Světlá n. S. - Česká Třebová 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Krajská hokejová liga: - základní část skončila

V závěrečném utkání základní části krajské ligy prohráli Kohouti po boji ve Světlé nad Sázavou. Náš oslabený tým (chyběli Lesák, Řehák, Jindřich a Klíma) doplatil na hrubé individuální chyby a na častá vyloučení (celkem 9), domácí vstřelili tři branky z přesilových her. Ve čtvrtfinále play off bude naším soupeřem Slovan Moravská Třebová.

Branky: 5. Křišťan (Kubát), 15. Žák, 25. Křišťan (P. Včela, Žák), 43. Šíma (Křišťan), 49. Blažek (Šíma), 51. Svoboda (Blažek) – 4. Zítka (Fousek, Poul), 18. Vlček (Hemský, Fúzik), 34. Fousek (Zítka, Poul), 36. Fúzik (Fousek).

Rozhodčí: Kejř - Málek, Souček. Vyloučení: 2:9. Využití: 3:0. Diváků: 372. Nejlepší hráči: Křišťan, Žák, P. Včela – Zítka, Poul, Fousek.

Světlá: Zvolánek – Svoboda, Kubát, Kořínek, Šíma, Špatenka, Bancíř – Křišťan, Žák, P. Včela – Doležal Jakub, Dolinský, Blažek – Kopecký, Doležal Jaroslav, Štros – Šudoma, Dušátko.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Poskočil, Šťastný, Papadopulos, Poul, Krejnus, Matys – Pelán, Janda, Dítě – Fousek, Zadina, Zítka - Hemský, Vlček, Fúzik.

Začátek patřil Kohoutům, hned ve 2. minutě prověřili domácího brankáře Zvolánka Vlček a po něm Dítě. V čase 3:12 prolétl celým kluzištěm Zítka, vyměnil si puk s Fouskem a bekhendem vstřelil vedoucí branku – 0:1. Za necelou minutu bylo vyrovnáno. V 5. minutě nedokázali dostat puk do středního pásma tři českotřebovští hráči (Hemský, Matys, Fúzik), jejichž váhání potrestal Křišťan – 1:1. Kohouti mohli udeřit v 8. minutě, při vyloučení Žáka vyrazil gólman Zvolánek ránu Hemského, puk se odrazil ke Krejnusovi, který z ostrého úhlu netrefil.

V čase 13:06 se po běžném souboji s Vlčkem teatrálně skácel k ledu Žák, rozhodčí Kejř nabídl Světlé přesilovou hru. Domácí útočník Žák se bleskově uzdravil a v čase 14:17 vstřelil druhý gól – 2:1. Stalo se při signalizované výhodě, na trestnou lavici vzápětí zamířil českotřebovský kapitán Matys. Jeho spoluhráči se ubránili a poté stihli vyrovnat. V čase 17:30 připravili Fúzik s Hemským pozici pro Vlčka, jeho blafák byl gólový – 2:2. Stejní hráči se vytáhli ještě ve 20. minutě, Vlčkovu střelu tentokrát Zvolánek kryl.

V úvodu druhé třetiny měli navrch domácí hokejisté, kteří svoji převahu vyjádřili třetí brankou. Tlak Světlé vyústil v čase 24:57, kdy se trefil výborný Křišťan – 3:2. Další minuty vyzněly pro Kohouty, kteří několikrát zaměstnali domácí brankáře. V rozmezí od 27. do 30. minuty pochytal Zvolánek střely Vlčka, Pelána, Fouska a Zítky, po individuálním průniku přestřelil Fousek. Ve 31. minutě trestuhodně chyboval obránce Papadopulos: do gólové pozice „namazal“ Žákovi, který naštěstí pro Kohouty mířil nad jejich branku.

Hosté přečkali kritický okamžik bez úhony a potom sami během necelých tří minut nečekaně udeřili. V čase 33:32 proměnil skvělou Zítkovu přihrávku ve vyrovnávací gól Fousek – 3:3. Kohouti se pak znovu úspěšně bránili ve čtyřech, po svém návratu z trestné lavice skóre otočil Fúzik – 3:4. V závěru druhého dějství zaúřadoval nepřesný sudí Kejř, který v čase 39:05 evidentní faul Kubáta (nedovolené bránění) nepotrestal, odvetný zákrok Zítky ano. Ve stejné čase navíc vyloučil dalšího českotřebovského obránce Poula. V čase 39:14 byl navíc (tentokrát správně) vyloučen další bek Kohoutů Krejnus!!

Zbytek času do druhé sirény (46 vteřin) Kohouti přežili, na začátku třetí třetiny se ve třech úspěšně bránili dalších 66 vteřin. Jeden z klíčových okamžiků celého střetnutí nastal v čase 42:25. Kohouti hráli ve čtyřech proti pěti a měli puk na svých holích. Útočník Fousek nesmyslně poslal z útočného pásma dlouhou rozehrávku do vlastní třetiny, tam si pro puk zajel rychlý Křišťan, přihrál Šímovi a ten lacino vyrovnal – 4:4.

V závěrečné čtvrthodině dominovala Světlá nad Sázavou. Ve 45. minutě byl vyloučen Šťastný, hosté se s vypětím sil ubránili. V čase 48:34 vyrobili Kohouti ve vlastním pásmu další hrubou chybu, kterou potrestal Blažek – 5:4. V 50. minutě po běžném hokejovém střetu s Fouskem předvedl divadelní kousek Štros, rozhodčí Kejř poslal českotřebovského útočníka na trestnou lavici a domácí zásluhou Svobody využili třetí přesilovku – 6:4. Naději mohl vykřesat v 51. minutě Fúzik, z pěti metrů trefil jen brankáře Zvolánka. Domácí hráli až do konce skoro jako o život, bylo jich plné kluziště, vyložené šance Dolinského a Křišťana zlikvidoval gólman Nimmerrichter.

Příští zápas – neděle 25. ledna: Moravská Třebová - Česká Třebová (17).

Čtvrtfinále play off:  Třebovské derby Česká vers. Moravská a naopak

Osm nejlepších mužstev si zahraje čtvrtfinále play off krajské ligy. V sériích, které se hrají na tři vítězná utkání, proti sobě nastoupí první a osmý, druhý a sedmý, třetí a šestý tým soutěže. V prvním a v případně pátém a rozhodujícím utkání mají výhodu mužstva, která se po základní části umístila na lepším pořadí. Českotřebovští Kohouti vstoupí do čtvrtfinálové série v neděli 25. ledna na ledě Slovanu Moravská Třebová.