Budíček Kohoutů z klinické smrti

Fanoušek, který přišel na derby v sedmé minutě, mohl jen nevěřícně kroutit hlavou. Přišel totiž o čtyři góly, přičemž všechny padly do branky českotřebovských Kohoutů!! Domácí tým předvedl neskutečný obrat. Od této chvíle totiž soupeři již nedovolil skórovat, naopak mu v dalším průběhu vypjatého střetnutí nastřílel sedm branek. Kdo neviděl, neuvěří…

Česká Třebová – Choceň 7:4 (2:4, 3:0, 2:0)

Branky: 16. Poskočil (Fišer, Jindřich), 17. Fišer (Jindřich), 21. Zadina (Zítka, Vlček), 30. Klíma (Vlček, Pelán), 24. Fišer (trestné střílení), 45. Fišer (Jindřich), 47. Jindřich – 3. Jehlička (Voříšek), 5. L. Pilař (T. Prachař), 7. Křečan (P. Prachař), 7. Šeda (trestné střílení).
Rozhodčí: Prchal – Zemánek, Schaffer. Vyloučení: 7:7 (navíc Fúzik na 10 minut – Voříšek osobní trest do konce utkání). Využití: 2:1. Diváků: 538. Nejlepší hráči: Fišer – T. Prachař.
Česká Třebová: Mahdal – Krejnus, Lesák, Poskočil, Poul, Matys, Papadopulos, Řehák – Zítka,Vlček, Zadina – Fišer, Fúzik, Jindřich – Pelán, Janda, Klíma.
Choceň: Veselý (34. Sajdl) – Novák, Fikejz, Voříšek, Jehlička, Kopsa, Pokorný – L. Pilař, T. Prachař, Král – Křečan, Pochobradský, P. Prachař – Krejza, Knytl, M. Pilař – Šeda, Bednář.

Katastrofální první třetinu odstartoval chybující brankář Mahdal, který odpálil puk za mantinel. Hosté hráli první přesilovku, střelu Voříška v čase 2:04 pohotově dorážel Jehlička – 0:1. V čase 4:09 přišla druhá pohroma, když přihrávku T. Prachaře proměnil v druhý gól L. Pilař – 0:2. Choceň měla jasně navrch, v 5. minutě spálil vyloženou šanci Křečan. Kohouti se dostali poprvé ke slovu v 6. minutě, Vlček však gólmana Veselého nepropálil.
V čase 6:02 se hosté radovali potřetí, po přesné přihrávce P. Prachaře pohodlně skóroval Křečan – 0:3 (akci předcházelo podklouznutí českotřebovského beka Papadopulose). Neuvěřitelný příběh pokračoval. V čase 6:55 proměnil nařízené trestné střílení Šeda – 0:4 a domácí tým byl zralý na ručník. Zvláště, když ve 13. minutě vyfasoval osobní desetiminutový trest urostlý útočník Fúzik.
Závěr první třetiny však patřil Kohoutům, kteří svého soupeře zmáčkli do pevných kleští. Domácím pomohla přesilová hra, kterou v čase 15:17 využil obránce Poskočil – 1:4. Vzápětí se málem prosadil Zítka, po jehož střele stáli při choceňském brankáři snad všichni svatí, puk se totiž zastavil pár centimetrů od brankové čáry. Ohromná aktivita se Kohoutům přece jen vyplatila, v čase 16:09 se po skvělé přihrávce Jindřicha poprvé trefil muž večera Fišer – 2:4.
Definitivní budíček potvrdili Kohouti v úvodu druhé třetiny, průnik důrazného Zítky zakončil v čase 20:47 pohotový Zadina – 3:4. Domácí tým ovládl hru, v polovině zápasu využil druhou přesilovou hru, když se zblízka trefil Klíma – 4:4. Ve 33. minutě přihrál Fúzik do šance Fišerovi, kterého vychytal brankář Veselý. Uplynulo pár vteřin, když byl Fišer v brejku faulován Voříškem. Rozhodčí Prchal nařídil trestné střílení. Otřesený Veselý zůstal po ošetření v brance, jenže proti perfektně provedenému blafáku Fišera neměl šanci, Kohouti se poprvé ujali vedení – 5:4. Veselý vzápětí přepustil místo mezi třemi tyčemi Sajdlovi, který čelil nebezpečeným střeleckým pokusům Jandy, Zítky a Fišera. Na druhé straně ve stoprocentní šanci prováhal Král.
Závěrečné dějství patřilo Kohoutům. Ve 43. minutě se vytáhl Sajdl po ráně Zadiny, ve 44. minutě zvonila po dělovce Fúzika pravá tyčka choceňské branky. Na další branku čekali domácí fanoušci pár vteřin, v čase 44:15 (opět po akci výborného Jindřicha) završil přesnou střelou svůj hattrick Fišer – 6:4. Zlomení hosté se do konce zápasu již téměř na nic nezmohli, L. Pilař mířil ve slibné pozici vedle, šanci Krejzy zlikvidoval výborným zákrokem Mahdal. Útočník Jindřich, který měl do té doby na svém kontě tři gólové příhrávky, se dočkal v čase 46:26 – 7:4. Domácí tým se pak ubránil třem choceňským přesilovkám, v předposlední minutě připravil Pelán gólovou šanci pro kapitána Matyse, který mířil těsně vedle. Zápas rozhodla druhá pětka Kohoutů: Fišer tři góly vstřelil a na jeden přihrál, Jindřich se trefil jednou a na tři branky přihrál, jeden gól přidal Poskočil.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
Tomáš Topol, trenér Kohoutů:
„Katastrofálně jsme začali, po sedmi minutách jsme prohrávali 0:4. Důležité bylo, že jsme ještě v první třetině dokázali vstřelit dva góly. Za stavu 2:4 jsem věřil, že ještě můžeme zápas otočit. Povedlo se, když jsme se doslova probrali se z klinické smrti. Mužstvo prokázalo charakter, děkujeme divákům.“

Bohumil Prachař, trenér Chocně:
„Je trestuhodné ztratit čtyřbrankový náskok. Udělali jsme hodně chyb a dopláceli na hloupé fauly, přesilovky hrál soupeř velmi dobře. Útočníka Fišera dobře znám, je to hráč, který se umí prosadit střelecky. Nechávali jsme mu příliš volného prostoru.“