Lustyk si zahrál se Štěpánkem

Velmi dobře si na turnaji kategorie challenger v Ostravě (dotace 85 tisíc euro), který nesl název Properita Cup, počínal odchovanec českotřebovského tenisu Jakub Lustyk, který v současnosti hájí barvy LTC Pardubice.

I. kolo:

Lustyk – Mesaros (Chorv.) 7:5, 0:6, 6:3

V prvním kole hlavní soutěže porazil Kuba Lustyk Chorvata Mesaroše (180. hráče světa) a do žebříčku ATP získal 9 cenných bodů. V prvním setu prohrával Jakub 2:5, ale výborným výkonem a ziskem pěti her jej získal. Druhé dějství patřilo favorizovanému soupeři, ve třetím měl znovu navrch odchovanec českotřebovského tenisového klubu.

II. kolo:  Štěpánek - Lustyk 6:3, 6:0

Ve druhém kole změřil 25letý Lustyk síly s úspěšným českým daviscupovým reprezentantem Radkem Štěpánkem. První set byl hodně vyrovnaný: oba hráči předvedli několik krásných výměn, Jakub doplatil na horší servis. Ve druhém dějství byly gamy vyrovnané do stavu 0:3, řada z nich přes několik shod a výhod. V závěru měl navrch favorizovaný Štěpánek, který ukázal výbornou předvídavost, čtení hry a pohyb.    (van)