Prohra Kohoutů na závěr roku

V závěrečném utkání letošního roku vyšli českotřebovští Kohouti bodově naprázdno.
Představili se ve Světlé nad Sázavou, kam se na ně přišla podívat rekordní návštěva 549 diváků. Náš tým inkasoval rozhodující branku ve chvíli, kdy měl výhodu přesilové hry. Další zápas odehrají Kohouti v neděli 3. ledna, kdy doma přivítají lídra soutěže z Moravské Třebové.
Světlá n. S. - Česká Třebová 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Doležal (Špatenka, O. Včela), 32. Dolinský (Šíma, Varga), 50. Dolinský (Doležal) – 18. Jindřich (Fúzik, Lesák), 23. Vlček.
Rozhodčí: Kareš – Plch, Potůček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 549. Nejlepší hráči: Doležal, Dolinský – Petr.
Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Šíma, Kubát – P. Včela, Žák, Křišťan – Venc, Dolinský, Varga – Kopecký, Doležal, Špatenka – Štros, Dušátko.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Vácha, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Pelán – Markl.
Domácí hokejisté vsadili od začátku na pohyb a důraz, na své nejsilnější zbraně. Úvodní desetiminutovku hosté přečkali, při první přesilové hře prověřili pozornost brankáře Koubského nejprve Fúzik a po něm také Hemský. Světlá se ujala vedení ve 14. minutě, kdy z otočky pohotově a přesně vystřelil Doležal – 1:0.
Diváci vzápětí led zasypali stovkami plyšáků (charitativní akce) a utkání bylo na patnáct minut přerušeno. Zbytek první třetiny se dohrával až po úklidu. Kohoutům se podařilo vyrovnat v 18. minutě, po Fúzikově přihrávce zpoza branky zblízka vyrovnával Jindřich – 1:1. Těsně před první sirénou si hosté vypracovali ještě jednu gólovou příležitost, Fischer ji však neproměnil.
K obratu pomohla Kohoutům hrubka domácího gólmana Koubského, který ve 23. minutě podcenil nahození obránce Poskočila. Puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde stál volný Vlček – 2:1. Domácí měli ideální možnost k vyrovnání ve 25. minutě, sólový nájezd P. Včely však bravurně zlikvidoval brankář Petr.
Další minuty patřily hokejistům České Třebové, kteří se však nedokázali prosadit střelecky. Nejprve nedotáhl do gólové podoby svůj únik Fúzik, evidentní faul na útočníka Kohoutů rozhodčí Kareš přehlédl. Při přesilovce nedokázali skórovat Jindřich a krátce po něm také Zítka.
O chvíli později bylo všechno jinak. V čase 31:30 byl po nedovoleném zákroku na Žáka vyloučen obránce Váně a ke vstřelení vyrovnávací branky stačilo domácím pouhých 24 vteřin. Velkého okna v českotřebovské obraně mistrně využil útočník Dolinský – 2:2. V závěru druhé třetiny se hosté ubránili další přesilové hře soupeře, po návratu vyloučeného Hemského se do obrovské šance dostal obránce Lesák, jenže vysoko přestřelil.
V úvodu závěrečného dějství hráli hosté přesilovku čtyř proti třem (43 vteřin) a pěti proti čtyřem (75 vteřin), ovšem bez gólového efektu. V čase 42:44 vyfasoval čtyři trestné minuty Fúzik, obrovskou výhodu Světlé naštěstí zbytečným faulem „rozpůlil“ Varga. Ve 47. minutě zlikvidoval brankář Petr nájezd Vargy. O dvě minuty později byl vyloučen domácí Kubát a hosté získali výhody přesilové hry. Bohužel s ní naložili velmi špatně.  Českotřebovská obrana znovu uspořádala den otevřených dveří. Požár se snažil uhasit Fúzik, jenže na rychlého Dolinského nestačil a ten v čase 49:39 vstřelil vítězný gól - 3:2. Světlá mohla ve stejné minutě svůj náskok zvýšit, Křišťan naštěstí přestřelil.
Kohouti v závěru mocně finišovali. V 52. minutě spálil gólovku Zítka, o minutu později skončil zápas pro beztrestně faulovaného obránce Škvora (tržná rána v obličeji). Poslední šanci získali Kohouti v čase 57:54, kdy byl vyloučen výborně hrající útočník Dolinský. V čase 58:22 vsadili hosté na hru bez brankáře. Kohouti v šesti soupeři zatápěli, ale Fúzik a po něm ani Jindřich však puk do branky Světlé neprotlačili.

Příští zápas – neděle 3. ledna:  ČESKÁ  TŘEBOVÁ  - MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (17:00).