Česká Třebová - Polička 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Bravo. Kohouti dosáhli třetího vítězství v řadě. Po domácí výhře nad Světlou nad Sázavou a po vítězství v Litomyšli zvládli další domácí souboj, tentokrát s houževnatou Poličkou. Nedělní zápas byl parádním představením třetího českotřebovského útoku: Pavla Pelána (2+2), Jakuba Fúzika (0+4) a Radka Fischera (1+2).

Fotoreportáž Jardy Koníčka ze zápasu je ZDE

Branky: 2. Fischer (Pelán, Fúzik), 6. Pelán (Fúzik), 6. Schejbal (Hemský), 45. Poskočil (Fúzik, Pelán), 52. Pelán (Fischer, Fúzik) – 7. Švejda (Gregar), 53. Bednář (Jan Boháček).
Rozhodčí: Přichystal – Honza, Nedvěd. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:0. Diváků: 483. Nejlepší hráči: Pelán, Fúzik – Gregar.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Hercig, Lesák, Fink, Váně, Poskočil, Váně – Schejbal, Hemský, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Fischer, Fúzik, Pelán.
Polička: Opršal – Josef Hejtmánek, Musil, Lukáš Hejtmánek, Vítek, Štěrba – Szilva, Švejda, Gregar – Havlíček, Šedý, Libor Boháček – Peňáz, Bednář, Jan Boháček - Šimon, Zobač.
Kohouty posadila do sedla bleskově využitá přesilová hra. Vyloučeného obránce Musila nechal třetí domácí útok na trestné lavici pouhých devět vteřin, autorem vedoucí branky byl v čase 1:53 Fischer – 1:0. Třetí útočná formace Kohoutů se podruhé prosadila v čase 5:08,
Fúzikovu střelu brankář Opršal vyrazil, jenže důrazný Pelán puk okamžitě poslal za jeho záda - 2:0. Do třetice zahřmělo v čase 5:53, přečíslení dvou na jednoho vyřešil Schejbal prudkou a přesnou ranou – 3:0. Domácí vzápětí doplatili na patnáctivteřinový mikrospánek, po akci rychlého Gregara se v čase 6:08 zblízka prosadil Švejda – 3:1.
Ve druhé polovině první třetiny hráli domácí prakticky pořád v oslabení. Za hru vysokou holí nejprve dostal čtyřminutový trest Váně, vzápětí byl vyloučen Pelán. Kohouti se 20 vteřin bránili ve třech proti pěti, neinkasovali. Při hře ve čtyřech je skvělým zákrokem podržel gólman Nimmerrichter, který zlikvidoval šanci Szilvy. Nepříjemný soupeř se neprosadil ani při vyloučení domácího kapitána Lesáka.
Druhé dějství odstartovalo šancí Fúzika, kterého vychytal Opršal. Na druhé straně měl gól na své holi výborný Gregar, naštěstí pro domácí mířil těsně vedle. Gólman Poličky se vytáhl při další akci dvojice Fúzik – Pelán. Ve 29. minutě získali výhodu dvouminutové přesilové hry, kterou zcela promarnili. Branku soupeře neohrozili, po návratu z trestné lavice byl Jan Boháček faulován Poskočilem a rozhodčí Přichystal nařídil trestné střílení. Jeho exekutorem překvapivě nebyl faulovaný Jan Boháček, ale Gregar, jehož pokus zneškodnil výborný Nimmerrichter. V závěru druhé třetiny zachránila českotřebovského brankáře, opět po střele Gregara, levá tyčka.
Odpor houževnatého protivníka zlomili domácí hokejisté čtvrtou brankou vstřelenou v úvodu závěrečné třetiny. Podruhé v utkání jim pomohla přesilová hra, kterou v čase 44:23 využil obránce Poskočil – 4:1. Třetí útok Kohoutů korunoval své vydařené nedělní představení v 52. minutě, kdy Fúzik s Fischerem připravili gólovou parketu Pelánovi – 5:1.
Vzápětí se opakovala situace z první třetiny. Domácí znovu chybovali a Bednář (kterému přihrával zázračně uzdravený Jan Boháček) snížil – 5:2. O malý okamžik později chyboval Lesák, hosté jeli ve třech na jednoho, ale na gólmana Nimmerrichtera nevyzráli. Závěr si Kohouti šéfovali, poslední příležitost ke skórování měl v 57. minutě Šula, ale netrefil.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Měli jsme výborný nástup a velmi rychle se dostali do tříbrankového vedení. Musím říct, že nám spíše uškodilo. Soupeř stejně rychle snížil a zakousl se do nás, hodně sil jsme ztráceli při hře v oslabení. Nehráli jsme svůj hokej, nicméně jsme bojovností zápas dovedli do vítězného konce. Tři body beru, ve hře máme rezervy.“
Příští zápas – středa 28. října: Chrudim - Česká Třebová (18.30).