H
Česká Třebová - Moravská Třebová 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Hokejisté České Třebové zaskočili favorizovaného soupeře i podruhé. Po dramatickém utkání v Moravské Třebové, ve kterém Kohouti strhli výhru na svoji stranu až v prodloužení, se náš tým radoval také na vlastním ledě. Dramatický středeční zápas sledovala rekordní návštěva této sezony, na hokej přišlo 564 diváků.
Branky: 12. Dítě (Pelán), 24. Fousek (Jindřich, Zadina), 32. Pelán (Dítě), 60. Hemský – 22. Aulehla (Vondra), 60. Řehulka (Kvapil).
Rozhodčí: Rulíček - Sliacký, Budínský. Vyloučení: 5:5 (navíc Aulehla na 10 minut).. Využití: 0:1. Diváků: 564. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Pelán, Jindřich – Čikl. Stav série: 2:0.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Poskočil, Matys, Poul, Řehák, Krejnus, Lesák, Popler – Pelán, Janda, Dítě - Zadina, Jindřich, Fousek – Hemský, Vlček, Fúzik.
Moravská Třebová: Kyša – Kvapil, Kutmon, Rosendorf, Vondra, Kršňák – Muselík, Čikl, Řehulka – Schneider, Kučera, Aulehla – Prokop, Schejbal, Koranda.

První dva ostré zákroky si připsal již ve 2. minutě hostující gólman Kyša, který s úspěchem čelil střeleckým pokusům Fouska s Jindřichem. Ve 4. minutě chyboval českotřebovský obránce Poskočil a čistou gólovou šanci zkušeného Muselíka musel bravurně likvidovat gólman Nimmerrichter.
Kohouti se ujali vedení ve 12. minutě, kdy se po skvělém forčekinku Pelána k puku dostal a z bezprostřední blízkosti skóroval Dítě – 1:0. Hned v následující minutě mohli domácí hokejisté své vedení navýšit, po spolupráci s Fouskem se v gólové pozici ocitl Zadina, ale mířil jen do brankáře Kyši. Českotřebovští pak hráli dvě přesilové hry, hosté se však bez větších problémů ubránili. V závěru první třetiny se karta otočila, výhodu jednoho muže v poli měli hosté.
Druhé dějství začalo pokračující půlminutovou přesilovkou Slovanu, které Kohouti hravě odolali. Ve 22. minutě domácí propadli v útočném pásmu, hosté se dostali do přečíslení a zásluhou Aulehly velmi lacino vyrovnali – 1:1. O minutu později se do brejku dostal Fúzik, místo přihrávky na volného Vlčka však trefil brankáře Kyšu.
Vyrovnávací branka sebevědomím Kohoutů neotřásla, naopak. Ve 24. minutě předvedl svoji hokejovou chytrost Jindřich, který vybídl ke skórování Zadinu – 2:1. Domácí pak přežili oslabení (Janda) a ve 32. minutě zasadili soupeři třetí gólový úder. Dítě nejprve promáchl, vzápětí se však z otočky přesně trefil výborný Pelán – 3:1. O malý okamžik později se Pelán protáhl mezi moravskotřebovskými obránci, kličkou se zbavil gólmana Kyši, aby z těžkého úhlu přestřelil.
V čase 36:17 fauloval hostující útočník Aulehla domácího obránce Lesáka, za úder do oblasti hlavy a krku však dostal od chybujícího rozhodčího Rulíčka pouze dvě trestné minuty + desetiminutový osobní trest!! Přesilovou hru začali Kohouti katastrofálně, po brejku Řehulky napravoval laxnost svých spoluhráčů brankář Nimmerrichter. Záhy byly síly na ledě vyrovnány. Dalším sporným verdiktem se o to postaral sudí Rulíček, který (za co?) vyloučil Fúzika. Ten se po návratu z trestné lavice dostal do další čisté gólové příležitosti, opět mířil do brankáře Kyši. Závěru druhé třetiny hosté psychicky nezvládli, po dalších nevybíravých faulech byli vyloučeni Schejbal a Koranda.
Výhodnější start do závěrečného dějství si Kohouti nemohli přát, jejich hra ve dvouminutové přesilovce pěti proti třem však byla velice špatná. Ve 23. minutě ujel po pravém křídle Vlček, místo přihrávky na lépe postaveného Fúzika tvrdě vystřelil a vysoko přestřelil. V čase 45:50 byl (tentokrát správně) vyloučen Fúzik, ve vyložené šanci neuvěřitelně selhal Muselík.
Potom přišly chvíle Kohoutů, kteří však herní převahu nevyjádřili střelecky a gólově. V 52. minutě pálil Dítě, znovu jen do dobře postaveného brankáře Kyši. V 53. minutě pláchl po pravém křídle Hemský, chytrým obloučkem přihrál Vlčkovi, jehož pohotový volej mířil mimo tři tyče. A do třetice, v 55. minutě Dítě se kličkou zbavil jednoho z beků, jeho střela těsně minula levou tyčku.
V čase 57:52 o sobě znovu dal vědět rozhodčí Rulíček, který za údajné hákování vyloučil Fouska. Hosté vsadili na hru bez brankáře, domácí se obětavě bránili a mohli rozhodnout, v čase 58:50 netrefil opuštěnou branku Moravské Třebové obránce Poul. Kohouti pokračovali ve čtyřech, v čase 59:14 inkasovali z hole Řehulky – 3:2.
Hostující tým vycítil šanci, po kontaktní brance si vybral oddechový čas a podruhé hrál power play. V čase 59:37 se vhazovalo před brankou Kohoutů, puku se záhy zmocnil Hemský a v čase 59:54 definitivně rozhodl o druhém vítězství svého mužstva – 4:2.

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Velmi důležité bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět na vyrovnávací branku soupeře. V závěrečné třetině jsme mohli rozhodnout mnohem dříve, bohužel jsme nevyužili několik slibných gólových příležitostí. Mužstvo dřelo a bojovalo, děkujeme fanouškům. Obránce Lesák, kterého zákeřně fauloval útočník Moravské Třebové Aulehla, skončil s otřesem mozku v nemocnici. Je neuvěřitelné, že mu rozhodčí Rulíček udělil pouze dvouminutový trest.“
Příští zápas – neděle 1. února: Moravská Třebová – Česká Třebová (17.00