Hokejisté České Třebové první příležitost k postupu mezi nejlepší čtyři nevyužili, ve třetím vzájemném střetnutí se z vítězství zaslouženě radovala Moravská Třebová. Domácí byli od první minuty lepším mužstvem, měli navrch bruslařsky i střelecky. Čtvrtý zápas se hraje ve středu 4. února, výhodu domácího ledu budou mít českotřebovští Kohouti.

Moravská Třebová – Česká Třebová 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 15. Schejbal (Kvapil), 37. Čikl (Kutmon), 47. Koranda (Schejbal), 56. Schejbal (Vondra) – 26. Hemský (Fúzik, Vlček).
Rozhodčí: Kareš - Potůček, Schaffer. Vyloučení: 9:7 (navíc Kučera 5+20 min. – Papadopulos 5+TH, Vlček na 5+20 minut). Využití: 2:1. Diváků: 595. Nejlepší hráči: Schejbal, Čikl. Stav série: 1:2.
Moravská Třebová: Kyša – Pokorný, Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Vondra – Muselík, Čikl, Řehulka – Aulehla, Maška, Kučera – Prokop, Schejbal, Koranda.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Poskočil, Matys, Poul, Řehák, Krejnus, Popler (35. Papadopulos) – Pelán, Janda, Dítě - Zadina, Jindřich, Fousek – Hemský, Vlček, Fúzik – od 55. navíc Šťastný a Cincibuch.
Do první gólové příležitosti se dostali v 10. minutě Kohouti. Po Pelánově přihrávce zpoza branky mohl skórovat Janda, ale trefil jen brankáře Kyšu. Jinak však patřila první třetina domácímu Slovanu, jehož hráči se mnohem lépe pohybovali. Domácí se dostali do vedení v 15. minutě. Obránce Kvapil chytrým obloučkem přehodil Poskočila a poslal do úniku Schejbala, jehož střela švihem byla rychlá a přesná – 1:0.
Na začátku druhého dějství domácí špatně vystřídali a nabídli Kohoutům výhodu přesilové hry. Hosté ji nehráli špatně, ale vyrovnat nestihli. Ve slibné pozici nejprve zaváhal Zadina, po dělovce Vlčka zachránila domácího gólmana pravá tyčka. Domácí se pak dopustili dalších dvou faulů, při přesilovce pěti proti třem všechno propálil Hemský – 1:1. Kohouti hráli dalších 81 vteřin v pěti proti čtyřem, tentokrát branku soupeře neohrozili.
V čase 32:08 se hostujícímu mužstvu naskytla další příležitost k tomu, aby vývoj utkání otočili na svoji stranu. Centr prvního útoku Slovanu Čikl dostal po faulu na Poplera čtyři trestné minuty, obrovskou výhodu zrušil v čase 34:59 zbytečným vyloučením Fousek.
To nejhorší však přišlo o malý okamžik později. Z trestné lavice vracejícího se Čikla nechal za svými zády zkušený Matys a bylo zle. Čikl se dostal do brejku a jeho prudkou ránu zastavila v čase 36:14 až síťka českotřebovské branky – 2:1. Ve stejné minutě mohlo být vyrovnáno, když se domácí obranou protáhl Jindřich, ale po blafáku přestřelil. Závěr druhé třetiny patřil Slovanu, který Kohouty zatlačil do hluboké defenzívy. Ve 38. minutě domácí fanoušci málem zvedali ruce radostí nad hlavu, superšanci Řehulky zmařil zázračně gólman Nimmerrichter.
V úvodu třetí třetiny byl potřetí vyloučen Čikl (hákování), za nafilmovaný pád však současně musel na trestnou lavici Matys. Při hře ve čtyřech ujel po pravé straně Zadina, místo přihrávky na volného Řeháka volil střelu a nic z toho nebylo. Ve 47. minutě vyšel domácím brejk do rozhozené obrany, po přihrávce Schejbala prakticky rozhodl Koranda – 3:1. V 54. minutě se hosté po faulu brankáře Nimmerrichtera ocitli opět v oslabení a domácí jim zasadili rozhodující úder. V čase 55:16 (pouhé dvě vteřiny před návratem Matyse) završil svůj parádní výkon Schejbal – 4:1. V závěru zápasu se na ledě strhla bitka, po které byli vyloučení domácí Aulehla s Kučerou a hostující Papadopulos s Vlčkem.
HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová: „Od začátku jsme tahali za kratší konec. Gratuluji soupeři k velmi dobrému výkonu a zaslouženému vítězství. V úterý si vše rozebereme a důkladně se připravíme na středeční domácí zápas. Oceňuji korektní výkon hlavního rozhodčího Kareše.“
Příští zápas – středa 4. února: Česká Třebová - Moravská Třebová (18.30).