Dubnové zpravodajství z juda

Velká cena Týn nad Vltavou
Dne 5. 4. 2014 naši dva svěřenci pod vedením trenéra Karla Gregara odjeli na závody do Týna. První nastoupil Filip Adamský, bohužel po čtyřech prohrách obsadil až místo poslední. Naopak Karlovi Gregarovi se dařilo lépe, dvakrát vyhrál a jednou prohrál, ale i přes prohru mu to celkově stačilo na místo první.                                         Trenér: Karel Gregar

Samurajská katana Jičín
Dne 12. 4. 2014 jsme se vydali s našimi začínajícími 11 judisty a judistkami na 1. kolo Samurajské katany do Jičína, města pohádek. Už jenom to datum 12042014 bylo magické a já si říkal, že by to mohl být zajímavý turnaj. A také byl – 4 tatami, 11 dětí, 1 trenér – dokonalá kombinace na zbavení smyslů. Ale teď vážně: z 11 dětí jich 8 vyhrálo alespoň 1 zápas a 6 si jich odvezlo diplomy a medaile. Detailní výsledky jsou na našem webu. Fotky ze soutěže a následné likvidace zábavné části Hradeckého McDonaldu jsou na níže uvedeném odkazu. Prostě magický den! A já jako trenér chválím všechny své svěřence. A to ne ani tak za předvedený výkon či za výsledky, ale za tu odvahu, že na to tatami vlezou a jdou se prát s někým cizím. Klobouk dolů, smekám! JUDU ZDAR! Zmíněný odkaz na fotografie: http://vlazem.rajce.idnes.cz/Samurajska_katana_Jicin_12.4.2014   Trenér: Vlastimil Zemánek

Velká cena Hranice na Moravě
Dne 19. 4. 2014 jsme po roce opět zavítali do Hranic na Moravě, kde se konal Memoriál JUDr. Zdeňka Navrátila a jehož jsme se zúčastnili se 17 mladými judisty a judistkami. Turnaj měl dobrou organizační úroveň, avšak byl poznamenán velikonoční prázdninami a svátky, které zapříčinily nízkou účast. Takže při úvodním nástupu to vypadalo, že Třebová přijela v prakticky největším počtu. Na druhou stranu se turnaje zúčastnil i jeden oddíl ze Slovenska a tak se dá turnaj považovat za mezinárodní. A jak skončili naši svěřenci? Výborně! 5x zlato, 5x stříbro a 7x bronz. Na detaily se historie neptá a tak můžeme s radostí konstatovat, že i přes drobná zaváhání v některých zápasech předvedli českotřebovští judisté dobré judo a opět ukázali, že nastoupená cesta našeho oddílu vede správným směrem. Výsledky jsou na našem webu a několik fotografií je ke zhlédnutí na níže uvedeném odkazu. JUDU ZDAR! http://vlazem.rajce.idnes.cz/VC_Hranice_na_Morave_19.4.2014
Trenér: Vlastimil Zemánek

Český pohár krajských družstev starších žáků – neuvěřitelné 2. místo!!
V sobotu 26. 4. 2014 jsme měli jako Pardubický kraj premiéru na Českém poháru družstev    v Jičíně, kterého se zúčastnilo 13 krajských výběrů. Na rozdíl od jiných krajů jsme náš tým mohli poskládat POUZE ze dvou oddílů – JUDO Česká Třebová a DAITORYU Pardubice, ale i přesto jsme věřili v dobrý výsledek. Z našeho oddílu startovali Magda Klimešová, Kíťa Klimešová, Domča Štusák, Víťa Škrkoň a Honza Růžička. Z Daitoryu pak Mimra Martin, Petr Filip, Ondra Filipi a Tomáš Pozděna.
Od začátku turnaje bylo vidět, že i když jsme nejmenší kraj, přesto máme kvalitní závodníky, kteří dokážou konkurovat těm nejsilnějším výběrům. Po čtyřech vítězných zápasech (kraje – Olomoucký, Vysočina a 2xZlínský) jsme se dostali až do finále, kde nás čekal největší favorit turnaje Moravskoslezský kraj. Ten pak potvrdil roli favorita a pro nás to znamenalo krásné 2. místo. Myslím, že jsme byli asi největší překvapení turnaje a věřím, že to nebylo naposledy.
Ještě musím ocenit přístup a nasazení všech našich závodníků. Drželi při sobě jako tým a všichni předvedli skvělé výkony a nasazení. Věřte, že jako trenéři jsme si to skutečně užívali!! JUDU ZDAR                                                                   Trenér: Martin Štusák, Lubomír Novák

Velká cena Kamenice
V neděli 27. 4. 2014 odjelo 6 našich  judistů na závody do Kamenice u Prahy a domu se 3 vrátili s medailemi. 1. místo Jakub Herman a 2. místa: Dominik Řehák a Zuzana Gregarová. Judu zdar.                                                                                               Trenér: Karel Gregar