VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ

5. 12. 2015 ČESKÁ TŘEBOVÁ – ŽIŽKOV B, 2. LIGA ŽEN

V sobotu 5.12.2015 jsme si jako Mikulášskou nadílku přály dvě výhry nad týmem pražského Žižkova. A jelikož jsme byly celý rok strašně hodné, Mikuláš nám tento dárek nadělil. První i druhý zápas jsme vyhrály v poměru 3:0. Hrály jsme opět v malém počtu  a tak nám musely vypomoci kadetky. Verča Šplíchalová a Tereza Pešková odehrály každá po jednom zápase v základní sestavě a určitě zaslouží pochvalu. Sestava: Horáková, Janďourková, Trávníčková, Dejdarová, Mikulecká, Šemberová, Klimková, Šplíchalová, Voleská, Pešková  Trenér : Gottwaldová

5. 12. 2015 1.LIGA JUNIOREK ČESKÁ TŘEBOVÁ - DOLNÍ ÚJEZD

Dne 5. 12. 2015 hostíme v soutěži 1. ligy juniorek družstvo Dolního Újezdu. Družstvo soupeře je v ligové tabulce skupiny E, před našimi děvčaty na rozdíl dvou bodů, takže případné vítězství by nás posunulo před D. Újezd.
TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD   3 :  1  30:28, 19:25, 27:25, 25:20
TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD   3 :  0  25:18, 25:16, 25:17
 Dobře víme, že nás nečeká žádný jednoduchý zápas, protože soupeř má v družstvu „koncové juniorky“ , tedy hráčky hrající poslední rok v kategorii juniorek.  Ale i přes to, se českotřebovská  děvčata  chtějí o vítězství  poprat a dokázat, že jejich výkonnostní růst má stále stoupající tendenci. Již dle výsledků jednotlivých setů prvního zápasu je vidět, že to byla obrovská bitva o každý míč. Pěkná  podívaná to na tento zápas asi nebyla, ale o to více byl  těžký na psychiku, fyzičku a vůli zápas vybojovat.  Nakonec právě bojovnost nám vyhrála koncovky prvního a třetího setu, které byly  pro celkové vítězství  prvního zápasu nejdůležitější.  Jelikož se hrál souběh s družstvem žen hrající II. ligu, (ženy vyhrály 2 x 3:0) a naše kadetky jim herně pomáhají, byl časový program celkově čtyř  zápasů docela natažený.  Zvlášť pro dívky, které spěchaly na večerní  taneční. Druhý zápas, byl dle mého názoru odehrán ze strany soupeře zcela laxně. Českotřebovské kadetky, se již nemusely „prát o každý míč“  a mohly si dovolit i více chyb a hlavně „bylo vidět, že chtěly vyhrát, oproti pasivnímu soupeři“. Vyhráváme 3:0.
Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda,  Foldynová Natálie, (zdravotní problémy, nemohla dýchat odjela domů), Voleská Kristýna, Bečičková Michaela, Nerudová Monika, Václavková Hana.

Skupina A, 6. 12. 2015, 3. kolo, pořadatel TJ Svitavy
Žákyně se probojovaly na první příčku v kraji!
Do Svitav jsme se vypravili s cílem udržet se ve skupině A. Odjíždíme bez Sáry a s nerozehranou Anetou, která vynechala minulý týden dvoudenní turnaj ČP v Bílovci. Na nahrávku tedy naskočila Áďa a záda jí kryla zraněná Lucka R. (problémy s kolenem).

SVITAVY - LANŠKROUN 2:3
Papírově slabší Lanškroun v prvním zápase poráží domácí Svitavy v tiebreaku 2:3.

ČESKÁ TŘEBOVÁ – LANŠKROUN 3:2
V druhém zápase nastupujeme právě proti rozjetému Lanškrounu. V prvním setu se ujímáme vedení, ale pak po několika chybách na síti pouštíme Lanškroun do vedení, které si až do konce setu pohlídal. Další dva sety vyhráváme. Ve čtvrtém setu v napínavé koncovce Lanškroun vyrovnává na 2:2 a následuje tiebreak. Od začátku setu držíme otěže pevně v rukách a konečné skóre je 15:6.

SVITAVY – ČESKÁ TŘEBOVÁ 2:3
Po přestávce nás čekají Svitavy. Zkušené družstvo, které těsně nepostoupilo do hlavní části Českého poháru. Víme, že musíme vyhrát alespoň dva sety, jinak padáme do skupiny B. První set prohráváme. Střídáním se nám podaří vyrovnat sety na 1:1. Ve třetím setu jsme v útlumu a Svitavy se ujímají vedení 1:2. Na holkách je vidět, že už melou z posledního. "Poslední zápasy nám dávají nejvíc!" Motivační pohovor zabírá :-) Na hřišti řádí Vendy, která sbírá body na síti i na podání. Vyhráváme čtvrtý set a bez nervů a v herní euforii i tiebreak.
Pochvala dnes patří všem hráčkám. Každá se na úspěchu podílela. Děkujeme rodičům, kteří nám pomohli s dopravou početné družiny do Svitav i zpět do Č. Třebové na přehazovanou. :-)
Hráčky: L. Farago, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Linhartová, L. Rybková, A. Říhová, V. Vomáčková. Trenéři: J a J Koubovi.