Chrudim - Česká Třebová 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 11. Kišš (Zrůst), 29. Urban (Plch), 34. Plch (Kišš), 47. Zrůst (Králíček), 60. Ježek – 38. Janda z trestného střílení, 44. Jindřich (Zadina).
Rozhodčí: Najman – Kolář, Kalus. Vyloučení: 7:8 (navíc Popler 5 + TH).Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 386. Nejlepší hráči: Kišš, Plch, Zrůst – Janda. Stav série: 2:1.

Chrudim: Ament – Vích, Urban, Zrůst, Budínský, Turčáni – Dobiáš, Plch, Kišš – Králíček, Ježek, Novák – O. Polák, Cvrček, Seidler. Trenér: Fibiger.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Krejnus, Řehák, Lesák, Popler, Poskočil, Matys – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Fúzik - Zítka, Janda, Dítě. Trenéři: Topol a Jindřich.

Kohouti nastoupili bez dvou stabilních opor, obránce Poula a útočníka Pelána, do Chrudimi je však přijela povzbudit minimálně stovka fanoušků. Hosté byli v úvodních minutách zápasu jasně lepším týmem. Ve 24. vteřině zaměstnal chrudimského brankáře Amenta útočník Vlček, kterého ve 2. a 3. minutě napodobili Fúzik a Dítě. Do největší příležitosti se v 7. minutě dostal Zítka, po sólovém nájezdu však ani on domácího gólmana neprostřelil. Navlas stejně dopadl o pár vteřin později pohotově střílející Hemský.
Soupeři pomohla první přesilová hra, v čase 8:31 byl vyloučen Vlček. Když už se zdálo, že se Kohouti ubrání, přišla zbytečná chyba Jindřicha a laciný gól Kišše, který překvapil českotřebovského brankáře Nimmerrichtera střelou z poměrně těžkého úhlu – 1:0. Hosté v závěru první třetiny zabrali, ale z náporu vytěžili jen tyčku, kterou trefil Janda.
Druhé dějství mělo podobný začátek, ve 21. minutě vybídl Lesák přesnou přihrávkou ke skórování Fuzika, který vyloženou šanci neproměnil. O sedm minut později se do přečíslení dvou na jednoho dostali Fousek s Fúzikem, prvně jmenovaný se rozhodl vystřelit, trefil jen hruď dobře postaveného gólmana Amenta.
Chrudim se z druhé branky radovala ve 29. minutě, chybující brankář Nimmerrichter propustil za svá záda slabou střelou obránce Urbana. Kohouti vzápětí získali výhodu přesilové hry. Vlčkovu ránu od modré Ament vyrazil k Jindřichovi, který mířil vedle. Domácí se ubránili a ve 34. minutě potrestali hrubku Poplera, autorem jejich třetí branky byl Plch – 3:0. Hosté se paradoxně prosadili ve chvíli, kdy měli na ledě o jednoho muže méně, v čase 36:31 byl vyloučen Fúzik. Kohoutům se vyplatila aktivní hra, v čase 37:41 byl při hře v oslabení faulován Janda, který z trestného střílení vykřesal naději – 3:1.
Třetí třetinu odstartovala chyba obránce Krejnuse, byl v čase 40:34 vyloučen za vyhození puku mimo led. Naštěstí přišel faul Plcha a více než minutová přesilovka Kohoutů, při další signalizované výhodě našel Zadina krásnou křížnou přihrávkou Jindřicha, který zamířil přesně pod horní tyčku – 3:2.
Vzápětí přišly klíčové okamžiky celého střetnutí. Vyloučený Plch se vrátil do hry, dvě minuty vyfasoval jeho spoluhráč Králíček. Obrovskou příležitost měl Zítka, který trestuhodně netrefil poloprázdnou branku Chrudimi. Domácím pomohla další přesilová hra. V čase 45:21 byl vyloučen Dítě, s vyhozením puku zbytečně váhal Fúzik, jehož chybu potrestal Zrůst – 4:2.
Hosté dopláceli na častá vyloučení, v čas 47:33 byl na trestnou lavici vykázán Vlček. O minutu později zůstal za českotřebovskou branku ležet obránce Popler, do kterého zajel holí chrudimský útočník Králíček. Faulovaný Popler neudržel nervy na uzdě. Jakmile se postavil, dal Králíčkovi „hlavičku“, ten předvedl teatrální pád, po kterém se na ledě svíjel bolestí. Sudí Najman divadelní kousek Králíčka nepotrestal, Poplerovi udělil pětiminutový trest + trest ve hře. Kohouti se úspěšně bránili jednu minutu ve třech, neinkasovali ani při čtyřminutovém oslabení ve čtyřech.
Prakticky trvalá hra v oslabení brala Kohoutům síly a čas na to, aby mohli s utkáním něco udělat. V čase 59:36 vsadili hosté na hru bez brankáře, výhru domácího celku pečetil střelou do prázdné branky Ježek – 5:2.

HLASY PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, předseda HC Kohouti Česká Třebová: „Po druhém semifinálovém utkání, které jsme doma vyhráli 7:4, svedl soupeř všechnu vinu na rozhodčího Najmana. Já to dělat nebudu, ačkoliv mohu mít k jeho výkonu řadu výhrad. Je nereálné utkání otočit, když ve třetí třetině hrajete patnáct minut bez jednoho hráče. V první řadě jsme doplatili na hrubé individuální chyby a na neproduktivní koncovku. Ano, obránce Popler zbytečně fauloval. Chrudimský útočník Králíček by měl zkusit štěstí v nějakém ochotnickém divadelním souboru.“

Příští zápas – neděle 22. února: Česká Třebová – Chrudim (17.00).