Nehoda a domácí prohraKohoutů
Atraktivní zápas ovlivnila autonehoda českotřebovských hokejistů, kvůli které do utkání vůbec nenastoupili útočníci Vlček se Zadinou. Hosté získali rozhodující náskok v první třetině, v dalším průběhu střetnutí si jej chytře hlídali. Kohouti znovu doplatili na hrubé chyby v obranné hře.

Česká Třebová – Litomyšl 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Branky: 3. Hemský, 24. Schejbal (Lesák, Hemský), 32. Hemský – 10. Starý (Dvořák, Skalník), 15. M. Švec (Šeda), 18. Zavřel (Ondráček), 23. Šeda (Starý), 60. Budina.

Rozhodčí: Hájek – Kleprlík, Budínský. Vyloučení: 4:4 (navíc Zítka 10 minut). Bez využití. Diváků: 457. Nejlepší hráči: Hemský – Zavřel.

Česká Třebová: Nimmerrichter (23. Petr) - Škvor, Hercig, Vácha, Fink, od 14. minuty Lesák – Hemský, Pelán, Zítka – Fischer, Šula, Schejbal – Koranda, Markl, Váně, od 14. minuty Jindřich.

Litomyšl: Kalousek – Ondráček, Čejka, Lustyk, Starý, Skalník – Š. Švec, Pilavka, Budina – Starý, Skoumal, Dvořák – Sokol, M. Švec, Šeda.

Derby začalo lépe pro Kohouty, které ve 3. minutě po krásné individuální akci dostal do vedení Hemský – 1:0. Hosté srovnali krok v polovině první třetiny, kdy zaváhání domácích obránců trestal z bezprostřední blízkosti Starý – 1:1. V 15. minutě se Litomyšl ujala vedení, Šedovu přihrávku zpoza branky (za pasivního přihlížení domácích beků) zužitkoval Š. Švec – 1:2. Chvíle českotřebovské hrůzy pokračovaly. V 18. minutě se vydali na výlet obránci Škvor s Hercigem, Ondráček našel kolmým pasem Zavřela, který pokořil brankáře Nimmerrichtera potřetí – 1:3. V závěru prvního dějství střílel z levého křídla Schejbala, ale pozorný brankář Kalousek neměl s jeho pokusem práci. Hosté byli v první dvacetiminutovce lepším týmem.
Do druhé třetiny nastoupili Kohouti s jiným složením útočných řad, ale znovu chybovali v obraně. Ve 23. minutě darovali příliš volného prostoru šanci Šedovi, který nezaváhal – 1:4 a postaral se o střídání českotřebovských brankářů.
O rychlou gólovou odpověď se hned ve 24. minutě postaral šťastnou tečí Schejbal – 2:4. Domácí přepnuli na vyšší rychlost, po tvrdých střelách Hemského se dvakrát vyznamenal gólman Kalousek. Útočník Kohoutů se prosadil až ve 32. minutě, kdy se prudkým švihem trefil pod horní tyčku – 3:4. O minutu později měl vyrovnávací branku na své holi Jindřich, mířil však dobrý metr nad litomyšlskou branku. Pozorný Kalousek lapil další střelecké pokusy Hemského a Markla. Ve 40. minutě, při přesilové hře Litomyšle, orazítkoval Skoumal horní tyčku českotřebovské branky.
V úvodu závěrečné třetině se Kohouti nejprve ubránili přesilovce soupeře, vzápětí však ani oni výhodu jednoho hráče v poli nevyužili. Hosté pozorně bránili a spoléhali na rychlé brejky, ve 48. minutě vyřešil Dvořákův únik mladý brankář Petr. Potom se do dvou slibných šancí dostali domácí, ve 48. minutě pálil vedle Fischer, v 50. minutě střílel pouze do Kalouska ze tří metrů Pelán.
Další možnost k vyrovnání měli domácí v podobě dvou přesilových her, branku soupeře však při nich vážněji neohrozili. V závěru vsadili Kohouti na hru bez brankáře, po chybě Škvora jim v čase 59:31 zasadil pátý gólový úder Budina – 3:5.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Jaromír Jindřich, trenér České Třebové: „Soupeř nám utekl v první třetině, to bylo rozhodující. Naši hráči měli autonehodu, naštěstí vyvázli bez zranění.“
Stanislav Mečiar, trenér Litomyšle: „Měl jsem pocit, že moji hráči víc chtěli a bojovali. Důležité bylo, že jsme ve třetí třetině ubránili přesilovky soupeře.“

Příští zápas – neděle 29. listopadu: Polička - Česká Třebová (17).