KOHOUTI SBÍRAJÍ BODY

V závěru loňského roku si českotřebovští Kohouti snadno poradili s týmem Závodní hokejová Pardubice, v prvním utkání letošního roku dokázali zvítězit na ledě Hlinska. Hokejisté České Třebová rozhodli o svém zasloužilém vítězství v první polovině nedělního střetnutí.

Hlinsko - Česká Třebová  3:7 (1:4, 0:2, 2:1)

Branky: 3. Kavalír (Štěpánek, Pazdera), 45. Wasserbauer, 48. Hron – 2. Jindřich (Zadina), 8. Zítka (Hemský, Lesák), 11. Jindřich (Zadina), 14. Fúzik (Zadina, Poul), 29.  Vlček (Zítka), 38. Vlček z trestného střílení, 44. Krejnus (Lesák, Hemský).

Rozhodčí: Kratochvíl – Schaffer, Holeček. Vyloučení: 8:8 (Spal na 10 minut, Sobotka trest ve hře). Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 165. Nejlepší hráči: Jindřich, Zadina, Vlček, Zítka, Lesák.

Hlinsko: Veselý (29. Gregor) – Spal, Pazdera, Šír, Sobotka, Wasserbauer, Černý – Havel, Štěpánek, Kavalír – Bláha, Hron,  Bureš – Šuvara, Boguaj, Havelka – od 41. Navíc Zdražil, Vondráček.

Česká Třebová: Mahdal - Krejnus, Lesák, Poul, Papadopulos, Poskočil, Klíma (38. Řehák) – Zítka, Vlček, Hemský – Zadina, Jindřich, Fúzik (45. Šťastný) – Pelán, Janda, Dítě.

Tomáš Topol, trenér Kohoutů:

„Pro závěrečných šest zápasů základní části jsme si vytkli jasný cíl, v Hlinsku jsme udělali první důležitý krůček. O vítězství jsme rozhodli v první třetině, kterou jsme odehráli excelentně. Druhá třetina byla horší, přesto jsme v ní své vedení navýšili. Vyhráli jsme, přesto jsem s výkonem a chováním některých hráčů nespokojen. Musíme zlepšit osobní a herní disciplínu.“

Příští zápas – úterý 6. ledna: Polička – Česká Třebová (18:30).