Vítězná série Kohoutů skončila

Po čtyřech vítězstvích skončila úspěšná série Kohoutů na ledě Litomyšle. Domácí se po celé utkání lépe pohybovali, byli důraznější a vyhrávali většinu osobních soubojů. Hokejisté České Třebové propadli ve dvou přesilových hrách, kdy hráli v pěti proti třem.
Litomyšl - Česká Třebová 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 22. Pilavka (Starý), 28. Jankovský (Vomočil, Š. Švec), 57. Zavřel (Pilavka, Starý) – 34. Váně (Zítka, Markl), 35. Hemský (Škvor, Vlček).
Rozhodčí: Kratochvíl – Schaffer, Kleprlík. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváků: 294. Nejlepší hráči: Zavřel, Starý - Nimmerrichter.
Litomyšl: Misiorz – Lustyk, Ondráček, Skalník, Krutina, Š. Švec, Starý, Čejka – Šeda, Skoumal, Zavřel – Budina, M. Švec, Dvořák – Vomočil, Pilavka, Jankovský.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Krejnus, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Pelán – Zítka, Schejbal, Markl.
Kohouti získali již ve 26. vteřině výhodu přesilové hry, ale naložili s ní velmi špatně. Ve 3. minutě přihrál Jindřich do šance Fischerovi, kterého vychytal brankář Misiorz. O dvě minuty později měli hosté další slibnou příležitost, Poskočil však mířil vedle domácí branky. Litomyšl poprvé zahrozila v 7. minutě, gólovou šanci Zavřela zmařil výborným zákrokem Nimmerrichter.
V 11. minutě se po pravém křídle prodral Markl, brankář Misiorz jeho střelu vyrazil k volnému Schejbalovi, který trestuhodně minul odkrytou litomyšlskou branku. O malou chvíli později udeřilo na druhé straně. Hosté nezvládli několik osobních soubojů ve vlastní třetině, Starého nahození šikovně tečoval Pilavka a v čase 11:58 poslal svůj tým do vedení – 1:0.
Ve 14. minutě mohlo být vyrovnáno, to by však po střele Jindřicha nesměla zazvonit tyčka. Obránci Lesák s Finkem se vzápětí nestačili vrátit z útočného pásma, nájezd Jankovského naštěstí zneškodnil pozorný Nimmerrichter. Dvě minuty poté se vytáhl také Misiorz, když lapil nájezd Zítky. V závěru první třetiny se Kohoutům naskytla ideální příležitost k vyrovnání, ke vstřelení branky jim však nestačila ani 96 vteřin dlouhá přesilovka pěti proti třem!!
Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří měli lepší pohyb a byli důraznější. Ve 24. minutě měl další gól na své holi Zavřel, znovu si vylámal zuby na Nimmerrichterovi. Utekly pouhé čtyři minuty a domácí se radovali podruhé, tentokrát byl na konci rychlé kombinační akce Jankovský – 2:0.
V polovině střetnutí hráli Kohouti podruhé v pěti proti třem, během 103 vteřin však opět neskórovali. Hosté se prosadili ve chvíli, kdy hrála obě mužstva v pěti. V čase 33:23 vykřesal naději střelou od modré Váně – 2:1. Tento moment Kohouty zdravě nastartoval. V závěru druhého dějství mohli přidat další branky Zítka s Fischerem, oba však trefili domácího gólmana.
Bylo jasné, že v závěrečné třetině budou rozhodovat maličkosti. Do první šance se ve 47. minutě dostal českotřebovský útočník Fischer, vyhlášený technik však sólový nájezd neproměnil. Kohouti pak znovu přestali bruslit a vypomáhali si nedovolenými zákroky. Ve 49. minutě (při vyloučení Hemského) trefil Zavřel tyčku. Hosté pak přežili další dvě oslabení, při druhém z nich spálil další gólovou šanci Zavřel. Tři minuty před koncem chyboval v rozehrávce obránce Krejnus a by to právě Zavřel, kdo rozhodl o těsné výhře Litomyšle – 3:2.

Příští zápas – středa 16. prosince: ČESKÁ TŘEBOVÁ - CHRUDIM (18.30).