Kohouti porazili Hlinsko 10:7    &

Bláznivý zápas, jaký v letošní sezoně českotřebovští fanoušci ještě neviděli. Kohouti v první třetině dvakrát úspěšně doháněli dvougólovou ztrátu, ve druhém dějství získali tříbrankový náskok, o který v úvodu třetí třetiny téměř přišli. Definitivní klid získali díky využitým přesilovkám. Po třech brankách vstřelili útočníci Petr Vlček a Marek Hemský, čtyři asistence si připsal obránce Jan Škvor.

Česká Třebová – Hlinsko 10:7 (3:3, 4:1, 3:3)

Branky: 16. Schejbal (Fúzik), 17. Hemský (Vlček, Zadina), 19. Vlček (Zadina, Škvor), 21. Vlček (Hemský, Škvor), 29. Šula (Jindřich, Fischer), 33. Hemský, 39. Vlček, (Poskočil, Hemský), 51. Hemský (Vlček, Škvor), 52. Fischer (Krejnus, Šula), 58. Fúzik (Hemský, Škvor) – 11. Zdražil (Bureš), 13. Zdražil (Tulis), 16. Pazdera (Bláha), 34. Dítě (Sobotka), 42. Zídek (Plachý), 46. Tulis, 59. Pazdera (Bláha).
Rozhodčí: Kolář – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 6:4 (navíc Dítě 10 minut). Využití: 3:0. Diváků: 364. Nejlepší hráči: Hemský, Vlček – Bureš.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Krejnus, Váně – Hemský, Vlček, Zadina – Šula, Jindřich, Fischer – Pelán, Fúzik, Schejbal – Markl, Zítka.
Hlinsko: L. Černý (30. Gregor) – Pazdera, Koželuh, Šír, Sobotka, M. Černý, Boguaj – Bláha, Štěpánek, Brebera – Zídek, Plachý, Dítě – Bureš, Zdražil, Tulis.
Kohouti nevyužili v polovině první třetiny dvě gólové příležitosti. V 9. minutě střílel vedle hlinecké branky Šula, o malý okamžik později ujel Vlček, ale brankáře Černého nepřekonal. Trest přišel vzápětí. V 11. minutě projel celým kluzištěm Bureš, před domácí brankou našel volného Zdražila, který zblízka skóroval – 0:1. Za dvě minuty inkasovali Kohouti podruhé, jejich nedůraz před vlastní brankou trestal opět Zdražil – 0:2.
Domácí zvedli hlavy v čase 15:08, kdy po útočném výpadu Fúzika dorážel puk do odkryté branky Schejbal – 1:2. Na další branku se čekalo necelou minutu, k nelibosti domácích fanoušků padla opět do branky Kohoutů. Jejím autorem byl v čase 15:57 hlinecký kapitán Pazdera – 1:3. Závěr prvního dějství patřil probuzenému domácímu celku, který zásluhou prvního útoku vstřelil během dvou minut dvě branky. V čase 16:23 se prosadil Hemský – 2:3, v čase 18:23 přihrál Zadina krásně Vlčkovi, který vyrovnal – 3:3. Kohouti pak získali výhodu přesilové hry, ale hráli ji tak špatně, že málem inkasovali počtvrté. Bureš naštěstí gólovou příležitost promarnil.
V úvodu druhé třetiny přesilovka Kohoutů pokračovala a tentokrát úspěšně, v čase 20:34 se po přesném švihu kapitána Vlčka poprvé dostali do vedení – 4:3. Domácí se potom úspěšně bránili ve čtyřech, po svém návratu z trestné lavice mohl další branku přidat Fúzik. Nestalo se, diváci se radovali ve 29. minutě, kdy po krásné akci druhého útoku mířil přesně Šula – 5:3. O tři minuty později, když se hrálo ve čtyřech, se podruhé trefil Hemský a Kohouti získali tříbrankový náskok – 6:3. Na druhé se parádním kouskem blýskl útočník Dítě, který v minulé sezoně oblékl dres České Třebové. Šikovně si vtáhl gólmana Nimmerrichtera z branky a vrátil svůj tým do hry – 6:4. Jako poslední se ve druhé třetině přihlásil o slovo a svůj třetí gól vstřelil Vlček, který střídajícího brankáře Gregora překonal z téměř nulového úhlu – 7:4.
Hokejisté Hlinska se přesto ještě jednou dokázali vrátit do zápasu. Ve 42. minutě se prosadil Zídek – 7:5. Velké věci se děly ve 46. minutě: nejprve spálil tutovku Schejbal, z rychlého protiútoku skóroval Tulis – 7:6!
Klíčové události přišly deset minut před koncem zajímavého střetnutí. Po faulu na Hemského byl vyloučen Bláha, po dalším nedovoleném zákroku k němu na trestnou lavici přisedl Koželuh. Kohoutům se naskytla ideální příležitost k tomu, aby zápas dotáhli do vítězného konce. Stalo se. Přesilovku pěti proti třem využil Hemský – 8:6, při pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem se prosadil technicky velmi dobře vybavený Fischer – 9:6. Domácí hokejisté se v závěru ubránili ve třech, po návratu z trestné lavice vstřelil jubilejní gól Fúzik – 10:6. Středeční hokejový blázinec měl ještě jeden díl, v předposlední minutě dal výsledku konečnou podobu hostující Pazdera – 10:7.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Jsem rád, že jsme vyhráli a vybojovali tři důležité body. Na druhé straně je třeba vidět, že jsme nehráli dobře dozadu. Naštěstí jsme soupeře v ofenzívě přestříleli.“
Petr Vlček, kapitán Kohoutů: „Herně to nebylo ideální, jak z hlediska výkonu celého mužstva, tak i z mého pohledu. Po zranění budu potřebovat čas na získání herní jistoty, mám radost ze tří vstřelených branek.“