Bojujeme o bronz v krajské lize. Úspěšně.

Naposledy před domácím publikem v letošní ledové sezóně.
Bitva o bronz byla velmi úspěšně zahájena, za týden budeme vědět všechno....

V prvním ze dvou utkání o třetí místo rozstříleli českotřebovští Kohouti Spartak Choceň. Malou zápletku připustili pouze ve druhé třetině, kdy ztratili slibné tříbrankové vedení. V závěrečném dějství byl soupeř zralý na ručník, během dvaceti minut inkasoval sedm branek. Odveta se hraje v neděli 8. března v Chocni.

Česká Třebová – Choceň 11:4 (2:1, 2:2, 7:1)

Branky: 15. Hemský (Vlček), 18. Fúzik (Poskočil), 25. Řehák (Janda), 28. Vlček, 45. Hemský (Zadina, Vlček), 47. Krejnus (Hemský, Vlček), 50. Janda (Fousek, Jindřich), 55. Fúzik (Jindřich), 57. Fousek (Fúzik, Poul), 59. Jindřich (Fousek, Lesák), 59. Janda (Vlček, Hemský) – 16. Knytl (Křečan, Král), 36. Kopsa (P. Prachař), 38. T. Prachař (Fišer, P. Prachař), 58. Fišer (P. Prachař, Milota).

Rozhodčí: Čížek – Škorpil, Kleprlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváků: 583. Nejlepší hráči: Hemský, Fúzik – P. Prachař. Stav série: 1:0.

Česká Třebová: Nimmerrichter – Krejnus, Lesák, Poul, Papadopulos, Poskočil, Řehák – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Fúzik – Matys, Janda, Dítě. Trenéři: Topol a Jindřich.

Choceň: Sajdl (31. Malý) – Milota, Novák, Vyskočil, Voříšek, Fikejz, Kopsa, D. Jehlička – P. Prachař, T. Prachař, Fišer – L. Pilař, Pochobradský, Krejza – Křečan, Král, Knytl. Trenér B. Prachař.

Kohouti byli od začátku lepším týmem, jenže dlouho dopláceli na nepřesnou koncovku. Ve 2. minutě spálil první šanci Jindřich, v 10. minutě jej napodobil Fúzik. Na první branku se čekalo do 15. minuty, Vlček přešel přes dva protihráče a připravil ideální palebnou pozici pro Hemského – 1:0. Českotřebovská radost měla krátký život, trvala pouhých 18 vteřin. Po chybě Papadopulose se o vyrovnávací branku postaral Knytl – 1:1. Domácí tým se do první sirény prosadil ještě jednou, v 18. minutě se před brankou Chocně nejrychleji orientoval Fúzik – 2:1.

Na začátku druhé třetiny se Kohouti ubránili přesilové hře soupeře a v dalších minutách hru zcela ovládli. Ve 25. minutě se z první branky sezony radoval obránce Řehák – 3:1. O dvě minuty později měli Kohouti dvojnásobnou smůlu, během deseti vteřin nastřelili tyčku choceňské branky Janda a po něm také Matys. V čase 27:21 se poprvé v play off střelecky prosadil kanonýr Vlček – 4:1.

Zdálo se, že domácí tým kráčí pevně za jasným vítězstvím. Další minuty zápasu to jen potvrzovaly. Kohouti měli v této fázi zápasu drtivou převahu, kterou však nevyjádřili gólově. Ze všech stran odstřelovaný choceňský gólman Sajdl v polovině střetnutí raději přenechal místo Malému.

Domácí promarnili přesilovou hru a vzápětí nepochopitelně vyklidili bitevní pole. Vyloženou šanci Křečana zmařil výtečným zákrokem brankář Nimmerrichter, v čase 35:33 však Kopsovu střelu nešťastně tečoval Hemský - 4:2. Vzápětí Kohouti doplatili na vyloučení Lesáka s Řehákem. Ve třech se s vypětím sil ubránili, při hře ve čtyřech inkasovali z hole T. Prachaře – 4:3. Hokejisté Chocně, kteří byli v polovině zápasu na odpis, se zčistajasna vrátili do zápasu.

Přestávková debata v českotřebovské kabině zabrala, ve třetí třetině se Kohouti opět ukázali v nejlepším světle. Choceňské naděje vzaly rychle za své, domácí totiž během pěti minut vstřelili tři branky a bylo vymalováno. Ve 45. minutě se podruhé gólově prosadil Hemský – 5:3, ve 47. minutě se blýskl útočným výpadem a střelou pod horní tyčku Krejnus – 6:3, v 50. minutě byl na konci krásné kombinace Janda – 7:3.

Hosté byli definitivně na kolenou, zvláště když v 52. minutě vychytal Nimmerrichter přesně střílejícího T. Prachaře. Kanonáda Kohoutů pokračovala až do závěrečné sirény, a tak se hosté dočkali potupného debaklu. Ke vstřelení dalších dvou branek stačily domácím necelé dvě minuty, nejprve se trefil Fúzik – 8:3, po něm předvedl ukázkovou ránu zápěstím Fousek – 9:3.

Po několika šarvátkách se chvíli hrálo ve třech, což vyhovovalo více hostům, konkrétně Fišerovi – 9:4. Českotřebovští soupeře dorazili dalšími dvě brankami, v rozmezí pouhých 40 vteřin přidali další branky Jindřich – 10:4 a Janda – 11:4.

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „Ve druhé třetině, za stavu 4:1, jsme měli soupeře, jak se říká na lopatě. Laxní hrou jsme si zadělali na problém. Domluva během druhé přestávky zabrala, v rozhodující třetině prokázalo mužstvo hlad po gólech a vítězství.

Bohumil Prachař, trenér HC Spartak Choceň: „Předvedli jsme ostudný výkon, který vyvrcholil ve třetí třetině. Soupeř si na ledě velmi často dělal, co chtěl. Gratuluji České Třebové k vítězství, my se musíme rychle vzpamatovat.“

Odvetné utkání – neděle 8. března: Choceň - Česká Třebová (17.00).