Divize C – 12. kolo - neděle 26.10.2014
Benátky n.Jiz. - FK Česká Třebová                 1:0 (1:0)
Branka:        4.   -   1 : 0
Sestava: Hejl – Kubásek, Strnad, Ptáček, Novotný – Nágl – Frňka (56. Borek), Zahálka, Urbanec (87. Hustý), Grepl (87. Rataj) – Pešek (82. Štěpán)
Druhý tým tabulky měl do utkání raketový start, ve kterém, jak se ukázalo později, rozhodl o svém vítězství. Ve čtvrté minutě fauloval u brankové čáry Grepl, míč si postavil Korec, napálil tyč, od ní míč trefil vybíhajícího gólmana a od jeho nohy skončil míč v síti – 1:0. V 9. min. střílí opět Korec a Hejl s námahou vyráží míč na roh. A do třetice Korec přestřelil naši branku hlavou ve výhodné pozici. Tím poločasová aktivita Benátek skončila. Ve 37. min. střílí Nágl a ve 45. min. Novotný, ale v obou případech byl domácí gólman Jíra na místě. Po změně stran v 51. min. si rozhodčí vymyslel faul na velkém vápně, ale Flachbart trefil zeď. O tři minuty později Škareckého loženku z bezprostřední blízkosti Hejl bravurně likviduje. V 64. min. střela Zahálky z dálky zaplavala a prolétla těsně nad břevnem a v 69. min. pokus Grepla také skončil vedle tyče. V 78. min. si střídající Sivrič udělal z našich bránících hráčů slalomové tyče, ale ve finální fázi mířil do boční sítě. V 80. min. hasil průnik domácího Škareckého Ptáček na hranici velkého vápna faulem, ale Flachbart opět trefil zeď. Nechyběla nám bojovnost, ale ofenzívě chyběla kvalita (za celý zápas jsme si vyloženou šanci vypracovat nedokázali) a vlastenec ve čtvrté minutě utkání rozhodl o zasloužených bodech pro domácí.

„B“ mužstvo

28.10.2014, 1.kolo   1.A třída
FK Česká Třebová „B“ – SK Vysoké Mýto „B“                3 : 1  (1:0)
Branky: Král, Urbanec R., Švec
Sestava: Baláž – Bárta, Štěpán, Fučík, Rataj – Hustý (71´Adamec), Urbanec R., Macko (83´Vyhnánek), Švec, Plačko (60´Morkes) – Král (81´Vytlačil)
1.min.  po ruce Hustého střílejí hosté z trestného kopu u vápna pouze do zdi
4.min.  trestný kop Macka nachází přesně hlavu Fučíka, který netrefuje ideálně
30.min dlouhý aut Bárty se po skrumáži před brankou dostává až k brankáři
31.min Král si pohrál se stoperskou dvojící a podél brankáře nás posílá do vedení – 1:0.
37.min únik soupeře po pravé straně, který končí těsně mimo naše tři tyče
38.min faul Hustého u našeho vápna, trestný kop hostů s námahou odvrací naše obrana
42.min rohový kop Macka a opět Fučík netrefuje branku
52.min Fučík zastavuje nebezpečný brejk soupeře za cenu faulu, který hosté trestají, z přímého kopu se trefují přesně k tyči – 1:1.
54.min milimetrový trestný kop Macka nakonec s námahou vyráží brankář
55.min naprosto totožná situace se stejným koncem
55.min rohový kop v podání Macka nachází Urbance, který hlavou převažuje misky vah na naší stranu – 2:1.
61.min Macko vybídl na straně Hustého, jehož centr do vápna stačila obrana hostí zblokovat pouze ke Švecovi, který míč uklízí přesně k tyči – 3:1.
66.min po chybě hostujícího stopera střílí Král mimo branku
70.min prodloužený rohový kop Macka končí u Bárty, který z malého vápna trefuje břevno
75.min trestný kop Vysokého Mýta vyráží Baláž mimo svou svatyni
83.min střela Morkese zpoza vápna končí těsně mimo
86.min Morkes pálí z 35ti metrů opět těsně vedle tyče

„B“ mužstvo

26. 10. 2014 - 12. kolo   1. A třída
FK Česká Třebová „B“ – Jiskra Heřmanův Městec          2:0   (1:0)
Branky: 2x Macko
Sestava: Hotmar – Vytlačil, Švec, Fučík, Plačko – Pešina, Nešický, Macko, Urbanec R., Morkes - Král
65´ Bárta za Vytlačila, 80´ Adamec za Krále, 85´ Vyhnánek za Nešického, 88´Fohl  za Macka.
Zápas začal tradičně opatrně a úvod patřil spíše hostům, kdy Hotmar musel už v 8´ zasahovat proti střele hostujícího záložníka. Po dalším rohu ve 13´ a precizně zahraném signálu Hotmar vytěsňuje střelu z vyložené situace na rohový kop. Ve 20´zahráváme roh z pravé strany a k odraženému míči se dostává Král a jen těsně míjí. Po této střele se hra odehrává ve středu pole s minimem šancí. Naše územní převaha je korunována ve 43´, kdy po faulu na hranici velkého čtverce proměňuje Macko trestný kop a ujímáme se vedení 1:0. Po změně stran se znovu ujímáme aktivity a odvážný průnik Pešiny a následná přihrávka na Morkese mohla být gólová. Po 10 minutách druhé půle se naše aktivita vytrácí!!! a přebírají otěže hostující. Chybí nám důraz, nemáme odražené míče, vázne kombinace a hosté se převážně centrovanými míči dostávají k ohrožení naší branky. V 60´ zasahuje opět výtečně Hotmar a zabraňuje dalšímu gólu. V 80´po krásném centru z levé strany se dostává Macko k zakončení a střelou na bližší tyč zvyšuje na 2:0. Tento výsledek jsme si již pohlídali.

DOROST

Datum: 26.10.2014, mistrovské utkání ve Pardubicích
SestavaMoláček – Broulík (72´ Jakš), Kulhavý, Ezr, Pitra (46´ Vaňous) - Pecháček Popelka, Kovář, Stolín – Trčka, Motl (58´ Krása)
FK Pardubice „B“ – FK Česká Třebová          9 : 0 (4:0)
Hodnocení trenérského týmu:
V dalším kole Východočeského přeboru dorostu náš tým zajížděl do Pardubic, kde se střetl s rezervním týmem dorostu místního „FK“. Domácí tým byl jasným favoritem v utkání a my jsme do Pardubic jeli s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Od první minuty nebylo pochyb o vítězi tohoto zápasu a skóre postupně narůstalo. Nutno však říci, že naši hráči k této situaci přispěli velkou mírou svým zcela odevzdaným výkonem.
Náš tým v tomto utkání jednoznačně zklamal a vítězství domácímu týmu velice usnadnil. Vysoká prohra je zcela zasloužená a mohla být klidně i vyšší. Proti takovému týmu jako v tomto utkání se nedá hrát pouze na „půl plynu“. Nehledě k tomu, že pro některé hráče znamená plnění základních pokynů trenéra doslova nadlidský úkol. Bohužel si tuto skutečnost většina hráčů neuvědomuje a svým přístupem a vynaloženým úsilím naznačují, že se z jejich strany jedná pouze o jakýsi „zájmový kroužek“. Nad rámec je třeba opět vyzvednout výkon brankáře Moláčka a zejména pak našeho nejmladšího hráče Šimona Pecháčka (ročník 2000 – starší žák). Z něho by si měli všichni ostatní hráči našeho týmu vzít příklad, jak přistupovat k mistrovskému zápasu. Nezbývá nic jiného, než rychle na debakl zapomenout a pokusit se o nápravu.

Datum: 28.10 2014, Mistrovské utkání v Libchavách
Sestava: Luky, Daniel Vítek - Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Pácha, Tomáš Jílek, Šimon Klimek, Filip Neugebauer, Matěj Deml, Jiří Kozák, Matěj Štose, Matěj Hildebrand, Matěj Krása
Utkání: 2x 30 min
LIBCHAVY – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ           0 : 11   (0:6)
Branky:   1x vlastní, 2x Tobiáš Gremlica, 3x Matěj Štosek, 1x Matěj Krása, 1x Jiří Kozák   2x Jakub Pácha, 1x Matěj Hildebrand
V tomto utkání jsme potvrdili roli favorita a s přehledem zvítězili. Je třeba, ale zdůraznit, že soupeř nastoupil převážně s hráči ročníku 2003. I když je výsledek dvouciferný, se hrou moc spokojeni nejsme. Kluci se vůbec nedrželi taktických pokynů, které jsme si před utkáním řekli. Místo kolektivní rychlé souhry se často pouštěli do individuálních akcí, které často končili v zahuštěném prostoru před soupeřovou brankou.
Ve chvíli, kdy začali kombinovat, jsme s přehledem soupeře přehrávali a skórovali. Musíme pochválit soupeřova brankáře, který pochytal spoustu střel a tím podržel svůj tým.
Před posledním letošním utkání je třeba se nad naší hrou zamyslet a na Svitavy se připravit daleko lépe.
Roman Vítek

Datum: 25.10  2014, Mistrovské utkání V Dolním Újezdě
Sestava: Luky-  Daniel Vítek, Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Pácha, Tomáš Jílek, Šimon Klimek, Filip Neugebauer, Matěj Deml, Jakub Sýkora, Matěj Hildebrand, Matěj Štosek, Marek Hruška,Jiří Kozák, Jakub Vašara
DOLNÍ ÚJEZD – FK ČESKÁ TŘEBOVÁ     2 : 8  (0:1)

Branky:  Šimon Klimek 2x ( 16“a 31“), Tobiáš Gremlica ( 35“ ), Matěj Deml 2x ( 46“a 57“ ) Marek Hruška ( 43“ ), Matěj Štosek ( 57“ ), Matěj Hildebrand ( 59“ )

Naši kluci byli od počátku pánem na hřišti, ovšem tuto převahu jsme nedokázali gólově výrazněji využít. Naše velká snaha vstřelit gól vedla k tomu, že se všichni tlačili před branku a křídelní prostory zůstávali nevyužité. Místo toho, abychom soupeře roztáhli a rozběhali, dovolili jsme mu naší pomalou rozehrávkou a nevyužíváním celého hřiště, aby se před svou brankou zabarikádoval. Další důvod, proč skóre nenarůstalo, byla naše neschopnost trefit branku. A bez toho gól prostě nepadne. Soupeř se dostával do šancí pouze po našich individuálních chybách. Po přestávce již Dolní Újezd přestal fyzicky stíhat - projevilo se, že jsme střídali 2 kompletní sedmičky. Nutno dodat, že i v sestavě soupeře bylo několik hráčů roč.2003.

Hodnocení trenérů:
První zápas proti Hlinsku hráči zahájili svižně, bohužel za svoji aktivitu nebyli odměněni brankou. Postupem času se hra vyrovnala a pro nás začala být velkým problémem rozehrávka. V té jsme začali dělat obrovský počet chyb a soupeř nás za ně potrestal třemi brankami. V druhé půli naše trápení při zakládání útočných akcí pokračovalo, ale zvýšená agresivita na polovině soupeře nám přinesla několik šancí. Tři z nich kluci proměnili, soupeř však znovu využil našich nepřesností a dvakrát jednoduše skóroval. Konečný stav 3:5 se nehodnotí lehce, protože čtyři z pěti gólů jsme soupeři naprosto darovali. Z tohoto pohledu je prohra v tomto zápase úplně zbytečná. Druhé utkání v turnaji bylo z naší strany velice povedené. Naše kombinace byla oproti prvnímu utkání přesnější a díky tomu jsme se dostávali velice často do zakončení. Tři vstřelené branky v každém poločase jasně demonstrovali naší převahu na hřišti a konečné skóre 6:0 je pro soupeře ještě přívětivé. Poslední utkání podzimu jsme zahájili agilně, první inkasovaná branka náš tlak naprosto utlumila. Do obranných řad tento gól vnesl obrovský zmatek, hráči spolu nekomunikovali, byli ve špatném postavení a soupeř nás dále trestal. Poločasový stav 0:5 vypadal hrůzostrašně, úvod druhé půle však nenasvědčoval žádné změně ve vývoji utkání. Až šestá inkasovaná branka byla pro některé hráče budíčkem. Poté chlapci začali hrát stejně jako ve druhém utkání a rychlou kombinací překonávali obranu soupeře. Čtyři vstřelené branky během deseti minut byli dobrým počinem, všichni jsme však věděli, že sloužili pouze ke kosmetické úpravě výsledku. Turnaj kluci symbolicky zakončili chybou v rozehrávce, konečná porážka 4:7 je stejně jako v prvním utkání zbytečná. Za poslední turnaj podzimu můžeme kluky víceméně pochválit, slušné výkony jednotlivců a také jsme byli velice produktivní. Varovným prstem je však výkon v prvním poločase s Chrudimí, který se nesmí opakovat. V hodnocení podzimu jsme spokojeni na 60%, přiblížili jsme se nejlepším týmům v kraji a v určitých fázích hry je dokážeme přehrát, což je velmi pozitivní. Naneštěstí se nám nepodařilo úplně odstranit úseky hry, kdy jsme nesoustředění a umožníme soupeři skórovat dvakrát během jedné minuty. Dalším problémem je, že nedokážeme zvítězit v zápasech, kdy jsme jednoznačně lepší. I na těchto věcech musíme zapracovat v halové části sezony, abychom byli ještě více konkurenceschopní.
STARŠÍ PŘÍPRAVKA „B“
25.10.2014 – Česká Třebová – Turnaj krajského přeboru
Účastníci:  MFK Chrudim FC Hlinsko TJ Lanškroun FK Česká Třebová
Sestava: Matouš Jelínek – Adam Fritscher, Jiří Petráň, Josef Pokorný, Jakub Macák, Filip Ptáček, Jan Tulis, Denis Barbořák, Dominik Navrátil, Sebastian Svojanovský
FK Česká Třebová – Hlinsko                                 4 : 4  ( 1 : 3 )
branky: Macák 2x, Ptáček, Tulis
Úvodní utkání jsme sehráli s borci z Hlinska. V první půli se chlapci spíše rozkoukávali, ale v druhém poločase zabrali, soupeře přehráli a povedlo se jim vyrovnat. Rozdílné poločasy a spravedlivá remíza.

FK Česká Třebová – Lanškroun                           5 : 2  ( 1 :2 )
branky: Ptáček 2x, Tulis, Macák, Barbořák
Ve druhém utkání jsme se potkali s naším tradičním soupeřem z Lanškrouna. V první půli chlapci opět spali, ale ve druhém poločase soupeře jasně přehráli a zaslouženě zvítězili.

FK Česká Třebová – Chrudim                              2 : 6  ( 2 : 3 )
branky: Tulis, Macák
V tomto utkání s nejsilnějším soupeřem jsme drželi krok první poločas, kerý jsme mohli i vyhrát, ale neproměnili jsme několik vyložených šancí. Druhý poločas již byl v režii celku z Chrudimi, který zaslouženě zvítězil.

V závěrečném hodnocení bych chtěl chlapce na jednu stranu pochválit, ale na druhé straně bych jim chtěl vyčinit, protože v každém zápase vydrželi hrát pouze jeden poločas. Určitě ukázali morálku a bojovnost v druhých půlích v prvním a druhém zápase a ve třetím zápase to vypadalo, jako by již ve druhé půli docházeli síly. Přesto bych tento turnaj po herní stránce hodnotil spíše pozitivně, protože některé akce nebyli špatné. Také jsme neměli příliš štěstí, protože v každém zápase se nám povedlo neproměnit několik šancí, ať už díky dobrým zákrokům brankářů nebo náhodným tečím obránců, kteří na poslední chvíli odvraceli míč směřující do branky a také tradičním tyčím.
Vzhledem k tomu, že to byl poslední turnaj podzimní části, tak i krátké hodnocení. Chlapci podávali velmi rozdílné výkony, od velmi dobrých až po velmi špatné. Obecně lze říci, že jen někdy se jim povedlo ukázat v zápasech to, co jsou schopni předvádět na trénincích a takřka stoprocentně fungovala přímá úměra, že čím lepší počasí, tím horší výkon. Každopádně je před námi ještě hodně práce a věřím, že se nám v zimní přípravě povede zlepšit spoustu věcí a dobře se připravíme na jarní část sezóny.