Druhý domácí propadák: Česká Třebová – Chotěboř 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 14. Zadina (Hemský, Škvor), 60. Schejbal (Hemský, Zadina) – 37. Petržílek (Hospodka, Krejčí), 38. Eis (Dvořák, Š. Činčila), 44. Eis, 50. Dvořák.
Rozhodčí: Prchal - Říha, Vepřovský, Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváků: 329. Nejlepší hráči: Veselý – Pešek, Eis.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, E. Veselý, Lesák, Fink, Poskočil, Krejnus –  Hemský, Fúzik,  Zadina – Šula, Jindřich, Fischer – Schejbal, Váně, Koranda.
Chotěboř: Pešek – Krejčí, P. Veselý, Heřmanský, Ludvík, Novotný, Müller – Dvořák, Š. Činčila, Eis – Petržílek, Mašek, Hospodka – Adamec, B. Činčila, Coufal.
Marné střelecké vystoupení domácího týmu odstartoval Fúzik, který v 5. minutě selhal ve vyložené gólové šanci. O tři minuty později hráli Kohouti první přesilovou hru, jenže branku soupeře neohrozili. V polovině první třetiny ujela v oslabení dvojice Jindřich – Fischer, druhý z  jmenovaných   puk do chotěbořské branky neprotlačil. Jediná branka prvního dějství padla ve 14. minutě, dlužno dodat, že po jediné přímočaré akci domácích hokejistů. Hemský poslal skvělou přihrávku rozjetému Zadinovi, který parádním blafákem přelstil výborného brankáře Peška - 1:0.
Druhá třetina probíhala ve znamení neúspěšných soubojů druhého domácího útoku s gólmanem Peškem. Ve 23., 28., 34. a 36. minutě jej nedokázal překonat Jindřich, ve 30. minutě si na brankáři Chotěboře vylámal zuby Fischer a ve 33. minutě neproměnil stoprocentní příležitost Šula.
K dokonalému obratu, přesněji k potrestání naivních chyb domácích hráčů, stačilo hostujícímu mužstvu pouhých 63 vteřin. V čase 36:50 zaváhal v útočném pásmu Zadina, hosté se dostali do rychlého brejku a Petržílek vyrovnal – 1:1. Podruhé udeřila Chotěboř v čase 37:57, kdy chybu Lesáka potrestal Eis – 1:2.
Začátek závěrečné třetiny patřil Chotěboři. Do sedla ji posadil českotřebovský obránce Krejnus, jehož hrubku trestal pohotový Eis – 1:3. Snaha Kohoutů vycházela vniveč. Slibnou příležitost nevyužil Fúzik, stejný hráč vzápětí fauloval a byl vyloučen. V oslabení mohl vykřesat naději Fischer, brankáře Peška zblízka nepřekonal. Definitivní jistotu vítězství získala Chotěboř deset minut před koncem, při signalizované výhodě se do odkryté domácí branky trefil Dvořák – 1:4. Poslední slovo patřilo Schejbalovi – 2:4, ale byla to jen malá náplast na středeční bolestné vystoupení Kohoutů…

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „O naší porážce rozhodly dva faktory. Neproměněné gólové šance a hrubé chyby v obranné hře a rozehrávce. Jakmile soupeř získal dvougólové vedení, byli jsme ve složité situaci. Vytvořili jsme si tlak, jenže jsme inkasovali počtvrté a bylo hotovo.“

Příští zápas – neděle 15. listopadu: Moravská Třebová - Česká Třebová (17:00). Foto: Jarda Koníček