Po dvou porážkách zasloužená výhra v Poličce

Po dvou porážkách Kohouti zabrali a přivezli tři důležité body z Poličky. Náš tým zvítězil díky skvělému nástupu, v první třetině získal čtyřbrankový náskok. Prostřední část zápasu patřila soupeři, finiš znovu ovládli Kohouti.
Polička - Česká Třebová 3:7 (0:4, 3:1, 0:2)
Branky: 26. Krajíček (Vápeník, Bednář), 34. Musil (Pazourek, Kubát), 36. Krajíček (Pazourek) – 1. Zadina (Poskočil, Hemský), 2. Schejbal (Jindřich), 8. Váně (Zítka, Pelán), 18. Vlček (Hemský, Poskočil), 33. Hemský (Vlček), 51. Hercig (Jindřich), 58. Fink (Lesák, Vlček).
Rozhodčí: Přichystal – Vepřovský, Veverka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváků: 310. Nejlepší hráči: Krajíček, Pazourek – Zadina, Vlček, Hemský, Poskočil
Polička: Opršal – Musil, Vítek, Cik, Vápeník, Klíma, L. Hejtmánek – Kubát, Pazourek, Szilva – Krajíček, Bednář, Peňáz – Zobač, Švejda, Lidmila – Jindra.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Krejnus, Hercig - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer (41. Markl), Jindřich, Schejbal – Zítka, Pelán, Váně.
K získání herní pohody stačily Kohoutům pouhých 97 vteřin, během nichž získali dvoubrankový náskok. Ve 40. vteřině se zblízka trefil Zadina – 0:1, v čase 1:37 přidal podobným způsobem druhý gól Schejbal – 0:2. V 9. minutě mohl přidat třetí branku Zítka, domácí brankář Opršal však nájezd zneškodnil.
Kohouti na ledě dominovali, domácí hokejisté nevěděli, kam dřív skočit. V 10. minutě zvýšil vedení českotřebovského mužstva Váně – 0:3. Hrálo se na jednu branku, slibné šance neproměnili Hemský a dvakrát Schejbal s Vlčkem. Naprostou převahu Kohoutů potvrdila 18. minuta, kdy se z dalšího gólu radoval Vlček – 0:4. Polička zahrozila až v závěru první třetiny, šance Pazourka a zejména Bednáře zlikvidoval gólman Petr.
V úvodu druhé třetiny nevyužili Kohouti přesilovou hru, soupeře sice uzamkli v jeho obranném pásmu, ale během dvou minut pořádně nevystřelili. Polička se prosadila ve 26. minutě, domácí rozebrali českotřebovskou obranu a naději vykřesal Bednář – 1:4. Vzápětí měl dvě slibné šance Szilva, poprvé mířil vedle, druhý střelecký pokus skončil u pozorného brankáře Petra. Na druhé straně spálil gólovku Schejbal.
V čase 31:21 chyboval a následně fauloval českotřebovský obránce Fink, hosté však oslabení proměnili ve svoji výhodu: v čase 32:16 po spolupráci s Vlčkem skóroval Hemský – 1:5. Polička však pokračující přesilovku přeci jen využila, v čase 33:04 mířil od modré přesně obránce Musil – 2:5. Ve stejné minutě byl na trestnou lavici vykázán Hercig a domácí se díky pohotovému Krajíčkovi radovali potřetí – 3:5. Kohouti dopláceli na zbytečné fauly a museli čelit dalším přesilovým hrám probuzeného soupeře. Hra v oslabení jim seděla, šanci Jindřicha zmařil gólman Opršal.
Třetí třetina začala stejně jako ta druhá, promarněnou přesilovkou Kohoutů. Definitivní jistotu získali hosté kuriózním gólem. V 51. minutě se totiž Hercigova dalekonosná střela odrazila od zadního mantinelu do zad domácího brankáře a puk skončil v síti – 3:6. V čase 57:08 byli vyloučeni Jindra s Krejnusem, Polička se vybrala oddechový čas a vsadila na hru bez brankáře, kterou ztrestal střelou do prázdné branky Fink – 3:7.
Příští zápas – středa 2. prosince: ČESKÁ TŘEBOVÁ - CHRUDIM (18.30).