VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA 7. - 8. 11. 2015

7. 11. 2015 - ŽENY 2. LIGA HLINCOVKA – 3:1, 1:3

V sobotu 7. 11. 2015 přivítalo naše družstvo žen lídra tabulky, družstvo Hlincovky (Č. Budějovic). Hned od začátku prvního setu prvního zápasu bylo patrné, že družstvo hostí nevede tabulku 2. ligy náhodou. Mladé, evidentně dobře trénované družstvo, s výbornou organizací hry, zažitým systémem a výborným polem. Diváci se měli na co těšit a naše ženy čekala těžká práce. Průběh prvního zápasu byl jak na houpačce, s velkými zvraty a divácky velmi vděčný a oku lahodící volejbal.  V prvním zápase s vítězstvím domácích a v druhém zápase s vítězstvím hostů.
Domácí družstvo reprezentovaly: I. Horáková, R. Janďourková, P. Trávníčková, B. Mikulecká, H. Dejdarová,  M. Šemberová, L. Totušková a P. Duspivová.

3:2 (-24,21,21,-20,15)

7. 11. 2015 - 1. LIGA JUNIOREK ČESKÁ TŘEBOVÁ-LANŠKROUN.

Liga juniorek pokračovala 9.a 10. kolem, hostíme družstvo Lanškrounu. Družstvo VO TJ Lanškroun, je krajský rival a každý zápas má vždy napjatou atmosféru.

TJ Sokol Česká Třebová  - VO TJ Lanškroun     1:3   20:25, 13:25, 25:12, 8:25

Průběh jednotlivých setů prvního zápasu:

1. Set   5:2/ 9:5/ 13:8/ 17:15/ 22:19/

2. Set   6:9/ 9:15/ 11:18/  13:210/

3. Set   9:3/ 17:8/  21:11/

4. Set   2:5/ 4:8/ 4:8/ 5:11/ 7:20/

Opět velmi zkušené družstvo, kde dívky hrají ligové soutěže od kadetek, přes juniorky do ligových žen.  Českotřebovské dívky, jsou novicky v ligové soutěži, kde zkušenosti teprve sbírají.    První set začínáme výborně, od začátku setu vedeme až do stavu 17:15. Najednou však přijde stav, kdy na dívky padne deka a nejsou schopné zahrát jediný míč“. Prohráváme první set 20:25. Špatně zahraný druhý set, je důsledkem mizerně zahrané koncovky prvního setu. Ve třetím setu, soupeř ubere na výkonu,      a českotřebovské dívky, dokazují, že i ony jsou schopné vyhrát a nenechat soupeře výkonnostně zvednout. Vyhráváme třetí set 25:12. Čtvrtý set je opět zahrán českotřebovskými děvčaty velice špatně. Po špatném výkonu prohráváme zápas 1:3. Zápas trval 1.hodinu a 5. minut.

TJ Sokol Česká Třebová  - VO TJ Lanškroun   3:2  25:22, 25:22, 17:25, 8:25, 15:13

Průběh jednotlivých setů druhého zápasu:

1. Set   3:4/ 6:10/ 9:16/  15:19/ 22:20/

2. Set   2:5/ 5:9/ 13:11/ 16:16/ 21:19/ 23:20/

3. Set   4:2/ 6:8/ 9:11/ 12:15/ 14:18/  15:22/

4. Set   4:4/ 7:6/ 8:22/

5. Set   2:3/ 4:8/ 6:9/ 8:11/ 11:12/ 13:13/

Druhý zápas začínáme dobře. Ač soupeř od začátku prvního setu vyhrává o několik míčů, daří se v koncovce setu dotáhnout bodový náskok soupeře a set vyhrát. Druhý set má obdobný  průběh, uprostřed setu se daří vyrovnat bodový náskok soupeře a úspěšně vyhrát koncovku druhého setu.  Vedeme 2:0 a děvčata hrála oba sety s přehledem, takže čekám, jak bude vypadat třetí set. Po celý  průběh třetího setu prohrávají českotřebovské dívky o dva-tři míče a nejsou schopné zabrat,  a dotáhnout třetí set, do vítězného konce. Neuhraný třetí set, je důvodem „obrovské dardy“, setu čtvrtého, dostáváme 8:25 !!!!! Přiznám se, že jsem nevěřil po takto zahraném předchozím setu v zlepšení hry dívek. Soupeř otáčí stranu za stavu 4:8, zde se nám podaří dvě akce, stahujeme na 6:9. Začíná fungovat fandění diváků a dívky se začínají výkonnostně zvedat. Přidáváme další body, 8:11, 11:12. Je to o bod a já vidím na dívkách, „že chtějí hrát  a vyhrát“. Začínám věřit v úspěšnou koncovku, kterou dívky v tomto bojovném stavu, již mockrát vyhrály. Dotahujeme bodový stav na 13:13. Hrajeme bez chyb a vyhráváme 15:13, celkově 3:2. Pro naše dívky, to byla další obrovská dávka zkušeností. Zápas trval 1 hod. a 33. minut.

Pod vedením Rostislava Hanzelky hrála a střídala: Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Linda Klimková, Foldynová Natálie, Bečičková Michaela, Šplíchalová Veronika, Voleská Kristýna, Nerudová Monika.  Zapsal R. Hanzelka

5

8. 11. 2015 - 2. kolo KP Pardubického kraje kadetů.

V neděli 8. 10. 2015 jsme zajížděli k  2. kolu přeboru Pardubického kraje v kategorii kadetů do Chocně. V této soutěži sbíráme zkušenosti, družstvo je složeno s kadetů a starších žáků.  Po posledním zápase na turnaji v Brně bylo patrné, že sehrávání bude ještě chvíli trvat, ale že kluci mají chuť do hry. Pod vedením Kamila Renčína hráli J. Kadlec, V. Skřivánek, J. Šplíchal, V. Hubáček, O. Lukáš, V. Pejchal,  R. Kohoutek a M. Renčín.  Za českotřebovský volejbal Michal Kadlec

8. 11. 2015 - 3. KOLO PŘEBORU KADETEK PCE KRAJE

Krajský přebor Pardubického kraje kadetek se prozatím vyvíjí velmi slibně. Bez porážky opanujeme první příčku.
Za družstvo kadetek v KP střídavě nastupují i 2-3 starší žákyně. K zápasu do Moravské Třebové ale odjíždí 8 starších žákyň (S. Horská, T. Kahounová, A. Köhlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Říhová, V. Vomáčková) a 4 kadetky (K. Bělková, L. Klimková, T. Pešková, V. Šplíchalová).
S podporou kadetek za zády přistupujeme k riskantnímu kroku a necháme hrát od začátku zápasu jen starší žákyně. Navíc s novým postem pro Natku Kubátovou, která oblékla odlišný dres a hrála na liberu. Dobrým výkonem vedeme 2:0 na sety a do třetího setu nastupují kadetky s Áďou Ř. a Verčou K. na smeči. Zápas vyhráváme. Kadetky sedají do auta a odjíždějí domů.
Po krátké pauze nastupujeme k druhému zápasu, který měl takřka stejný průběh a vyhráváme také 3:0.
Trenérsky sledující byl Jiří Kouba a Rostislav Hanzelka.