Choceň - Česká Třebová 7:7 (2:1, 2:2, 3:4)

Branky: 1. T. Prachař (P. Prachař, Fišer), 12. Krejza, 23. P. Prachař (Fišer, T. Prachař), 33. Fišer (T. Prachař, Florián), 42. Krejza (Fikejz), 47. P. Prachař (T. Prachař, Florián), 57. P. Prachař (Fišer, Florián) – 19. Zadina (Hemský), 30. Janda (Dítě, Pelán), 32. Fousek (Fúzik, Jindřich), 42. Pelán (Zítka), 43. Jindřich (Poul), 54. Vlček (Poskočil), 58. Fúzik (Jindřich).
Rozhodčí: Rulíček – Sliacký, Potůček.
Vyloučení: 11:11 (navíc Voříšek 5+20, Novák 5+20 – Řehák 5+20, Papadopulos 5+20, Dítě osobní trest do konce zápasu). Využití: 2:2. Diváků: 911.
Nejlepší hráči – redakce webu: P. Prachař, Florián, Krejza – Pelán, Fúzik, Janda.
Nejlepší hráči – fan club Chocně: Vyskočil, L. Pilař, P. Prachař – Hemský, Vlček, Fúzik.
Vývoj skóre: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:7.

Choceň: Sajdl – Florián,Vyskočil, Voříšek, Jehlička, Novák, Kopsa - P. Prachař, T. Prachař, Fišer – L. Pilař, Krejza, Pochobradský - Křečan, Král, Fikejz – M. Pilař, Knytl. Trenér B. Prachař.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Krejnus, Lesák, Poul, Řehák, Poskočil, Matys – Hemský, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Fúzik – Pelán Janda, Dítě - Zítka. Trenéři: Topol a Jindřich.

Krátce po zahájení hry propadli Kohouti v útočném pásmu, domácí se dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci byla přesný švih T. Prachaře – 1:0. Hosté úvod nezvládli, ještě v 1. minutě mohli inkasovat podruhé, šanci Nováka zmařil brankář Nimmerrichter. Po pěti minutách hry se Kohoutům naskytla výhoda v podobě dvojnásobné přesilové hry (74 vteřin), ve vyložené střelecké pozici selhal útočník Dítě. Vzápětí se karta otočila, protože na trestnou lavici usedli Fúzik s Krejnusem. Choceňský tlak byl místy drtivý, po ráně Kopsy zvonila levá tyčka českotřebovské branky.
Ve 12. minutě přidal důrazný Krejza druhou branku – 2:0 a na ledě se strhla pořádná mela, po níž zápas předčasně skončil pro Voříška s Novákem a Řeháka a Papadopulosem. V závěrečné pětiminutovce první třetiny se hosté konečně probudili. Choceňský gólman Sajdl s úspěchem čelil střelám Vlčka, Pelána, Jindřicha a Fouska. Kapituloval až v 19. minutě, kdy jej po hezké individuální akci překonal Zadina – 2:1. O malý okamžik mohlo být pro Kohouty ještě veseleji, ve 20. minutě se do dvou slibných střeleckých pozic dostal Zítka.
Začátek druhé třetiny patřil znovu hokejistům Chocně. V čase 21:29 byl v úniku faulován Krejza. Rozhodčí Rulíček nařídil trestné střílení, při kterém se vyznamenal brankář Nimmerrichter. Za necelou minutu se však domácí dostali do dvougólového vedení, v čase 22:15 odstartoval svoji cestu za hattrickem výborný P. Prachař – 3:1.
Kohoutům stačilo pouhých 75 vteřin k tomu, aby náskok soupeře zlikvidovali. Přesně v polovině zápasu využili přesilovou hru, autorem druhé branky byl Janda – 3:2. V čase 31:15 se prosadil druhý útok Kohoutů, po spolupráci s Fúzikem a Jindřichem vyrovnával Fousek – 3:3.
Nabuzená Choceň si to nenechala líbit a po necelé minutě znovu strhla vedení na svoji stranu. Při přesilovce čtyř proti třem potřebovali domácí hokejisté ke vstřelení branky pouhých 13 vteřin, opět se prosadil první útok, jmenovitě Fišer – 4:3. O malý okamžik později měli stejnou výhodu Kohouti. Celkem 35 vteřin hráli ve čtyřech proti třem, branku však nedali ani při pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem (85 vteřin). Těsně před druhou sirénou naopak děkovali brankáři Nimmerrichterovi, který zmařil sólový únik Křečana.
Rozhodující dějství začalo podobně. Po špatném střídání Kohoutů se domácí dostali do přečíslení tří na jednoho, v čase 41:30 přidal jejich pátý gól Krejza – 5:3. Hosté znovu předvedli velkou morální sílu, když během pouhých 65 vteřin v pořadí druhý dvoubrankový náskok soupeře vymazali. V čase 41:44 se po přihrávce Zítky nejprve prosadil uzdravený Pelán – 5:4. V čase 42:50 neudržel gólman Sajdl střelu Poula, vzápětí jej zblízka překonal Jindřich – 5:5.
Neuvěřitelné střelecké manévry pokračovaly. Ve 47. minutě připravil Tomáš Prachař palebnou pozici pro staršího bratra Pavla a gólman Nimmerrichter zaregistroval puk až za svými zády – 6:5. Vzápětí domácí podržel gólman Sajdl, na kterém si vylámali zuby Janda s Pelánem. V čase 53:07 bylo opět vyrovnáno, když se zblízka trefil pod horní tyčku Vlček – 6:6.
Závěrečná pětiminutovka nebyla pro fanoušky se slabšími nervy. V čase 55:23 byl za zbytečný faul (podražení) ve středním pásmu vyloučen Zadina, v čase 55:31 k němu na trestnou lavici usedl Poskočil (vysoká hůl). Pykali i domácí, v čase 55:52 byl vyloučen Fikejz. Přesilovku čtyř proti třem Choceň využila, v čase 56:43 se potřetí gólově prosadil kanonýr P. Prachař – 7:6.
Kohutům pomohl v čase 57:11 nedovolený zákrok Krále. Po dvaceti vteřinách se na druhý prosadil Fúzik a bylo znovu vyrovnáno – 7:7. Českotřebovští pak dalších 100 vteřin pokračovali v pěti proti čtyřem a soupeři nic nedovolili. Divoká remíza stačila Kohoutům k tomu, aby se mohli radovat z třetího místa.

Pavel Prachař, útočník HC Spartak Choceň: „Výsledek napovídá, že se hrálo tak trochu bez brankářů. Ale vážně, byl to krásný zápas před rekordní návštěvou. Pro oba týmy to byla důstojná tečka za sezonou. Po průšvihu v České Třebové, kde jsme v prvním utkání dostali jedenáct gólů, jsme si chtěli napravit reputaci. Myslím, že se nám to podařilo, i když jsme samozřejmě chtěli zvítězit. Na mém rozhodnutí ukončit aktivní kariéru se nic nemění, byl to můj poslední zápas v choceňském dresu.“

Ondřej Poul, obránce HC Kohouti Česká Třebová: „Opět jsme podcenili začátek, ačkoliv jsme si před utkáním v kabině řekli, jak bude důležitý. Bylo to těžké, celý zápas jsme dotahovali. Vydali jsme se ze všech sil, v závěru se nám naštěstí podařilo vyrovnat. Nechci kritizovat rozhodčí, ale myslím si, že tenhle zápas se jim moc nepovedl. Zápas měl báječnou atmosféru, přišlo na něj 911 diváků a to mluví za všechny komentáře. Naši fanoušci byli skvělí, díky jejich povzbuzování jsme se cítili téměř jako doma. Moc děkujeme!“

Tomáš Topol, trenér HC Kohouti Česká Třebová: „U obou mužstev příliš nefungovala hra do obrany. Oceňuji velké odhodlání týmu, který věřil, že udělá třetí místo. Povedlo se, je to sladká odměna za celoroční práci. Sešli se tady kvalitní hokejisté, kteří postupem času začali hrát týmově. Velkou zásluhu na úspěchu mají fanoušci, kterým všichni děkujeme za obrovskou podporu.“