Souboj Kohoutů s Chrudimí nezklamal

Souboj druhého se třetím nezklamal, naopak. Středeční duel byl ozdobou předposledního kola základní části krajské ligy. Kohoutům vyšla parádně druhá třetina, ve kterém rozhodli o zisku tří bodů. Českotřebovští hokejisté podruhé v této sezoně porazili loňského finalistu soutěže
Česká Třebová - Chrudim 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Branky: 1. Hemský (Vlček), 22. Fischer (Lesák), 39. Hemský (Vlček, Škvor), 40. Šula (Fischer, Pelán), 59. Jindřich (Šula) – 7. Karásek (Kohoutek), 12. Dobiáš (Vágner, Kišš).
Rozhodčí: Barek – Padevět, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváků: 345. Nejlepší hráči: Fischer, Jindřich – Dobiáš.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Váně, Hercig - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Šula – Zítka, Pelán, Schejbal.
Chrudim: Ament – Urban, Machač, Zrůst, Budínský, Vágner, Švadlenka – Dobiáš, V. Novák, Kišš – Seidler, Jiří Polák, Cvrček – Kohoutek, Karásek, Brožek – Jan Polák.
Kohouti se ujali vedení již v 52. vteřině. Rozehrávku soupeře zachytil ve středním pásmu Poskočil, přihrál Vlčkovi, jehož průnik chrudimskou obranou proměnil ve vedoucí branku na brankovišti důrazný Hemský – 1:0. Inkasovaný gól hosty vybičoval, výborným bruslením začínali mít převahu a v 7. minutě bylo vyrovnáno. Kohoutkovu střelu brankář Nimmerrichter pouze vyrazil, domácí obránci neuhlídali Karáska, který mířil do černého – 1:1. O pět minut později domácí obránci znovu chybovali a hosty poslal do vedení pohotový Dobiáš – 1:2. V závěru první třetiny získali Kohouti výhodu přesilové hry, ale 41 vteřin jim ke vstřelení vyrovnávací branky nestačilo.
Na začátku druhé dvacetiminutovky se chrudimskou obranou protáhl Hemský, po jehož střeleckém pokusu se vyznamenal gólman Ament. Vyrovnání přinesla 22. minuta. Lesák našel přesnou přihrávkou Fischera, který předvedl ukázkový blafák do bekhendu a puk zavěsil pod horní tyčku – 2:2. Další příležitost měl ve 24. minutě Jindřich. Škoda, že místo přímé střely hledal přihrávkou Fischera. Potom přálo Kohoutům štěstí, při vyloučení Poskočila střílel z pravého křídla Jiří Polák a domácího brankáře spasila pravá tyčka.
Závěr druhé třetiny patřil hokejistům České Třebové, kteří během necelé minuty vstřelili dvě branky. Nejprve v čase 38:43 využili přesilovou hru, když se trefil Hemský – 3:2. V čase 39:39, po důrazném forčekinku Pelána, vypálil tvrdě a přesně Šula – 4:2.
Závěrečná třetina začala opět lépe pro domácí tým, střelecké pokusy Vlčka a Fischera však se štěstím zlikvidoval pozorný brankář Ament. Hosté zvyšovali tempo, skvělým bruslením a důrazem stále častěji dostávali domácí obranu do úzkých. Pět minut před koncem poprvé zkusili hru bez brankáře. Osudnou se jim stala druhá power play, protože v čase 58:27 se do prázdné chrudimské branky trefil Jindřich – 5:2. Domácí hokejisté si tímto vítězstvím zajistili po nejhůře druhé místo v základní části krajské ligy.
HLASY PO UTKÁNÍ
Jaromír Jindřich, trenér České Třebové: „Jsem rád, že mužstvo dokázalo otočit nepříznivý stav. Vyhráli jsme zaslouženě, většinu utkání jsme byli lepším týmem. Situaci, která předcházela našemu vyrovnání na 2:2, jsme nacvičovali na tréninku. Hráči tomu moc nevěřili, ale přesvědčili se, že to může fungovat.“
Ugo Dobiáš, útočník Chrudimi: „Rozhodující byla druhá třetina, v jejímž závěru nám soupeř utekl na rozdíl dvou branek. Pak to bylo velmi těžké, domácí pozorně bránili.“

Příští zápas – neděle 6. prosince: CHOCEŇ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17).