Vydřená výhra nad mistrem

Kohouti jsou doma zatím stoprocentní. Po překvapivě vysokém vítězství nad Moravskou Třebovou na vlastním ledě porazili také úřadujícího mistra ze Světlé nad Sázavou. Byl to však úplně jiný zápas, výhra z kategorie vydřených.
Česká Třebová - Světlá nad Sázavou
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 16. Hemský (Vlček, Škvor), 48. Vlček (Hemský, Zadina), 53. Hemský (Zadina, Krejnus) – 18. Kopecký (Jaroslav Doležal).
Rozhodčí: Kolář – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 2:5 (navíc Fúzik na 5 minut do konce utkání, Nimmerrichter na 10 min.).Využití: 1:0.
Diváků: 425.
Nejlepší hráči: Hemský, Vlček - O. Včela.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Hercig, Lesák, Fink, Krejnus, Váně – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Fúzik, Koranda, Fischer - Schejbal.
Světlá: Koubský – O. Včela, Špatenka, Varga, Šíma, Špatenka – P. Včela, Jaroslav Doležal, Křišťan – Blažek, Jakub Doležal, Kubát – Šudoma, Štros, Kopecký.
Do první střelecké příležitosti se v 9. minutě dostal světelský útočník Jakub Doležal, jehož gólovou šanci zmařil skvělým zákrokem českotřebovský brankář Nimmerrichter. Pravá pohroma zasáhla Kohouty v čase 8:38, kdy po zbytečném faulu kolenem skončil nedělní zápas předčasně pro útočníka Fúzika. Hosté získali výhodu pětiminutové přesilové hry, jenže koncentrovanou obranu Kohoutů nepřekonali.
V čase 14:04 byl naopak vyloučen hostující obránce Špatenka a Kohouti jeho nedovolený zákrok o minutu později potrestali. Vlček přihrál puk do jízdy Hemskému, ten se nádherně protáhl mezi dvěma obránci, parádním blafákem oklamal gólmana Koubského a vstřelil vedoucí gól - 1:0. Radost domácích fanoušků netrvala dlouho. V 18. minutě propadli Kohouti v prostoru před vlastní brankou a za to je potrestal důrazný Kopecký – 1:1.
Ve druhé třetině emoce trochu opadly. Domácí hokejisté se častěji tlačili dopředu, dokázali soupeře přitlačit, jenže propadali při přesilových hrách. V čase od 25. do 38. minuty měli Kohouti celkem čtyřikrát výhodu jednoho muže v poli, branku však vstřelit nedokázali. Nejblíže k tomu měl útočník Šula, který ze tří metrů mířil do brankáře Koubského.
V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se Kohoutů nedařilo, na jejich holích bylo hodně nepřesností. Soupeř ze Světlé lépe bruslil a kombinoval, naštěstí pro domácí celek několik slibně rozjetých akcí nedotáhl do gólového konce.
O vítězství Kohoutů rozhodla dvojice Vlček – Hemský. Ve 48. minutě obral Hemský za brankou soupeře o puk obránce Svobodu, okamžitě přihrál Vlčkovi, proti jehož prudké ráně neměl brankář Koubský žádnou šanci - 2:1. Také třetí branku zařídil první útok Kohoutů. Pohotovou Zadinovu střelu z levého křídla Koubský pouze vyrazil, dojíždějící Hemský přetlačil obránce a puk sklepl do branky Světlé – 3:1.
Kohoutům narostla křídla a vypracovali si další dvě gólové příležitosti. V 56. minutě vymysleli hezkou akci Váně se Schejbalem, po šikovné teči Fischera minul puk o pár centimetrů horní tyčku Koubského branky. O dvě minuty později vybídl Šula ke skórování Vlčka, jehož dělovku vyrazil Koubský nad vlastní branku.
Poslední komplikace přišla v čase 58.00, kdy za vyhození puku dostal dvě trestné minuty brankář Nimmerrichter. Hosté si vzápětí vybrali oddechový čas, vsadili na hru bez brankáře, ale bojovné Kohouty nezlomili.

HLASY PO UTKÁNÍ:
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Perně vybojované vítězství, které má svoji důležitost. Chválím celý tým za hru dopředu, ale i za práci v defenzívě. Byl to kvalitní, vyrovnaný a velmi dramatický zápas.“
Jan Krajíček, trenér Světlé: „Ve druhé třetině nás stála hodně sil opakovaná hra v oslabení. V závěrečné třetině jsme od začátku byli lepším mužstvem, jenže jsme neproměnili několik slibných příležitostí a udeřil soupeř.“
Příští zápas – středa 21. října: Litomyšl - Česká Třebová (18.30).