Poslední letošní zápas doma Kohouti vyhráli
Kohouti dokázali i ve třetím vzájemném utkání porazit silnou Chrudim. Do posledního letošního zápasu na vlastním ledě vstoupili impozantně, po pěti minutách vedli o dvě branky. Během další pětiminutovky třikrát inkasovali, soupeř pak dokonce získal dvougólové vedení. Závěrečnou třetinu ovládli hokejisté České Třebové, kteří dvěma brankami nepříznivé skóre otočili a vybojovali tři cenné body.
Česká Třebová – Chrudim 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Schejbal (Pelán), 6. Pelán (Zítka, Schejbal), 39. Hemský (Zadina, Vlček), 46. Poskočil (Hemský, Vlček), 53. Jindřich (Fúzik, Fischer) - 7. Karásek (Novák), 9. Dobiáš (Pricházka, Jan Polák), 11. Dobiáš (Jan Polák, Vágner), 34. Karásek (Jan Polák).
Rozhodčí: Kratochvíl – Padevět, Holeček. Vyloučení: 8:5 (navíc Urban 5 + do konce, Ament na 10 min). Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 345. Nejlepší hráči: Petr, Pelán – Dobiáš.
Česká Třebová: Nimmerrichter (11. Petr) - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Krejnus, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Pelán
Chrudim: Ament – Machač, Urban, Budínský, Vágner, Seidler – Kišš, Novák, Karásek – Dobiáš, Jan Polák, Procházka – Cvrček, Brožek, Kohoutek.
Kohouti hráli od začátku na plný plyn. V čase 3:23, po vyhraném buly Pelána, vystřelil rychle a přesně Schejbal – 1:0. Třetí domácí útok udeřil podruhé v čase 5:30, Schejbalovu ránu brankář Ament pouze vyrazil a štírek Pelán poslal puk za jeho záda – 2:0.
Dvoubrankové vedení však domácímu týmu dlouho nevydrželo. Hosté zvedli hlavy v čase 6:09, zásluhou Karáska bleskově využili přesilovou hru – 2:1. Další šok přinesla 9. minuta. Nejprve přihrál Jindřich do gólové šance Fúzikovi, který pálil pouze do chrudimského gólmana. Po rychlém protiútoku bylo v čase 8:48 vyrovnáno, postaral se o to rychlý a důrazný Dobiáš – 2:2. Neuvěřitelný obrat dokonala Chrudim v čase 10:09. Vágnerovu střelu od modré brankář Nimmerrichter vyrazil před sebe a pohotový Dobiáš skóre otočil – 2:3. Domácí si vzali oddechový čas, mezi tři tyče se vzápětí postavil Petr.
Druhé dějství začalo slalomem Hemského, který obešel tři protihráče, ovšem na Amenta nevyzrál. Kohouti se potom dvakrát úspěšně bránili ve čtyřech. V polovině střetnutí vybídl Jindřich ke skórování Fúzika, kterému puk v rozhodujícím okamžiku sklouzl z hole.
Ve 32. minutě si chrudimský obránce Urban vyšlápl na Zítku, za „ukázkovou sekyru“ byl vyloučen do konce utkání. Domácí získali výhodu pětiminutové přesilové hry, ale naložili s ní prachbídně. Nejenže gól nedali, ale naopak sami inkasovali! V čase 33:42 poslal Kohouty téměř do kolen chrudimský mladík Karásek – 2:4. Mimořádně důležitá byla třetí branka, kterou Kohouti vstřelili v závěru druhé třetiny. Na konci rychlé kombinace prvního útoku byl v čase 38:37 přesně střílející Hemský – 3:4.
V úvodu závěrečné třetiny mohl vyrovnat Jindřich, jehož střelu skvěle lapil gólman Ament. Kohouti pak hráli další přesilovku a po další mohli opět inkasovat, nájezd Cvrčka skvěle zneškodnil brankář Petr. Českotřebovští fanoušci se radovali ve 46. minutě, kdy se od modré přesně trefil obránce Poskočil – 4:4. Další příležitosti měli Fischer a zejména Fúzik, na druhé se při šanci Kišše vytáhl Petr.
V 53. minutě Kohouti konečně využili přesilovou hru, do vedení je dostal Jindřich – 5:4. Karta se definitivně otočila, také chrudimští si vzali oddechový čas. Domácí mohly mrzet šance, které neproměnili Hemský s Vlčkem. Závěr přinesl nevídané drama. V čase 55:43 byli vyloučeni Hemský s Vágnerem, v čase 56:25 byl přísně vyloučen Pelán. Domácí se 78 vteřin obětavě bránili ve třech proti čtyřem, neinkasovali ani ve chvíli, kdy měl soupeř výhodu jednoho hráče navíc. V čase 58:20 poslal rozhodčí Kratochvíl na trestnou lavici Jindřicha, jeho spoluhráči však jednogólové vedení uhájili.
HLAS PO UTKÁNÍ
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Takový zápas jsme potřebovali. V některých předcházejících utkáních jsme sílu na obrat ve třetí třetině neměli, tentokrát to bylo jinak. Na rozdíl od soupeře jsme dokázali proměňovat šance, to bylo rozhodující.“

Příští zápas – neděle 20. prosince: SVĚTLÁ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (17.00).