Kohouti přesvědčivě vyhráli
souboj o první místo krajské ligy

• HC Chrudim - HC Kohouti Česká Třebová 0 : 6
    Hrálo se na ZS Chrudim ve středu 28. 10. od 18:30 hodin, na chrudimském zimáku byli také českotřebovští fandové, stejně jako při semifinálových bojích v loňském ročníku. Kohoutům se podařilo porušit loňské pravidlo "Můj dům můj hrad" a přesvědčivým způsobem s čistým štítem porazili soupeře a přivezli důležité body.  Kohouti jsou tedy zaslouženě na prvním místě průběžné tabulky krajské ligy po osmi kolech, a nic na tom nemůže změnit ani odložené utkání Chrudim - Světlá nad Sázavou.
    10 (10) Ledeč n. Sáz. 8 1 0 7 3 23:64

Odehrané zápasy 8. kola: Litomyšl - Hlinsko 2 : 4, Polička - Moravská Třebová 2 - 3, Choceň - Ledeč 10:3. Zápas Chotěboř vers. Světlá nad Sázavou se bude hrát až 6. listopadu.

Chrudim - Česká Třebová 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Branky: 3. Pelán (Fischer), 4. Jindřich (Šula), 12. Fischer (Pelán, Fúzik), 24. Škvor (Schejbal, Hemský), 40. Hemský (Zadina), 49. Fúzik (Pelán).
    Rozhodčí: Prchal – Padevět, Schaffer, Vyloučení: 6:9 (navíc Brožek 5+20 – Schejbal 5+20). Využití: 0:2. Oslabení: 0:1.
    Diváků: 233. Nejlepší hráči: Nimmerrichter + tým Kohoutů.
    Chrudim: Chalupa – Urban, Janecký, Zrůst, Budínský, Vích, Brychta, Hudec – Dobiáš, Procházka, Kišš – Novák, Plch, Vágner – Karásek, Brožek, Kohoutek – Polák, Cvrček, Turčáni.
    Česká Třebová: Nimmerrichter - Hercig, Lesák, Fink, Škvor, Váně, od 21. minuty navíc Poskočil, Krejnus – Schejbal, Hemský, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Fischer, Fúzik, Pelán.

Kohouti měli drtivý nástup. První příležitost měl již ve 13. vteřině Jindřich, z výborné střelecké pozice mířil vedle. V čase 1:09 byl vyloučen chrudimský útočník Novák, jehož nedovolený zákrok potrestal v čase 2:31 Pelán – 0:1. Podruhé udeřili Kohouti v čase 3:50, Šulovu střelu domácí gólman Chalupa pouze vyrazil a Jindřich okamžitě poslal puk za jeho záda – 0:2.
    Domácí tým byl viditelně zaskočen, nadále se hrálo podle českotřebovských hokejových not. V 6. minutě vypracoval Jindřich gólovou příležitost pro Fouska, který ze tří metrů minul. O malý okamžik později čelil strážce chrudimské branky pohotové ráně Škvora. Chrudimští záhy doplatili na faul Budínského. Při přesilové hře zaúřadoval třetí útok, autorem třetího gólu byl Fischer – 0:3.
    Hosté se potom úspěšně bránili ve čtyřech, když na trestné lavici seděl obránce Fink. V závěru prvního dějství měly oba týmy po jedné šanci. V 15. minutě spálil tutovku Šula, v 17. minutě se domácí dostali do přečíslení tří na jednoho, volného Dobiáše vychytal skvělý Nimmerrichter.
    Druhou třetinu začali hosté opět v oslabení, což jim vůbec nevadilo. Po rychlém brejku přihrával Jindřich do vyložené šance Fouskovi, který znovu netrefil. Počtvrté se Kohouti radovali ve 24. minutě, kdy po akci Schejbala s Hemským skóroval ofenzívně hrající obránce Škvor – 0:4. O dvě minuty později propadli hosté v útočném pásmu, nabídli soupeři další brejk, gólovou příležitost Nováka zmařil gólman Nimmerrichter.
    Chrudimský kouč Jiří Fibiger si v čase 26:53 vybral oddechový čas, ale své mužstvo neprobudil. Kohoutům přálo štěstí při vyloučení Schejbala, po ráně Hudce zazvonila horní tyčka českotřebovské branky. Definitivní knokaut zasadili Kohouti svému soupeři v závěru druhé třetiny, kdy se při vlastním oslabení prosadili nahrávající Zadina a střílející Hemský – 0:5.
    Na začátku závěrečné třetiny se hosté bez problémů ubránili pokračující přesilovce dokonale zaskočeného soupeře. Ve 43. minutě zářil Nimmerrichterm který po chybě Poskočila zneškodnil šanci Karáska. Tenisový kanár zazpíval Chrudimi ve 49. minutě, kdy se pošesté trefil Fúzik – 0:6. V závěrečných dvou minutách se na ledě více boxovalo (Dobiáš – Fúzik, Brožek – Schejbal).

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Musím vyzvednout kvalitní a kolektivní hru celého mužstva, která byla podepřen velmi dobrým výkonem brankáře Nimmerrichtera. Silného soupeře jsme zaskočili výborným nástupem a rychle získaným tříbrankovým vedením.“
    Vladimír Vaněk, předseda klubu: „Výborný výkon, skvělý výsledek. Děkuji hráčům za nejlepší pozvánku na nedělní domácí zápas s Chocní. Věřím, že na okresní derby přijde alespoň 600 diváků. K utkání musíme přistoupit s odhodláním a pokorou, soupeře nesmíme podcenit.“
    Příští zápas – neděle 1. listopadu: Česká Třebová – Choceň (17.00).