Česká Třebová - Moravská Třebová 6:5 (2:0, 0:3, 4:2)

Druhý mečbol proměněn. Českotřebovští Kohouti zvítězili ve čtvrtém vzájemném střetnutí po nervy drásajícím průběhu nad Moravskou Třebovou 6:5, čtvrtfinálovou sérii vyhráli 3:1 na zápasy, a postoupili mezi nejlepší čtyři mužstva krajské ligy. Skvělý středeční zápas navštívil rekordní počet 773 diváků!!!

Branky: 6. Hemský (Poul), 19. Jindřich (Fousek, Zadina), 41. Fousek (Popler, Poul), 42. Dítě (Janda), 50. Pelán (Dítě, Janda), 58. Janda (Fúzik) – 22. Faltus (Aulehla, Kvapil), 33. Řehulka (Kvapil), 36. Muselík, 49. Faltus (Aulehla), 59. Aulehla (Rosendorf).

Rozhodčí: Kareš – Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváků: 773 (!). Nejlepší hráči: Janda, Pelán – Faltus. Konečný stav série: 3:1.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Poskočil, Krejnus, Poul, Popler, Matys – Hemský, Vlček, Fúzik – Fousek, Jindřich, Zadina – Pelán, Janda, Dítě – Cincibuch. Trenéři: Topol a Jindřich.

Moravská Třebová: Kyša – Pokorný, Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Vondra – Muselík, Čikl, Řehulka – Kučera, Faltus, Aulehla – Prokop, Koranda, Schejbal – Maška. Trenér: Klacl.

Nevídané drama začalo lépe pro Kohouty. V čase 4:53 byl vyloučen hrdina předchozího zápasu, moravskotřebovský útočník Schejbal, a domácímu týmu stačilo ke vstřelení vedoucí branky pouhých 19 vteřin. Na začátku akce byl obránce Poul, další přihrávka Hemského mířila před branku, kde stál dobře postavený Fúzik – 1:0.

Hosté poprvé zahrozili v 7. minutě, po střele Řehulky zvonila horní tyčka českotřebovské branky. Další střelecké příležitosti Čikla a Kutmona zlikvidoval pozorný brankář Nimmerrichter. V závěru prvního dějství předvedl parádní akci druhý útok Kohoutů, Fousek nádherně přihrál zpoza branky najíždějícímu Jindřichovi, který pálil okamžitě a přesně – 2:0. Ve 20. minutě byl po zbytečném faulu vyloučen domácí obránce Krejnus, které naštěstí o pár vteřin později napodobil hostující bek Rosendorf.

Druhá třetina byla úplně o něčem jiném. Oba týmy pokračovaly ve čtyřech, v čase 20:26 však přišel hloupý faul Vlčka na Kutmona a přesilovka Slovanu čtyř proti třem. Domácí se ubránili, inkasovali však v okamžiku, kdy se síly na ledě vyrovnaly, v čase 21:30 se prosadil Faltus – 2:1.

Neuvěřitelný okamžik nastal v čase 23:20, kdy nejprve v útočném pásmu fauloval Cincibuch a vzápětí ve středním pásmu také Matys. Hosté hráli dvě minuty v pěti proti třem, ale na vynikajícího gólmana Nimmerrichtera, který ve 25. minutě předvedl zákrok z kategorie snů, prostě nevyzráli. Domácí byli po silným tlakem výborně bruslícího soupeře a nic na tom nezměnily ani slibné střelecké pokusy Hemského a Fúzika.

Další minuty patřily Slovanu, který do konce druhé třetiny zápas dokonale otočil. Ve 33. minutě nedokázal Poskočil v předbrankovém prostoru ubránit Řehulku, který z bezprostřední blízkosti vyrovnal – 2:2. V následující minutě byl vyloučen hostující Muselík, domácím se však tato přesilovka vůbec nepovedla. Co bylo horší, domácí obránci na Muselíka dokonale zapomněli, ten jim ujel a pět vteřin potom, co skončil na led, strhl vedení na stranu Moravské Třebové – 2:3!!

Do třetí třetiny nastoupili Kohouti se změnami v sestavě, Zadina se vrátil do první útočné formace, Pelán naskočil na jeho místo v druhém útoku a Fúzik nastupoval ve třetím útoku.

Vzápětí se stalo něco, s čím možná počítali jen největší optimisté. Kohouti totiž během neuvěřitelných 33 (!) vteřin naklonily skóre na svoji stranu. V čase 40:52 se z otočky trefil do černého Fousek – 3:3. V čase 41:25 jej přesným příklepem napodobil Dítě – 4:3. Domácí byli na koni, tlačili se do útoku, jenže střely Hemského a Zadiny pochytal gólman Kyša, vzápětí mířil vedle jeho branky Jindřich.

Osm stovek diváků se radovalo jen do 49. minuty, kdy další zaváhání Kohoutů (nejprve v útočném a poté i v obranné pásmu) trestal výborný Faltus – 4:4. Odpověď domácího celku byla velmi rychlá, po 80 vteřinách od vyrovnávací branky využili Kohouti zásluhou Pelána druhou přesilovku a znovu se ujali vedení – 5:4.

Závěrečná pětiminutovka přinesla neskutečné hokejové drama. V 57. minutě zlikvidoval Nimmerrichter další šancí Faltuse, v 58. minutě se po odvážném průniku Pelána vyznamenal Kyša. V čase 57:23 vybídl Fúzik skvělou přihrávkou ke skórování Jandu – 6:4 a zdálo se být rozhodnuto.

Omyl. Hosté vsadili na hru bez brankáře a tenhle krok jim vyšel, v čase 58:47 vykřesal naději Aulehla – 6:5. Trenér Slovanu si vzápětí vybral oddechový čas, po kterém jeho tým pokračoval v šesti hráčích. Naděje hostujícího týmu vzrostly v čase 59:32, kdy byl přísně vyloučen Janda. Kohouti tlaku silného protivníka odolali a se skvělými fanoušky mohli oslavovat postup mezi nejlepší čtyři týmy krajské ligy.

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová: „Byl to hokej pro silné povahy a pro diváky se zdravým srdcem. Děkuji mužstvu za skvělé nasazení, kterým dokázalo přehrát silného protivníka. Když jsem před sezonou prohlásil, že chceme postoupit mezi nejlepší čtyři mužstva, někteří odborníci se tomu škodolibě smáli. Mise je splněna, všechno ostatní bude nad plán. Děkujeme fanouškům za skvělou podporu!“

Příští zápasy– středa 11. února: Chrudim - Česká Třebová (18.30) a neděle 15. února: Česká Třebová – Chrudim (17.00).