Skuteč - Česká Třebová 1:13 (0:5, 0:7, 1:1)
Českotřebovští Kohouti si v neděli s chutí zastříleli ve Skutči, které nasázeli třináct branek. Soupeře doslova popravil nově sestavený první útok, který nastřílel devět branek. Statistika našich útočníků byla výmluvná: Jakub Fúzik 4 branky + 3 přihrávky, Petr Vlček 3+5 a Marek Hemský 2+7!!!

Branky: 59. Klusoň (J. Herynek) – 4. Fúzik (Vlček, Hemský), 6. Zítka (Janda), 12. Vlček (Fúzik, Hemský), 16. Zadina (Pelán, Jindřich), 18. Zadina (Fousek, Jindřich), 22. Fúzik (Hemský, Vlček), 25. Hemský (Pelán, Janda), 29. Lesák (Vlček, Hemský), 32. Vlček, (Fúzik, Hemský), 34. Fúzik (Vlček, Hemský), 37. Fúzik, 40. Hemský (Fousek, Vlček), 44. Vlček (Fúzik, Hemský).
Rozhodčí: Veselý – Škorpil, Halbrštát. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváků: 174. Nejlepší hráči: Hemský, Vlček, Fúzik.
Skuteč: A. Herynek (29. P. Vokoun) – Vágner, Tocháček, Škop, Pešek, Štursa, Pražan – Šimon, Bednář, Peňáz – Nevole, Kusý, Hladík – Klusoň, Zdražil, J. Herynek.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Krejnus, Lesák, Poul, Řehák, Matys, Poskočil, Šťastný – Hemský, Vlček, Fúzik - Zadina, Jindřich, Fousek - Pelán, Janda, Zítka - Dítě.
Kohouti neponechali nic náhodě, a tak se od začátku hrálo na jednu branku. Ve 4. minutě se poprvé prosadil nově sestavěný českotřebovský první útok. Vlček přihrál skvěle do jízdy Fúzikovi, který otevřel skóre – 0:1. V 6. minutě se padesátka fanoušků hostujícího týmu radovala podruhé, při přesilové hře se z levého křídla přesným švihem trefil Zítka – 0:2. Ve 12. minutě se Fúzik s Vlčkem role vyměnili a Kohouti udeřili potřetí – 0:3. V čase 13:10 bylo utkání kvůli rozbitému plexisklu přerušeno, po neplánované přestávce se hosté prosadili ještě dvakrát. V 16. minutě se po spolupráci s Pelánem a Jindřichem prosadil Zadina – 0:4. V 18. minutě předvedl Zadina své individuální schopnosti a Skuteč byla zralá na ručník – 0:5.
Českotřebovský tým nepolevil ani ve druhém dějství, naopak. Ve 22. minutě se znovu vytáhl první útok, po překrásné kombinaci s Hemským a Vlčkem skóroval Fúzik – 0:6. Branky padaly jako na běžícím pásu. Ve 25. minutě se do střelecké listiny zapsal Hemský – 0:7. Ve 29. minutě využili Kohouti druhou přesilovku, Hemský s Vlčkem tentokrát připravili golovou parketu pro obránce Lesáka – 0:8. Na domácího brankáře A. Herynka toho bylo moc, své místo přepustil Vokounovi. Skuteč se dlouhé minuty jen bránila, ojedinělou příležitost Bednáře zmařil ve 31. minutě efektním zákrokem gólman Nimmerrichter. Hosté se vzápětí nadechli k další kanonádě. Ve 32. minutě překonal náhradního brankáře Vlček – 0:9, autorem jubilejní desáté branky byl ve 34. minutě Fúzik – 0:10. Na další branku čekali diváci jen do 37. minuty, kdy je roztleskal s velkou chutí Fúzik – 0:11. Domácí inkasovali ještě jednou, pouhé tři vteřiny před koncem druhé třetiny je trestal Hemský – 0:12.
Naposledy se Kohouti trefili ve 44. minutě, kdy svůj hattrick završil Vlček – 1:13. Vítězství České Třebové však mohlo být mnohem vyšší, bez využití zůstaly jasné šance Zítky, Hemského, Fúzika, Vlčka, Jandy a Pelána. Velkou smůlu měl Pelán, který v 56. minutě jednou ranou orazítkoval dvě tyčky skutečské branky. Chvilka nepozornosti českotřebovských obránců přinesla radost soupeři, který se v 59. minutě přičiněním Klusoně dočkal alespoň čestné branky – 1:13.

Tomáš Topol, trenér České Třebové: „Získali jsme tři body a splnili povinnost. Myslíme na úterý, kdy doma přivítáme silnou Moravskou Třebovou. V prvním vzájemném utkání se hrál výborný hokej, tentokrát bychom se na konci rádi radovali my. Věřím, že nás přijde povzbudit maximum fanoušků.“

Příští zápas – úterý 13. ledna: Česká Třebová – Moravská Třebová (18.30).