Zbytečný kolaps Kohoutů v závěru 3. třetiny
Tenhle zápas si Kohouti za rámeček nedají. V Hlinsku dokázali čtyřmi brankami vymazat dvougólový náskok soupeře a mysleli si, že mají výhru v kapse. Byl to však jejich tragický omyl. Neuvěřitelnými hrubkami totiž umožnili soupeři, kterého měli v závěru zápasu, jak se říká, na lopatě, dokonalé zmrtvýchvstání. Nakonec si domů odvezli pouze jeden bod.
Hlinsko - Česká Třebová 5:4 sn (0:0, 2:2, 2:2 – 0:0)
Branky: 22. Brebera (Štěpánek, Pazdera), 25. Havel (Plachý, Zídek), 57. Plachý (Havel, Šír), 57. Brebera (Dítě, Štěpánek), rozhodující nájezd proměnil Šír - 36. Šula (Jindřich, Lesák), 38. Jindřich (Fúzik, Lesák), 48. Fousek (Jindřich), 49. Vlček (Škvor, Zadina)
Rozhodčí: Kratochvíl – Schäffer, Kis. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváků: 160. Nejlepší hráči: Brebera, Plachý, Šír, Havel – Jindřich, Šula, Škvor.
Hlinsko: L. Černý – Koželuh, Pazdera, Sobotka, Šír, M. Černý, Hron – Dítě, Štěpánek, Brebera – Plachý, Zídek, Havel – Zdražil, Boguaj, Tulis.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Vácha, Krejnus, Hercig – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Pelán, Fúzik, Schejbal – Koranda.
Kohoutům patřilo prvních deset minut, ale z herní převahy nic nevytěžili. Po střelách Hemského dvakrát zvonila tyčka hlinecké branky, slibnou příležitost spálil Schejbal, po něm se netrefil ani Fousek. Také českotřebovského brankáře Petra zachránila po střele domácího útočníka Plachého tyčka.
Na začátku druhé třetiny uhodilo na druhé straně. Vyloučení obránce Herciga hosté přečkali, při dalším oslabení (za zbytečný faul pykal Fousek) však v čase 21:24 inkasovali z hole Brebery – 1:0. O tři minuty později bylo ještě hůř. Za vlastní brankou na okamžik zaváhal Zadina, puk se po jeho nešťastné rozehrávce odrazil k Havlovi, který přidal druhý gól – 2:0.
V polovině zápasu mohl Zadina svoji chybu napravit, vyloženou gólovou šanci však neproměnil. Kontaktní branku vstřelili Kohouti při přesilové hře. Ve 36. minutě, pouhých devět vteřin před návratem vyloučeného Boguaje, se zblízka přesně trefil Šula – 2:1. Hosté přidali, domácí začali ztrácet půdu pod nohama a stále častěji si vypomáhali nedovolenými zákroky. Na začátku 38. minuty využili Kohouti přesilovku pěti proti třem, autorem vyrovnávací branky byl Jindřich – 2:2. V pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem se však hosté již bohužel neprosadili.
V úvodu závěrečné třetiny byl celkově potřetí vyloučen obránce Hercig, Kohouti soupeře do žádné střelecké příležitosti nepustili. Hosté se vzápětí nadechli k mohutné ofenzívě, kterou korunovali dvě góly. Ve 45. minutě mohl skórovat Fúzik, ze tří metrů pálil do brankáře Černého. K dokonalému obratu potřebovali Kohouti necelou minutu a půl. V čase 47:19 se zásluhou Fouska poprvé ujali vedení – 2:3. V čase 48:45 se od modré trefil kapitán Vlček – 2:4.
Když byli v čase 49:27 současně vyloučeni obránci Lesák s Krejnusem, svitla domácím velká naděje. Dvojnásobné oslabení Kohouti přežili a zdálo se, že mají vítězství v kapse. Jejich převahu mohl vyjádřit v 55. minutě Schejbal, svoji gólovou šanci však neproměnil.
Závěr zápasu hosté absolutně nezvládli, během neuvěřitelných dvanácti (!) vteřin si totiž po hrubých chybách nechali vstřelit dvě branky!! V čase 56:49, po chybě Herciga, vykřesal Hlinsku naději Plachý – 3:4. V čase 57:00, kdy pro změnu s odpálením puku otálel Hemský, se o šokující vyrovnání postaral Brebera – 4:4.
Zlé chvilky Kohoutů pokračovaly. V čase 59:02 byl vyloučen obránce Poskočil, domácí tým si vybral oddechový čas. Hosté se do konce normální hrací doby ubránili, bez úhony přečkali pokračující přesilovku soupeře na začátku pětiminutového prodloužení. O výsledku rozhodovaly nájezdy. Za domácí proměnil Šír, za hosty střelecky selhali Pelán, Hemský a Fúzik.
Vladimír Vaněk, předseda klubu: „Nedivil bych se, kdyby podobným způsobem ztratili prakticky rozhodnutý zápas mladší žáci. Po nedělní vysoké, a mnohými přeceňované, výhře nad Moravskou Třebovou se naše mužstvo v Hlinsku vrátilo na pevnou zem.“
Příští zápas – neděle 18. října: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17).