Zbytečně ztracený bod v Chotěboři

Dvě a půl minuty chyběly Kohoutům k tomu, aby z Chotěboře odvezli tři body. Náš tým v závěru normální hrací doby nezvládl přesilovou hru, při které umožnil soupeři vyrovnat. V prodloužení doplatili domácí na dva nedovolené zákroky, při přesilovce pěti proti třem „trefil“ alespoň dva body útočník Ondřej Fousek. Premiéru v českotřebovském dresu měl trutnovský obránce Lukáš Vácha.

Chotěboř - Česká Třebová 3:4 v pr. (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)

Branky: 10. Kraučuk (Novotný), 47. Kadlec (Kraučuk), 58. Žemlička – 10. Schejbal (Zadina), 27. Šula (Jindřich, Lesák), 30. Hemský (Fúzik), 62. Fousek (Jindřich, Lesák).

Rozhodčí: Kolář – Vepřovský, Škorpil Vyloučení: 6:7 (navíc Fúzik na 10 minut). Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 450. Nejlepší hráči: Kraučuk – Jindřich.

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Novotný, Ludvík, Josef Vácha, Krejčí, Heřmanský – Kraučuk, Hospodka, Müller – Eis, Svoboda, Žemlička – Mašek, Coufal, Hajšman.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Lukáš Vácha, Hercig – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula – Fúzik, Schejbal.

V čase 9:12 byl vyloučen českotřebovský útočník Fousek, ovšem na trestné lavici odseděl pouhých 13 vteřin. V čase 9:25 se totiž trefil do černého přesně střílející Kraučuk – 1:0. Kohoutům pomohla k rychlému vyrovnání náhoda, Zadinou nastřelený puk trefil Schejbala, od kterého se v čase 9:51 odrazil do chotěbořské branky – 1:1. V závěru první třetiny spálil dobou příležitost Šula, ze slibné střelecké pozice nedokázal skórovat ani Poskočil. Gólovou šanci měl na druhé straně Müller, kterého vychytal pozorný brankář Nimmerrichter.

Na začátku druhé třetiny poslal Jindřich do stoprocentní gólové šance Hemského, který však domácího gólmana Peška nepřekonal. Kohouti hráli vzápětí přesilovou hru, jenže na soupeře vůbec nic nevymysleli. Ve 24. minutě mohli naopak inkasovat z hole Eise, který naštěstí Nimmerrichtera nepřelstil.

Další minuty vyzněly jasně pro Kohouty, kteří během necelých tří minut dvakrát udeřili. V čase 26:50 střílel z levého křídla Jindřich, domácí brankář puk jen vyrazil a dojíždějící Šula jej poslal podruhé za jeho záda – 1:2. Ve 29. minutě mohl Šula přidat další branku, ale ve vyložené šanci střelecky selhal. V čase 20:39 se gólová situace opakovala málem jako přes kopírák. Fúzikovu střelu gólman Pešek neudržel, puk se dostal k Hemskému, který nezaváhal – 1:3. Hosté měli herně navrch, bohužel své další gólové příležitosti (Fúzik, Šula) neproměnili. Vývojem zápasu poněkud zaskočený tým Chotěboře si vypracoval pouze jedinou příležitost, v souboji s Eisem měl znovu navrch výborný Nimmerrichter.

Závěrečné dějství začalo 73 vteřin trvající přesilovkou Kohoutů, kteří ji však trestuhodně promrhali. Hosté měli ještě jednu obrovskou příležitost k navýšení svého dvoubrankového náskoku. Ve 44. minutě jim však nepřálo štěstí. Nejprve Jindřich prudkým příklepem orazítkoval horní tyčku domácí branky, prvním odraženým pukem trefil Šula chotěbořského obránce, při další střele Fouska puk zázračně lapil gólman Pešek.

V čase 45:26 byl vyloučen českotřebovský obránce Hercig, v čase 46:21 tým zbytečně oslabil Fúzik, který si dalším řečněním navíc vysloužil desetiminutový trest. Domácí získali výhodu dvou hráčů v poli, kterou využili za pouhých 15 vteřin. O kontaktní branku se prudkou střelou střelou postaral obránce Kadlec – 2:3.

Hosté tlaku probuzeného protivníka se štěstím odolávali, jejich šance na vítězství vzrostly v čase 57:06, kdy domácí ztratili vyloučeného obránce Kadlece. První pětka Kohoutů přesilovku absolutně nezvládla, a tak se domácí po rychlém brejku zásluhou Žemličky dočkali vyrovnání – 3:3!!

V čase 59:59 byl faulován Jindřich, dvě trestné minuty vyfasoval Eis. V prodloužení, přesněji v čase 61:11, fauloval Kraučuk a tuto příležitost již Kohouti využili. Při hře pěti proti třem vstřelil v čase 61:43 jejich vítěznou branku Fousek – 3:4.

HLAS TRENÉRA:

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „I když jsme postrádali několik hráčů, dvě třetiny jsme hráli velmi dobře. V závěrečné třetině jsme zbytečně ztráceli síly při hře v oslabení. Těsně před koncem, kdy jsme vedli 3:2 a kdy jsme mohli o své výhře definitivně rozhodnout v přesilové hře, jsme po hloupých chybách sami inkasovali. Výhra v prodloužení se počítá, nicméně v Chotěboři jsme bod spíše ztratili. Poděkování patří našim mladým fanouškům, kteří tým neúnavně povzbuzovali.“

Příští zápas – neděle 11. října: Česká Třebová – Moravská Třebová (17.00 hodin).