Litomyšl nám odvezla body
i naději na umístění v první čtyřce

Česká Třebová – Litomyšl 4:6 (0:3, 2:1, 2:2)

Branky: 35. Dítě (Pelán), 40. Hemský (Fúzik, Lesák), 48. Fúzik (Řehák, Poul), 58. Fúzik (Lesák, Hemský) - 2. Kosejk (Šeda), 13. Šeda (Ondráček), 16. Hynek (Ondráček), 36. Dospěl, 52. M. Švec, 52. Pavlák (Dvořák, Kosejk).
Rozhodčí: Prchal - Škorpil, Holeček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváků: 521. Nejlepší hráči: Fúzik – Šeda.
Česká Třebová: Mahdal (16. Nimmerrichter) - Poskočil, Papadopulos, Poul, Řehák, Krejnus, Lesák – Pelán, Janda, Dítě – Zadina, Jindřich, Matys - Hemský, Vlček, Fúzik.
Litomyšl: Kalousek – Kosejk, Lustyk, Vacek, Fajfr, Ondráček, Skalník – Šeda, Koudelka, Dospěl – Dvořák, Pavlák, Vomočil – Š. Švec, M. Švec, Hynek.
Kohouti doplatili na nekoncentrovaný vstup do zápasu. Ve 28.vteřině zaspal Poskočil, jehož nedovolený zákrok (hákování) potrestal Kosejk – 0:1. Domácí se dostali ke slovu až v 7. minutě. Po spolupráci s Hemským a Vlčkem nejprve přestřelil Fúzik, vzápětí osamocený Pelán místo střely nepochopitelně přihrával Jandovi. Ve 13. minutě si domácí obránci (Papadopulos, Poskočil) vybrali „oddechový čas“, čehož využil pohotový Šeda – 0:2. Tragickou první třetinu završil domácí celek v 16. minutě, kdy další hrubku v obraně trestal Hynek – 0:3, který zařídil střídání českotřebovských brankářů.
Ve druhé třetině se výkon Kohoutů zlepšil. Ve 23. minutě se v dobré střelecké pozici ocitl Dítě, bohužel mířil vedle. V polovině zápasu hráli domácí přesilovou hru, po ráně Fúzika zachránila litomyšlského gólmana Kalouska tyčka. V čase 34:14 se Dítě konečně prosadil, zamíchal puk za brankou a bleskově jej zasunul vedle přední tyčky hostující branky – 1:3. Odpověď Litomyšle byla velice rychlá a znovu ji pomohli domácí obránci (Krejnus, Lesák), kteří se zapomněli ve středním a útočném pásmu. Šeda uvolnil Dospěla, proti jehož blafáku neměl brankář Nimmerrichter šanci – 2:4. Na ukazateli svítil čas 35:06, hosté kontrovali za pouhých 52 vteřin. V závěru druhé třetiny se na ledě začalo přiostřovat. V čase 39:41 se strhla bitka, po nekonečných diskusích se začalo hrát. K využití další přesilovky stačilo Kohoutům pouhých pět vteřin, v čase 39:46 se zblízka trefil Hemský – 2:4. V čase 39:52 se na ledě strhla další šarvátka, ze které pro změnu profitovala výhodou přesilové hry Litomyšl.
Domácí tým se ubránil a na začátku závěrečné třetiny se nadechl k mohutnému náporu, který vyjádřil gólově. Obránce Řehák výborně přihrál Fúzikovi, který v čase 47:16 přesným švihem snížil na rozdíl jediné branky – 3:4. Ve 49. minutě pálil z pozice mezi kruhy Jindřich, Kalousek byl na místě.
Všechny naděje Kohoutů, kteří svého soupeře zatlačili do hluboké defenzívy, pohasly během neuvěřitelných 17 vteřin. V čase 51:36 chyboval Řehák, po jehož zaváhání s přehledem skóroval M. Švec – 3:5. Aby toho nebylo málo, v čase 53:45 otevřeli vrata do českotřebovské obrany Krejnus s Lesákem, čehož využil rychlý Pavlák – 3:6. Litomyšl vstřelila během sedmnácti vteřin dvě branky a bylo hotovo. Nic na tom nezměnila ani 58. minuta a gól Fúzika – 4:6, ani téměř dvouminutová českotřebovská power play.
Nervózní střetnutí trvalo kvůli šarvátkám a především kvůli neustálým diskusím (většinou litomyšlských hráčů) s rozhodčími dvě a půl hodiny…
Příští zápas – neděle 18. ledna: Světlá na Sázavou - Česká Třebová (17).