Přípravné utkání Kohoutů: velká snaha, ale střelecká smůla

Českotřebovští Kohouti se poprvé představili vlastním fanouškům, kterých na středeční přípravný zápas přišlo opravdu dost. Tak trochu se opakoval scénář z prvního přípravného duelu na chrudimském ledě. Náš tým měl herní i střeleckou převahu, soupeř dokázal potrestat téměř každou hrubou chybu.

Česká Třebová – Moravská Třebová 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky: 6. Zadina (Zítka, Matys), 36. Fišer (Jindřich, Poskočil), 57. Vlček (Hemský) – 13. Maška (Radimecký), 20. Koranda (Muselík), 38. Prokop (Radimecký), 39. Muselík (Řehulka, Koranda).
Rozhodčí: Kobr, Škorpil. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 255.

Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Řehák, Poul, Matys – Zadina, Vlček, Hemský – Jindřich, Fúzik, Fišer – Pelán, Janda, Zítka.
Moravská Třebová: Dohnal – Kutmon, Kvapil, Arnošt, Konečný, Kršňák, Pokorný – Řehulka, Koranda, Muselík – Prokop, Šnirc, Novák – Maška, Schneider, Radimecký – Fikr.

Kohouti měli od začátku převahu, kterou v 6. minutě vyjádřil Zadina – 1:0. Domácí se potom bez problémů ubránili první přesilové hře soupeře, ve slibných pozicích mířili vedle soupeřovy branky Hemský a Jindřich. Ve 13. minutě za sebou domácí obránci nechali volného Radimeckého, jeho nájezd zlikvidoval brankář Mahdal, ale proti dorážce Mašky neměl šanci – 1:1. Obrovské štěstí měl na druhé straně v 15. minutě gólman Dohnal, po dělovce Fúzika se puk zastavil na brankové čáře. Optická převaha byla Kohoutům k ničemu, protože těsně před první sirénou opět fatálně chybovali. Zkušený Muselík přihrál zpoza branky volnému Korandovi, který strhl vedení na stranu hostujícího týmu – 1:2.
Úvod druhé třetiny patřil domácím hokejistům. Nejprve pálil vedle Vlček, po něm orazítkoval tyčku výborný Fúzik, po ráně Fišera se vytáhl moravskotřebovský brankář Dohnal. Českotřebovský gólman Mahdal byl dlouho bez práce, na puk si pořádně sáhl až ve 28. minutě, kdy zmařil šanci Pokorného. Ve 36. minutě získali Kohouti výhodu přesilové hry a po 29 vteřinách se jim podařilo vyrovnat, zblízka puk doklepával Fišer – 2:2. Domácí fanoušci se radovali, jenže za necelé tři minuty bylo všechno jinak. Hostům stačilo pouze 96 vteřin ke vstřelení dalších dvou branek, nejprve se trefil Prokop – 2:3, po něm zasadil Kohoutům další ránu Muselík – 2:4. Oběma gólům předcházely hrubé individuální chyby českotřebovských obránců.
Závěrečné dějství začali Kohouti minutovou přesilovkou pěti proti čtyřem, gól nedali. Ve 44. minutě spálil slibnou šanci Poskočil, vzápětí zlikvidoval rozchytaný Dohnal pohotovou střelu Pelána. Snad největší příležitost měli domácí v 51. minutě, kdy při přesilové hře zaváhal Jindřich. Tři minuty před koncem vykřesal naději Vlček, který pozorného Dohnala prostřelil z pravého křídla – 3:4. V předposlední minutě měl vyrovnávací gól na své holi Lesák, hosty opět spasil Dohnal. V čase 59:25 byl v samostatném úniku faulován Fišer, rozhodčí však trestné střílení nenařídili. Vylučovalo se na obou stranách, domácí to zkusili bez brankáře, ale srovnat skóre nestihli.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebové:
„Vytvořili jsme si převahu i gólové příležitosti, většinu z nich jme bohužel neproměnili. Doplatili jsme na hrubé individuální chyby, které soupeř tvrdě trestal. Ve třetí třetině jsme hráli mnohem zodpovědněji, v koncovce se nám však nevedlo.“