Překvapivý průběh a šokující výsledek mělo první třebovské derby nové sezony. Českotřebovští Kohouti uštědřili obávanému soupeři z Moravské Třebové desetibrankový výprask, to nečekali ani největší optimisté. V závěru první třetiny vstřelil náš tým během 80 vteřin tři góly a položil pevný základ svého vysokého vítězství.

Česká Třebová - Moravská Třebová 10:2 (3:0, 5:1, 2:1)

Branky: 18. Fúzik, 19. Šula (Jindřich, Fousek), 19. Vlček (Fischer, Koranda), 22. Fousek, 28. Schejbal, 28. Poskočil (Zadina, Hemský), 33. Pelán (Schejbal), 34. Hemský (Vlček, Zadina), 48. Hemský (Zadina, Vlček), 55. Fischer (Schejbal) – 39. Černý (Prokop), 60. Rajnoha (Čikl).
Rozhodčí: Kratochvíl – Padevět, Plch.Vyloučení: 6:8 (navíc Havlík na 10 minut). Využití: 3:1. Diváků: 481. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Hemský, Schejbal.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Krejnus, Hercig – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Pelán, Fúzik, Schejbal – Koranda, Fischer.
Moravská Třebová: Turek (22. Buchta, 34. Turek) – Rosendorf, Havlík, Pokorný, Rajnoha, Kršňák, Kutmon – Řehulka, Čikl, Muselík – Aulehla, Faltus, Prokop – Černý, Mička, Duba – od 35. navíc Kobza a Maška.
Prvních pět minut se hrálo prakticky bez přerušení. V čase 5:17 byl po faulu na Jindřicha vyloučen Kutmon, ale domácí během první přesilovky nic nevymysleli. Stejně se vedlo soupeři, který nevyužil vyloučení domácího útočníka Fouska. Do první gólové šance se dostal v 10. minutě Schejbal, ale trefil pravé rameno brankáře Turka. O tři minuty později mohl skórovat hostující Duba, který skvěle vychytal gólman Nimmerrichter.
To nejlepší si Kohouti schovali na závěr první třetiny, kdy Slovanu během 80 (!) vteřin vstřelili tři branky. V čase 17:04 zaskočil brankáře Turka opakovanou střelou z pravého křídla Fúzik – 1:0. V čase 18:09 se po akci druhého útoku nádherně prosadil Šula – 2:0. V čase 18:24 zasadil soupeři třetí úder kapitán Vlček – 3:0.
Ve druhé třetině předvedli Kohouti střelecký koncert a soupeře zcela vymazali. Českotřebovský brankostroj odstartoval ve 22. minutě excelentní střelou zápěstím Fousek – 4:0, který se postaral o střídání moravskotřebovských brankářů. Domácí pak přečkali dvouminutové oslabení a přidali další gól, jehož autorem byl v čase 27:02 Schejbal – 5:0. Uběhlo pouhých 55 vteřin a domácí využili přesilovou hru, tentokrát se trefil Poskočil – 6:0. Trenér Moravské Třebové si vzápětí vybral oddechový čas.
Hostům chvilka oddechu nepomohla, domácí totiž během 32 (!) vteřin přidali další dvě branky. V čase 32:40 se při další přesilové hře trefil Pelán – 7:0, flustrovaný obránce Havlík vzteky odsunul branku a dostal desetiminutový trest. V čase 33:12 skóroval Hemský – 8:0 a postaral se o druhé střídání moravskotřebovských gólmanů. Domácí mohli své vedení navýšit, šance Fouska a Šuly zlikvidoval pozorný Turek. Ke vstřelení první branky pomohla hostům přesilovka a především chybná rozehrávka Škvora, kterou potrestal Černý – 8:1.
Ve třetí dvacetiminutovce měl první gólovou příležitost Řehulka, jenže narazil na výborně chytající Nimmerrichtera. Vzápětí mohl skórovat Šula, po přesné přihrávce Jindřicha mířil vedle. V čase 47:58 se prosadil první útok Kohoutů, na konci rychlé akce byl Hemský – 9:1.
V 50. minutě se v gólové pozici znovu ocitl Řehulka, svůj souboj s brankářem Nimmerrichterem však opět prohrál. Jubilejní desáté branky se nadšení fanoušci dočkali v čase 54:04. Kohouti hráli přesilovku, jejím autorem byl Hemský – 10:1. Poslední slovo patřilo soupeři, po chybné rozehrávce Korandy dal v čase 59:31 skóre konečnou podobu hostující obránce Rajnoha – 10:2.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Jsme samozřejmě spokojeni. Svým způsobem nám přálo štěstí, vždyť téměř každá naše střela skončila gólem. Chválím celý tým za předvedenou hru.“
Michael Schejbal, útočník Kohoutů: „Jsem rád, že jsem se prosadil proti soupeři, jehož barvy jsem hájil v minulé sezoně. Ještě větší radost mám z toho, že se nám daří jako mužstvu.“
Příští zápas – středa 14. října: Hlinsko - Česká Třebová (18.30).