Okresní derby mělo velkou návštěvu a přineslo nám body

V závěrečném utkání základní části krajské ligy se Kohouti představili v Chocni, kde po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězili a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného letošního střetnutí. Okresní derby mělo tempo a říz, výborná byla návštěva, do hlediště přišlo 659 diváků. První zápas nadstavbové části (sudý-lichý) odehrají Kohouti ve středu 9. prosince doma s Poličkou.
Choceň - Česká Třebová 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 22. L. Pilař (Král, Vondráček), 60. Křečan (Fikejz, L. Pilař) – 22. Schejbal (Váně, Zítka), 29. Schejbal (Krejnus), 41. Fischer (Pelán, Škvor), 57. Jindřich (Pelán, Fischer).
Rozhodčí: Kareš - Padevět, Schäffer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváků: 659. Nejlepší hráči: L. Pilař, Křečan – Petr, Schejbal, Fischer (dle domácího fanklubu: Bernart – Schejbal)..
Choceň: Bernart – Vondráček, Vacek, Kopsa, Fikejz, L. Pilař, Vyskočil – Řezníček, T. Prachař, Král – P. Prachař, Křečan, ŠejbaKrejza, Pochobradský, Knytl.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Vácha, Krejnus - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Pelán – Zítka, Schejbal, Váně.

Od úvodního vhazování se hrálo ve velmi rychlém tempu. Začátek patřil Kohoutů, kterým již ve 23. vteřině pomohl faulující choceňský obránce Vondráček. Při první přesilovce zaměstnali domácího brankáře Vlček se Zadinou. Ofenzíva Chocně v tu dobu neexistovala, o první střelu domácího týmu se až v 7. minutě postaral Křečan, jenže mladého gólmana Petra nepřekvapil. O pět minut později podržel svůj tým také Bernart, který při hře v oslabení lapil ránu Vlčka. V 15. minutě ujel českotřebovským obráncům choceňský útočník Řezníček, jehož šanci skvěle zmařil Petr.
Ve druhém dějství se na branky nečekalo dlouho. Domácí se ujali vedení v čase 21:27, o využití přesilové hry se postaral kapitán L. Pilař – 1:0. Sotva se místní hlasatel nadechl, aby divákům sdělil, co se na ledě přihodilo, bylo vyrovnáno. V čase 21:42 obkroužil domácí branku Schejbal a z otočky zavěsil puk pod horní tyčku – 1:1. Vzápětí byl vyloučen L. Pilař a domácí se opět ocitli v úzkých. Českotřebovskému tlaku čelili jen do 29. minuty, kdy se znovu prosadil důrazný Schejbal – 1:2.
Kohouti získali převahu, ale neproměňovali gólové šance. Od 30. do 33. minuty se ve slibných střeleckých pozicích ocitli Zítka, Jindřich a Váně. V čase 38:45 byl po faulu na unikajícího vyloučen Vondráček, hosté však do konce druhé třetiny branku soupeře neohrozili.
Úspěšnější byli v úvodu závěrečné třetiny. Pouhé tři vteřiny poté, co se Vondráček vrátil na led, se brankář Bernart červenal po střele Fischera – 1:3. Kohoutů na ledě dominovali, snadno se dostávali do gólových příležitostí, které však neproměňovali. Festival odstartoval Zadina, který orazítkoval horní tyčku. Potom mohli další branky přidat Pelán, Schejbal a dvakrát Hemský.
Choceň se v závěrečných minutách tlačila do útoku, Kohouti se spoléhali na rychlé protiútoky. Po jednom z nich vstřelil v čase 56:46 rozhodující branku Jindřich – 1:4. Domácí bojoval až konce, v poslední minutě dal výsledku konečnou podobu Křečan – 2:4.

HLAS PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér České Třebové: „Gratuluji mužstvu ke kvalitnímu výkonu, po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Chtěli jsme vyhrát základní část krajské ligy, bohužel nám k tomu výhra v posledním kole v Chocni nestačila. Nevadí, jedeme dál.“
Příští zápas – středa 9. prosince: ČESKÁ TŘEBOVÁ – POLIČKA (19.30).
Hokejisté zahajují další část Krajské hokejové ligy doma s Poličkou

Nedělní osmnácté kolo ve které, Kohouti porazili Choceň na jejím ledě 2 : 4 zakončilo základní část krajské hokejové ligy. Ve druhé části soutěže (sudý-lichý), která se bude hrát od 9. prosince do 20. ledna, odehraje každý tým deset zápasů. Českotřebovští Kohouti začínají ve středu 9. prosince doma s Poličkou. První zápas na ledě soupeře odehraje náš tým v neděli 13. prosince v Chocni, kam se vrátí přesně po jednom týdnu. Ještě více si los zalaškoval s hokejisty Litomyšle, kteří v neděli 6. prosince doma prohráli se Světlou vysoko 2:9. Stejného soupeře přivítají v Litomyšli ve středu 9. prosince…