Favorit z Chrudimi ukázal svoji sílu

Na první semifinálové utkání budou chtít českotřebovští Kohouti co nejrychleji zapomenout. V Chrudimi doplatili na katastrofální vstup do zápasu, poprvé inkasovali v 16. (!) vteřiny hry. Když na začátku druhé třetiny vstřelili domácí během necelých pěti minut další tři branky, bylo hotovo.
Chrudim - Česká Třebová 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Branky: 1. Dobiáš (Kišš), 22. Novák (Ježek), 24. Kišš (Plch), 25. Dobiáš (Kišš), 37. Králíček (Zrůst, Plch), 49. Kišš (Plch, Seidler) – 50. Dítě, 57. Hemský (Vlček, Lesák).
Rozhodčí: Kukeně – Nedvěd, Souček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváků: 428. Nejlepší hráči: Kišš, Dobiáš, Plch. Stav série: 1:0.
Chrudim: Ament – Formánek, Urbn, Zrůst, Budínský, Vích, Langr – Dobiáš, Plch, Kišš – Polák, Dvořák, Cvrček – Ježek, Králíček, Novák – Ondráček, Seidler. Trenér: Fibiger.
Česká Třebová: Nimmerrichter (41. Mahdal) – Lesák, Krejnus, Poul, Popler, Poskočil, Matys, od 41. Řehák – Hemský, Vlček, Fúzik – Fousek, Jindřich, Zadina – Cincibuch, Janda, Dítě. Trenéři: Topol a Jindřich.
Kohouti venku téměř „tradičně“ špatně začali. Po vyhraném (!) vhazování odevzdali puk ve vlastní třetině soupeři, který v 16. (!!) vteřině vstřelil vedoucí branku. Pochopitelně udeřila první útočná formace Chrudimi, konkrétně Dobiáš – 1:0.
Na začátku druhé třetiny mohl vyrovnat českotřebovský Fousek, jenže nájezd neproměnil a přišel tvrdý trest. Domácí hokejisté v čase 21:04 až 24:56 vstřelili tři branky a bylo rozhodnuto. Do střelecké listiny se postupně zapsali Novák – 2:0, Kišš – 3:0 a podruhé Dobiáš – 4:0. Ve 37. minutě přidal chrudimský Králíček další gól – 5:0.
Když ve 49. minutě vstřelil výborný Kišš šestou branku, vypadalo to na pořádný debakl. Hosté se naštěstí probrali. V 50. minutě se blýskl nádhernou individuální akcí Dítě – 6:1. Tři minuty před koncem využili hosté přesilovou hru, trefil se Hemský – 6:2.
Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Zápas se nám nepovedl. První dvě třetiny byly z naší strany špatné. Po druhé přestávce jsme udělali korektury v sestavě a především si řekli, že závěrečnou třetinu musíme odehrát se ctí. To se nám povedlo, konečně jsme předváděli svůj hokej a měli navrch. Škoda, že jsme takhle nehráli celý zápas. Nic nevzdáváme, doma budeme chtít vyhrát.“
Příští zápas - neděle 15. února: Česká Třebová – Chrudim (17).