Kohouti nezvládli závěr zápasu ve Světlé

V souboji se soupeřem, který se v posledních kolech neustále zlepšuje a šplhá tabulkou vzhůru, Kohouti nezvládli závěr zápasu.
Nestalo se jim to poprvé. Podobný kolaps předvedli při utkáních v Chotěboři a Hlinsku. Ve Světlé nad Sázavou se situace opakovala. Pouze s tím rozdílem, že tentokrát vyšel náš tým bodově zcela naprázdno…
Světlá n. S - Česká Třebová 3:2 (0:1, 1:1, 2:1)
Branky: 44. Jakub Doležal, 58. Jakub Doležal (Blažek), 60. P. Včela (Žák) – 5. Šula (Fischer, Schejbal), 52. Šula (Jindřich, Fink).
Rozhodčí: Prchal – Teplý, Plch. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváků: 248. Nejlepší hráči: Jakub Doležal – Šula.
Světlá: Koubský – Svoboda, O. Včela, Venc, Šíma, Špatenka – Křišťan, Kubát, P. Včela – Blažek, Dolinský, Jakub Doležal – Šudoma, Jaroslav Doležal, Kopecký – od 41. Žák.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Hercig, Váně –  Hemský, Vlček, Zadina – Schejbal, Jindřich, Fischer – Zítka, Šula, Markl.
Zápas přitom začal lépe pro Kohouty. V 5. minutě prošel Šula snadno mezi dvěma obránci a perfektně provedeným blafákem nedal brankáři Koubskému žádnou šanci – 0:1. Hosté pak přežili první oslabení a po něm mohli své vedení navýšit, dobře postavený Fischer však místo střely hledal zbytečnou přihrávkou Jindřicha, který na puk nedosáhl. Závěr první třetiny patřil domácím, kteří přidali a vypracovali si jednu gólovou příležitost. V 18. minutě ji měl útočník P. Včela, kterého vychytal gólman Nimmerrichter.
V úvodu druhé třetiny pokračovali hokejisté Světlé ve zlepšeném výkonu, soupeře převyšovali především pohybem, ale také důrazem. Ve 24. minutě domácí tým vyrovnal, váhání hostů s rozehrávkou potrestal důrazný Jakub Doležal – 1:1. O minutu později chyboval obránce Lesák, naštěstí pro Kohouty domácí Blažek ve stoprocentní šanci střelecky selhal.
Před polovinou střetnutí hráli hosté přesilovou hru, soupeře sice uzamkli v jeho třetině, ale za celou dobu pořádně nevystřelili. Mnohem hůře jim naopak bylo po faulu Markla, kdy je podržel Nimmerrichter. Ten se vyznamenal zejména ve 37. minutě, kdy zlikvidoval turovku  Šudomy s Blažkem. V závěru druhé třetiny mohli Kohouti strhnout vedení na svoji stranu, jenže faulovaný Fischer nařízené trestné střílení v čase 38:49 neproměnil.
Do třetí třetiny nastoupil světelský útočník Žák, jehož příchod měl na hru mužstva mimořádně blahodárný vliv. Ve 43. minutě přihrál Žák do šance Křišťanovi, kterému nedovolil skórovat pozorný Nimmerrichter. Ve stejné minutě spálil vyloženou příležitost Dolinský. Do defenzívy zatlačení Kohouti se dostali ke slovu až ve 48. minutě. Fischerovu přihrávku šikovně tečoval Jindřich, puk se odrazil od horní tyčky, ale dojíždějící Schejbal jej do branky neprotlačil.
Ještě v probíhající 48. minutě byl vyloučen Lesák, hosté oslabení přečkali. V čase 50:45 byl na trestnou lavici vykázán kapitán Vlček a byli to hosté, kteří se radovali. Při nájezdu dvou na jednoho přihrál Jindřich přesně Šulovi, který potvrdil, že koncovku umí – 1:2!! Domácí pokračovali v přesilové hře, ale během 92 zbývajících vteřin nic nevymysleli.
V závěru vyrovnaného utkání Kohouti nevěřitelně propadli. Znovu se dostali do přečíslení, jenže Jindřich tentokrát přihrávku na Schejbala pokazil, do brejku se rychle dostali domácí
a Jakub Doležal v čase 57:28 vyrovnal – 2:2. Remíza domácím hokejistům nestačila. Lítali po ledě jako vosy, hosté nestačili rychlostí, ani důrazem. O zisku tří bodů rozhodla Světlá v čase 59:23, kdy přihrávku Žáka proměnil ve vítěznou branku P. Včela – 3:2. Hosté, jako mnohokrát předtím, znovu propadli v rohu kluziště a za vlastní brankou…
Vladimír Vaněk, předseda klubu: „Historie se, alespoň v našem případě, bohužel opakuje. Dvě tři minuty před koncem vedeme o jednu dvě branky, vzápětí vyrobíme hloupé chyby, inkasujeme a ztrácíme. Tímto způsobem jsme soupeřům rozdali devět bodů. Naši porážku nijak neomlouvá absence čtyř hráčů, obránce Krejnuse a útočníků Fúzika, Pelána a Korandy.“

Příští zápas – středa 25. listopadu: Česká Třebová – Litomyšl (18:30).