Gymnazisté si připomněli Den veteránů                                

V termínu 7. až 11. listopadu se vybraní studenti z českotřebovského gymnázia a z partnerských měst v Polsku a na Slovensku zúčastnili akce nazvané Den veteránů. Jak už název napovídá, koná se především k uctění konce první světové války, což je 11. listopadu.
Na zahraniční studenty v těchto dnech čekaly výlety do Prahy, na hrad Bouzov či do Javoříčských jeskyní. V České Třebové jsme pak společně absolvovali přednášku organizovanou městským muzeem, různé workshopy a další zajímavé programy. Pomyslným vrcholem se následně stalo předvádění prezentací věnovaných konci druhé světové války žákům základních škol a gymnázia. Celá akce byla ukončena ve středu 11. listopadu pietním aktem u památníku obětem války před Základní školou Habrmanova.
Jako student tuto akci hodnotím velmi kladně. Na jednu stranu jsem se dozvěděl spoustu nových informací a procvičil si anglický jazyk, na druhou stranu jsem získal nové přátele a strávil s nimi pěkné chvíle. Nakonec chci ještě poděkovat městu Česká Třebová, které tuto akci pořádalo, a paní místostarostce Jaromíře Žáčkové za úspěšnou organizaci.
Tomáš Koubek, 7. A