků  až po seniory. Celkem pořadatelé registrovaly 233 závodníků, které je teřba přičíst 4413 startujících za uplynulých 19 ročníků. To svědčí o tom, jak se organizátorská práce pořadatelů projevuje v popularizaci sportu a běhu mimo dráhu zvlášť. Letošní Běh Javorkou byl poprvé zařazen jako závod označený jako Tvář kraje a to za přítomnosti  hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který jednak předával ceny nejlepším  a to i těm opravdu nejmenším, a převzal také funkci startéra hlavního závodu, kterým poslal na 6km dlouhou trať (tj. 5 okruhů) 84 závodníků. V  hlavní kategorii Muži A byl nejrychlejším závodníkem Radek Hübl  z Ústí nad Orlicí, který závod absolvoval za 18 minut 51sekund před Pavlem Hrdinou (Perná) s náskokem 27 sekund. Třetí v cíli byl Filip Záveský (Iscarex) se ztrátou 13 sekund na Pavla Hrdinu. Těsně následován  čtvrtým Michalem Horáčkem (Iscarex).  Kategorii žen vyhrála Markéta Vévodová (Perná) v čase 24:29, o 1:18 min před Lenkou Duškovou (Iscarex).