Schejbal: tři nájezdy, tři góly

Českotřebovští Kohouti zabojovali a z horkého ledu v Moravské Třebové vezou dva body. Náš tým dotáhl dvougólový náskok soupeře, vyrovnávací branku vstřelil necelých pět minut před koncem normální hrací doby. V prodloužení gól nepadl, při samostatných nájezdech se proti svému bývalému mužstvu vytáhl útočník Michael Schejbal. Do sestavy se vrátil zraněný kapitán Petr Vlček, úspěšnou premiéru v českotřebovském dresu absolvovali útočníci Jindřich Zítka a Tomáš Markl.
Moravská Třebová - Česká Třebová 3:4 sn (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0)
Branky: 8. Muselík (Kobza), 15. Černý (Čikl), 15. Prokop (Micka) – 20. Fink (Fischer, Šula), 32. Hemský z trestného střílení, 56. Fúzik (Krejnus), 65. rozhodující trestné střílení proměnil Schejbal.
Rozhodčí: Veselý - Brokeš, Hrabal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváků: 530.
Moravská Třebová: Vlach – Rajnoha, Rosendorf, Kutmon, Kvapil, Kršňák, Havlík – Černý Čikl, Duba, Kobza, Faltus, Mička, Peška, Tomiga, Maška, Muselík, Prokop.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Veselý, Krejnus, Váně – Hemský, Vlček, Zadina – Šula, Jindřich, Fischer – Pelán, Fúzik, Schejbal – Koranda, Markl, Zítka.
Začátek zápasu patřil domácímu týmu, který během patnáct minut získal tříbrankové vedení. O první zápis se postaral v 8. minutě zkušený Muselík – 1:0. Další dva moravskotřebovské údery přišly v průběhu patnácté minuty. V čase 14:04 využili domácí přesilovou hru, autorem jejich druhého gólu byl 42letý útočník Černý – 2:0. Ke vstřelení další branky potřebovali domácí pouhých 32 vteřin, tentokrát se radoval Prokop – 3:0. Kohouti se střelecky prosadili naštěstí ještě před první sirénou. Po přihrávce Fischera si výborně mezi kruhy najel a do černého zamířil obránce Fink – 3:1.
Druhé dějství začalo přesilovkou Kohoutů, kteří si vytvořili tlak, ale další branku nepřidali. Na tu se čekalo až do 32. minuty. Po faulu na unikajícího českotřebovského útočníka Hemského nařídil rozhodčí Veselý trestné střílení, které Hemský proměnil – 3:2. Hosté se v dalším průběhu druhé třetiny úspěšně bránili ve čtyřech, sami přesilovou hru rovněž nevyužili.
Dramatický zápas vrcholil ve třetí dvacetiminutovce, ve které domácí hájili těsné vedení. Odolávali dlouho, až do 56. minuty. V čase 55:11 poslal obránce Krejnus dlouhý a přesný pas na Fúzika, který svůj samostatný nájezd přetavil ve vyrovnávací branku – 3:3.
Na začátku pětiminutového prodloužení, přesněji v čase 61:04, byl vyloučen jeden z domácích hráčů, jenže Kohouti přesilovou hru čtyř proti třem nevyužili. Zápas gradoval samostatnými nájezdy. Klíčovou roli v nich sehrál Michael Schejbal, který proměnil všechny tři své nájezdy, přičemž výhru za dva body vystřelil až v šesté sérii.
Příští zápas – středa 18. listopadu: Česká Třebová – Hlinsko (18.30).