Kohouti hráli v Litomyšli jako doma

Kohouti zvládli první derby sezony, když ve středu přivezli tři cenné body z nedaleké Litomyšle. Náš tým nastoupil poprvé bez zraněného kapitána, útočníka Petra Vlčka. Zápas sledovalo 460 diváků, z toho jich dobrá polovina přijela z České Třebové.
Litomyšl - Česká Třebová 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 10. Ondráček (Skoumal), 43. Skoumal (Lustyk, Zavřel) – 34. Fischer, 40. Schejbal (Hemský), 44. Schejbal (Zadina, Hemský), 45. Fúzik (Pelán, Fischer).
Rozhodčí: Prchal – Padevět, Suchánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváků: 460. Nejlepší hráči: Kalousek, Ondráček, Skoumal – Nimmerrichter, Schejbal, Hemský, Fischer.
Litomyšl: Kalousek – Ondráček, Čejka, Starý, Lustyk, Skalník – Budina, Jankovský, Šeda – Dvořák, Skoumal, Zavřel - Š. Švec, Hynek.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Hercig, Lesák, Fink, Krejnus, Poskočil, Váně – Schejbal, Hemský, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Fischer, Fúzik, Pelán.
Ve 2. minutě se po chybě Fúzika dostal do úniku domácí útočník Zavřel, jehož gólovou příležitost zneškodnil gólman Nimmerrichter. V 5. minutě byl vyloučen Skoumal, Kohouti si před brankou Litomyšle otevřeli střelnici, jenže Fúzik, Pelán, Schejbal, Jindřich a Šula si vylámali zuby na skvělém brankáři Kalouskovi.
Před polovinou první třetiny byli vyloučeni Hemský s Fouskem a domácím tým dvojnásobnou přesilovku využil, v čase 9:45 se trefil litomyšlský obránce Ondráček – 1:0. Ve 14. minutě měli výhodu jednoho muže v poli Kohouti, šanci Jindřicha znovu lapil výborný Kalousek. V závěru prvního dějství propadli hosté v útočném pásmu, po rychlém brejku se dostal do vyložené gólové šance Starý, kterého vychytal Nimmerrichter.
V marném dobývání domácí branky pokračovali hokejisté České Třebové také v úvodu druhé třetiny, jednu z největších šancí spálil ve 23. minutě Šula, kterému skvěle přihrával Pelán. Kohouti sice měli herní převahu, jenže ji dlouho nedokázali vyjádřit střelecky. Uhodilo až ve 34. minutě. Fúzikovu prudkou ránu Kalousek vytěsnil, v čase 33:42 poprvé kapituloval po akci šikovného Fischera – 1:1. Podruhé udeřili hosté těsně před druhou sirénou, po individuální akce Hemského se v čase 39:36 zblízka trefil Schejbal – 1:2. A mohlo být ještě veseleji. Krátce po vhazování se k puku dostal Fousek a těsně před koncem druhé třetiny přestřelil.
Ztracené sebevědomí nalezli domácí hokejisté na začátku třetí dvacetiminutovky. Zásluhou Skoumala se opět prosadili v početní výhodě, v čase 42:40 bylo vyrovnáno – 2:2. O pouhých 18 vteřin později se hosté radovali předčasně, rozhodčí Prchal jejich gól neuznal. Vzápětí na gólmana Kalouska nevyzráli Fúzik a Fischerem.  Kohouty tyto dva momenty nerozhodily. Naopak. Zabrali a během 68 vteřin vstřelili soupeři další dvě branky. V čase 43:38 se prosadil první útok, když přesně mezi nohy domácího brankáře zamířil Schejbal – 2:3. V čase 44:45 zaúřadoval třetí českotřebovský útok, na konci jeho rychlé akce byl Fúzik – 2:4.
Domácí kouč Stanislav Mečiar si vybral oddechový čas, ale na zvrat bylo pozdě. Kohouti mohli své vedení navýšit, ve 46. minutě připravil Hemský gólovou pozici Zadinovi, který mířil vedle domácí branky. Závěrečné minuty odehráli hosté velmi dobře takticky a soupeře k ničemu nepustili
HLAS PO UTKÁNÍ:
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Začali jsme velmi dobře, soupeře několika skvělými zákroky podržel brankář Kalousek. V polovině první třetiny jsme doplatili na dvojnásobné vyloučení, naštěstí se náš výkon v průběhu střetnutí zlepšoval. O zaslouženém vítězství jsme rozhodli v úvodu závěrečné třetiny.“

Příští zápas – neděle 25. října: Česká Třebová – Polička (17.00).